Mit, w którym powinieneś przestać wierzyć w specjalne batony z posiłkami K K

Specjalne pręty K w układzie płaskim Świergot

Cała marka Kellogg's Special K zyskała reputację zdrowej i przyjaznej dla diety, z CBS kiedyś nazywając markę Special K już nie tylko linia zbóż , ale „imperium dietetycznego jedzenia”. Podczas gdy kultowe płatki zbożowe Special K pojawiły się w 1955 roku jako zdrowa alternatywa na śniadanie? , marka obejmuje teraz płatki zbożowe na ciepło, koktajle, chipsy z krakersami, mrożone kanapki śniadaniowe, chipsy popcornowe i oczywiście batony Special K, które pojawiły się w 2006 roku.


Specjalne bary z posiłkami K są obecnie oznaczone z dużym napisem „PROTEIN” po prawej stronie pudełka, co dodatkowo sugeruje, że te batoniki są dla Ciebie lepsze niż kolejna opcja na szybki lunch. Do tego jest tak wiele smaków do wyboru, które wydają się całkiem smaczne, w tym jagoda, czekoladowe masło orzechowe, czekolada karmelowa i truskawka.Ale batony Special K nie są tym, czym się wydają i nie są tak zdrowe, jak mogłoby się wydawać. Chociaż mają niską kaloryczność, te batony zawierają dużo cukru, dodatkowego tłuszczu i podejrzanych składników – trzy rzeczy, od których chcesz się trzymać z daleka, jeśli obserwujesz talię.
Brzydka prawda o batonach z posiłkami Special K

Linia batoników Special K na półce sklepowej Facebook

Podczas gdy specjalne K . Kellogga batonik białkowy truskawkowy zawiera tylko 180 kalorii – nieźle jak na zamiennik posiłku Kellogg – jest pełen innych rzeczy, których możesz nie chcieć.

Batony zawierają 4 gramy tłuszczów nasyconych (20 procent dziennej zalecanej wartości) i 14 gramów dodanego cukru (lub prawie 30 procent dziennej zalecanej wartości). Bardzo pierwszy składnik to izolat białka sojowego, który jest tylko fantazyjną nazwą soi przetworzonej chemicznie, która często jest poddawana działaniu substancji toksycznych, takich jak aluminium i heksan. Według dietetyków w Dobrze+dobrze , należy unikać izolatu białka sojowego, ponieważ jest on wysoce zmodyfikowany, przetworzony i wypełniony pestycydami. Jednak to nie powstrzymuje wielu producentów żywności przed używaniem izolatu białka sojowego jako formy białka we wszystkim, od wegetariańskich burgerów po, no cóż, batony z posiłkami Special K.Czytając dalej listę składników w batonach, dowiesz się, że kolejne dwa składniki to cukier i syrop kukurydziany. A te truskawki? Nawet nie prawdziwy. To żurawina o smaku truskawkowym.

Innymi słowy, możesz pomyśleć dwa razy, zanim zwrócisz się do batoników Special K, gdy szukasz przyjaznego dla diety, szybkiego lunchu. Może zamiast tego po prostu wybierz dobre, staromodne warzywo?