Prawda o wołowinie karmionej trawą

Wołowina karmiona trawą

Nie jest tajemnicą, że większość lekarzy twierdzi, że powinniśmy ograniczyć ilość czerwone mięso w naszej diecie. Pozostało kilka osób, które nadal nie mogą się oprzeć okazjonalnym stek lub soczysty burger, aby spróbować przejść na pozornie zdrowsze odmiany czerwonego mięsa , takie jak wołowina karmiona trawą — ale czy wołowina karmiona trawą jest rzeczywiście zdrowsza?


Główna różnica między wołowiną karmioną trawą i zbożem kryje się w nazwie. Krowy karmione trawą pasą się na trawie i innym materiale roślinnym, a czasami są wykańczane na koniczynie, aby nadać mięsu słodszy smak. Wołowina karmiona zbożem jest zwykle karmiona mieszanką kukurydzy, soi i innych substytutów (przez ( Chicago Steak Company ).Czy wołowina karmiona trawą jest zdrowsza niż zwykła wołowina?

Krowy karmione trawą

Jeśli nie przejmujesz się zbytnio dobrostanem zwierząt lub środowiskiem, prawdopodobnie myślisz o przejściu na wołowinę karmioną trawą, ponieważ słyszałeś, że jest zdrowsza. Okazuje się, że pod wieloma względami to prawda (poprzez Linia zdrowia ).
Badania wykazały, że wołowina karmiona trawą jest bogatsza w przeciwutleniacze niż wołowina karmiona zbożem i zawiera więcej witamin A i E. Wołowina karmiona trawą ma również mniejszą zawartość tłuszczu i kalorii, a także zawiera więcej kwasów omega- 3 kwasy tłuszczowe — do pięciu razy więcej niż wołowina karmiona ziarnem — i więcej sprzężonego kwasu linolowego (CLA).

Dieta bogata w te kwasy tłuszczowe może pomóc chronić przed chorobami układu krążenia, chorobami serca i chorobą wieńcową (poprzez: Narodowy Instytut Zdrowia ).Czy wołowina karmiona trawą smakuje lepiej niż zwykła wołowina?

stek

Jeśli chodzi o to, czy wołowina karmiona trawą smakuje lepiej niż wołowina karmiona ziarnem, wszystko sprowadza się do kwestii preferencji.

Wołowina karmiona zbożem ma zwykle nieco słodszy smak i jest bardziej marmurkowata, co może również oznaczać, że jest bardziej delikatna i soczysta po ugotowaniu.Wołowina karmiona trawą jest zwykle chudsza, o bardziej mineralnym smaku niż karmiona zbożem.

Jednak niektóre testy smaku wykazały minimalną różnicę między smakiem i konsystencją wołowiny karmionej trawą i zbożem, więc jeśli jesteś zainteresowany, możesz zrobić mały test smaku, aby zobaczyć, który wolisz ( przez Ilustrowany kucharz ).