Sztuczka, aby zachować świeżość sałatki

Sałatka Ziemniaczana

Jeśli kiedykolwiek kupiłeś torbę mieszanych warzyw w oczekiwaniu na jedzenie zdrowe sałatki cały tydzień tylko po to, by odkryć, że po kilku dniach zamienił się w worek zielonego szlamu, są szanse, że możesz użyć tej sztuczki, aby zachować Sałatka świeże na dłużej. Kluczem do utrzymania delikatnej zieleniny sałatkowej chrupiącej i świeżej, a nie wiotkiej i śliskiej, jest utrzymywanie ich bez nadmiaru wilgoci (w tym sosu sałatkowego), a najłatwiejszym sposobem na to jest skromny ręcznik papierowy.


amerykański konkurs piekarniczy

Istnieją dwa różne sposoby na dłuższe utrzymanie świeżości sałatek przy użyciu ręczników papierowych.Pierwsza metoda pochodzi z Lifehacker , i chociaż używają ręcznika kąpielowego, można go łatwo zastąpić ręcznikami papierowymi. Jeśli używasz główki sałaty, pokrój ją na kawałki wielkości kęsa; jeśli używasz warzyw w workach, zwykle nie musisz ich dalej kroić. Umyj warzywa sałatkowe, a następnie przełóż je przez wirówkę do sałatek, aby uzyskać jak najwięcej wody. Następnie rozłóż zielenie na kilku warstwach ręczników papierowych i pozwól im wyschnąć na powietrzu, zanim zwiniesz je w papierowe ręczniki, zabezpieczając końce rolki ręcznika gumkami i przechowując go w szufladzie na warzywa. Ręczniki papierowe można wymieniać codziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
Inna metoda? Przygotuj i zakręć sałatą jak w pierwszej metodzie. Następnie umieść sałatkę w misce, pojemniku Tupperware lub plastikowej torbie i dodaj ręcznik papierowy lub dwa na wierzchu (przez Lifehacker ). Ręcznik papierowy wyciągnie nadmiar wilgoci z zieleni, więc nic nie będzie rozmokło. Ręczniki papierowe należy wymieniać, jeśli są zbyt nasycone wilgocią.

Wreszcie, jeśli chcesz zrobić duży Sałatka o których wiesz, że będą resztki, pomyśl z wyprzedzeniem. Nie dodawaj sosu bezpośrednio do miski sałatkowej i trzymaj dodatki z boku, dodając zarówno sos, jak i dodatki do porcji osobno. Zachowaj resztki zieleni za pomocą jednej z powyższych metod i przechowuj mieszanki, które muszą być przechowywane w lodówce (takie jak dressing, siekane warzywa i ser) w osobnym pojemniku (przez Kuchnia ).