Powód, dla którego Anthony Bourdain nie mógł znieść Guy Fieri

Anthony Bourdain i Guy Fieri Slaven Vlasic, John Parra/Getty Images

Dwóch najpopularniejszych i renomowanych szefów kuchni ostatnich czasów, Antoniego Bourdaina i Guy Fieri, każdy z nich miał duży wpływ na kulinarny świat – poprzez książki, filmy dokumentalne, reality TV, restauracje. Nie jest chyba jednak tajemnicą, że dwóch niezłomnych przedstawicieli branży gastronomicznej nie do końca się dogadywało. Zgodnie z CheatSheet, wszystko zaczęło się w 2008 roku. Bourdain zauważył, że Fieri wyglądał, jakby był postacią Simpsonów („Guy Fieri wygląda jakby został zaprojektowany przez komisję”). W 2011 roku Bourdain dolał więcej oliwy do ognia, kiedy powiedział: „Patrzę na Guya Fieriego i po prostu myślę… „Cieszę się, że to nie ja”. Ze swojej strony Fieri przez długi czas nie reagował i publicznie mówił tylko o Bourdainie w 2012 roku.


Według Thriller Fieri powiedział, że wiele osób poprosiło go o reakcję na komentarze Bourdaina. to powiedział, że nie chce wymyślać riposty. „Chcę, aby wszyscy zrozumieli, że będę większym mężczyzną. Idę główną drogą. Nie ośmieliłbym się tu podejść i nazwać Anthony'ego Bourdaina żadną z tych rzeczy, które ludzie nazywają nim” – stwierdził, po czym dodał kilka słów, które sprawiły, że uwaga wyglądała jak dwuznaczna zniewaga, jak zauważył CheatSheet.Duet kontynuował walkę ze sobą — a właściwie kłótnie — przez kilka lat, co nie pozostało niezauważone przez media ani fanów szefów kuchni.
Mieli różne style

Antoniego Bourdaina Paul Zimmerman/Getty Images

Szczerze mówiąc, Bourdain nie wstydził się obrażać innych znanych szefów kuchni poza Fieri. Według Mediacja , powiedział o Rachel Ray: „Im szybciej przestanie gotować, tym oboje będziemy szczęśliwsi”. Spekulowano, że jednym z powodów, dla których Bourdain tak bardzo nienawidził Fieri, jest to, że Fieri był kimś, kto nie był tradycyjnie szefem kuchni, jak Bourdain. Fieri zarządzała hotelem, ale zdołała stać się znaną marką w branży restauracyjnej. Fieri sam się tym zajął i skierował komentarz do Bourdaina: „Anthony, muszę zadać pytanie, dlaczego tak bardzo mnie nienawidzisz, bracie? ... Czy to dlatego, że chodziłeś do wymyślnej szkoły kulinarnej, a ja nie? (przez Thriller ).

Warto zauważyć, że obaj kucharze mieli zupełnie odmienne style. Bourdain miał swój własny sposób robienia rzeczy, oparty na długiej karierze w ekskluzywnych restauracjach (sprawdź jego przełomową książkę z 2000 r.) Tajemnice kuchenne: przygody w kulinarnym podbrzuszu ), podczas gdy Fieri był bardziej spontaniczny i nie dbał zbytnio o zasady (poprzez Cheatsheet). Kiedy Anthony Bourdain popełnił samobójstwo w 2018 roku Fieri pozostała mamą i nie powiedział nic o śmierci rywala. Niektórzy fani zauważyli wtedy rywalizację duetu. Jeden z nich napisał dalej Świergot „Dziś pamiętajmy nie tylko Anthony'ego Bourdaina jako nagradzanego szefa kuchni i dziennikarza, ale także jako człowieka, który nazwał restaurację Guy Fieri's Time Square „kopułą terroru”.