Prosty przepis na pieczone buraki

  pieczony burak zawinięty w folię Aleksandra Szycman/SN Aleksandra Szycman ORAZ Personel SN


czy możesz jeść liście kapusty?

Jeśli odebrałeś swój pierwszy pęczek buraki w sklepie i nie jesteś jeszcze pewien, co z nimi zrobić, nie szukaj dalej niż ta super prosta technika. Zawijanie buraków w folię, a następnie pieczenie ich do miękkości, to prawdopodobnie najłatwiejszy i najbardziej uniwersalny sposób na ugotowanie tego ziemistego warzywa. Gotowanie buraków (lub buraków, jakkolwiek chcesz je nazwać) w ten sposób zatrzymuje ich wilgoć w folii, parując je od środka na zewnątrz. Zapobiega to ich wysychaniu i daje jedwabistą konsystencję, soczystych buraków. Twórca przepisów Aleksandra Szycman stworzyła ten prosty przepis na pieczone buraki i na pewno sprawi, że czerwone warzywo stanie się podstawą Twojej diety.Gdy twoje proste pieczone buraki są wystarczająco chłodne, aby je znieść, możesz je obrać, po prostu zsuwając skórki palcami. Następnie możesz je pokroić i ubrać i podać jako prosty dodatek; lub możesz je odstawić w lodówce i dodać do sałatek i miski na ziarno przez cały tydzień. Możliwości są praktycznie nieskończone, a pokochasz kolor, który te soczyste buraki dodadzą Twoim potrawom.
Zbierz składniki na proste pieczone buraki

Aleksandra Szycman/SN

Na początek przygotuj buraki i folię aluminiową. Będziesz także potrzebować blachy do pieczenia (lub jakiejkolwiek formy do pieczenia z bokami), aby trzymać buraki podczas gotowania i wyłapywać soki, które mogą kapać. Ale jeśli chodzi o składniki, naprawdę wszystko, czego potrzebujesz, to trochę buraków.Przygotuj buraki i zawiń je w folię

Aleksandra Szycman/SN

Najpierw rozgrzej piekarnik do 400 F. Aby przygotować buraki do pieczenia, odetnij warzywa (możesz je zachować do innego przepisu lub kompostować). Następnie dobrze opłucz buraki pod bieżącą wodą. Każdy burak szczelnie zawinąć w folię i położyć na brytfannie.Piecz buraki

Aleksandra Szycman/SN

sosy Jack in the box

Włóż buraki do nagrzanego piekarnika i gotuj, aż będzie można je łatwo przekłuć nożem do obierania. Może to zająć od 40 do 60 minut; mniejsze buraki gotują się szybciej niż większe, więc sprawdź je wszystkie osobno.

Obierz buraki

Aleksandra Szycman/SN

Gdy buraki są gotowe, ostrożnie je rozpakuj i doprowadź do temperatury pokojowej. Gdy ostygną na tyle, by można było je znieść, obierz je, zsuwając skórki palcami. Aby uniknąć zabrudzenia rąk, weź najpierw parę rękawiczek. (Lub obejmij bałagan tak jak my!)

Ciesz się pieczonymi burakami według uznania

Aleksandra Szycman/SN

Po obraniu buraków możesz posypać je oliwą z oliwek, cytryną, solą i pieprzem i podawać jako prostą przystawkę. Możesz też przechowywać je w lodówce i dodawać do sałatek lub misek zbożowych przez cały tydzień.

Prosty przepis na pieczone buraki Brak ocen Wydrukować Te proste pieczone buraki są świetne same w sobie, ale świetnie komponują się również z sałatkami. Czas przygotowania 5 minuty Czas gotowania 40 minuty Porcje 4 Porcje  Całkowity czas: 45 minut Składniki
  • 4 surowe buraki
Wskazówki
  1. Rozgrzej piekarnik do 400 F.
  2. Jeśli twoje buraki nadal mają wierzchołki, odetnij je. Następnie dokładnie spłucz pod bieżącą wodą.
  3. Każdy burak szczelnie zawinąć w folię (nie trzeba ich wcześniej suszyć) i położyć na brytfannie. Włóż buraki do piekarnika i gotuj, aż będzie można je łatwo przekłuć nożem do obierania, od 40 do 60 minut, w zależności od ich wielkości.
  4. Ostrożnie odwiń buraki i całkowicie ostudź. Następnie zsuń skórki palcami i podawaj według uznania.
Oceń ten przepis