Prawdziwa różnica między Naan i Roti

Przyprawiona naan w koszyku

Płaskie pieczywo znane jest jako idealne naczynie ze względu na ich ogromną wszechstronność. Świerk zjada zauważa, że ​​podpłomyki można prześledzić z powrotem do starożytni Egipcjanie , mimo że miejsca takie jak Afganistan, Indie, Ameryki i Włochy mają swoją własną wersję tego. Według Brit+Co , można go uzupełnić pastrami, hummusem, jagnięciną, a nawet grillowaną cukinią – możliwości są nieograniczone.


Przez stulecia różne kultury i kraje wymyślały własne podejście do podpłomyków. W Meksyku jedzą tortillę, podczas gdy w krajach takich jak Indie będą mieli płaskie pieczywo jak naan. Podczas gdy Indie są znane ze swojej zróżnicowanej kuchni, z jeszcze większą różnicą kulinarną między daniami północnoindyjskimi i południowoindyjskimi (per Jedzenie52 ), flatbreads są częstszym posiłkiem w miastach północnoindyjskich. Znajdziesz chleb, taki jak chapati, roti i naan, jako dodatek, według Zjedz swój świat . Chociaż roti i czapati mogą być podobne, naan znacznie różni się od tych dwóch, a każdy płaski chleb jest podawany z różnymi rodzajami potraw.Tam, gdzie roti jest cienkie jak tortilla, naan jest miękki jak bułka na obiad

Roti na desce do krojenia

Podczas gdy ryż jest popularnym dodatkiem w południowych Indiach, roti jest popularnym dodatkiem w północnych Indiach, per Smak domu . Roti, cytuje publikacja, jest przyrządzana z mąki pełnoziarnistej i narzędzia do gotowania zwanego tawa (pomyśl o patelni). Z drugiej strony Naan jest wytwarzany z mąki uniwersalnej, mąki pełnoziarnistej lub mieszanki obu, Smak domu Detale. Naan jest również wytwarzany w dużym glinianym piecu zwanym tandoor.
Ze względu na różne składniki ludzie przekonają się, że naan ma grubszą i bardziej żółtą konsystencję w porównaniu do roti (która jest dość cienka i płaska), zgodnie z Znacznik przepisu . Dzieje się tak, ponieważ naan to podpłomyki na zakwasie, podczas gdy roti to podpłomyki bez zakwasu. Kolejną różnicą między nimi jest to, że można brać pod uwagę roti wegański chleba, podczas gdy naan generalnie nie. Technicznie rzecz biorąc, Naan zostałby sklasyfikowany jako bardziej chleb wegetariański ze względu na nabiał, który jest używany do jego wypieku (poprzez Znacznik przepisu ).