Prawda o najdroższym szampanie na świecie

szampan

Chociaż mówi się, że królowa Anglii codziennie delektuje się odrobiną szampana, dla reszty z nas szampan jest zwykle zarezerwowany na specjalne okazje (przez Bazar harfara ). Na całym świecie produkowane są tańsze wina musujące, ale istnieje więcej niż kilka czynników, które wpływają na podwyższoną cenę szampana, jak na przykład niewielki region uprawy z nieprzewidywalną pogodą i pracochłonnymi praktykami.


Szampan nie vintage ze znanego domu, takiego jak Veuve Clicquot, można znaleźć w przedziale od 40 do 50 dolarów, a butelkę dobrych rzeczy, np. Dom Perignon z 2008 r., sprzedaje się od 150 do 200 dolarów (za pośrednictwem Wine.com ). I chociaż większość ludzi byłaby szczęśliwa, gdyby wyskoczyła z jednej z tych butelek, jeśli chodzi o popisywanie się szampanem, dla niektórych pieniądze nie są celem.Rozpoznawalny po efektownej metalicznej butelce i charakterystycznej etykiecie z łopatką, Armand de Brignac regularnie umieszcza na liście baniek rozbijających banki. Pieniądze Inc. donosi, że Midas (język z winem na 30-litrową mega butelkę) musującego szampana różowego trafił na rynek z ceną 275 000 USD w 2013 roku. Drogie? Jasne, ale po rachunkach 30 litrów to około 40 standardowych butelek szampana, więc tak naprawdę to tylko 6875 dolarów za butelkę.
Butelka o wartości 2,07 miliona dolarów zrobiła furorę w 2013 roku

Smak diamentów Facebook

Według Finanse online , Gout de Diamants zabiera do domu złoto, które kosztuje oszałamiającą kwotę 2,07 miliona dolarów za pojedynczą 750-mililitrową butelkę. Branża Napojowa donosi, że najcenniejsza na świecie butelka szampana zadebiutowała w 2013 roku — mózgiem szampana milionera jest Shammi Shinh, brytyjski biznesmen, który zajmuje się światem wina i alkoholi.

Szampan butelkowany pod pseudonimem Gout de Diamants jest wytwarzany przez winogrona grand cru uprawiane przez Chapuy , rodzinna posiadłość w regionie Oger we Francji. Pomijając cenę, prawdziwy urok Gout de Diamants pochodzi dzięki uprzejmości Alexandra Amosu, brytyjskiego projektanta z Nigerii, którego lista osiągnięć obejmuje uszycie najdroższego garnituru na świecie (poprzez Ekskluzywny szum ) .W wywiadzie powiedział Amosu Alux , „Butelka ma już charakterystyczny wygląd dzięki naturalnemu wzornictwu, wszystko, co musiałem zrobić, to przenieść ją na wyższy poziom najwyższego luksusu”. Nakręcona butelka Amosu ma etykietę wykonaną z białego złota i ozdobioną logo w stylu Supermana, wysadzanym 19-karatowym diamentem pośrodku.

Dla tych, którzy mają kilka mil do stracenia, Gout de Diamants jest dostępny do zakupu w Wielkiej Brytanii i Francji, z zamówienia międzynarodowe wkrótce.


Kategorie Jak Fakty Ekskluzywny