Nieopowiedziana prawda o żelaznym kucharzu

noże

Wiele amerykańskich filmów lub programów telewizyjnych powstało w innym kraju. Biuro , Zmarli , i Domek z kart to tylko kilka. Food Network czerpał inspirację z przebojowego japońskiego programu, aby uformować amerykańską wersję. Ale zaadaptowane zagraniczne pomysły nie zawsze są pewnym hitem. Twardy szef miał kult, zanim amerykańska wersja trafiła na fale radiowe. Pokazy są podobne, ale też bardzo różne. Więc co się naprawdę działo? Przyjrzyjmy się Twardy szef i rozbij to wszystko.


Przewodniczący jest aktorem

Mark Dacascos Facebook

Takeshi Kaga gościł Japonię Twardy szef . Aktor grał rolę przewodniczącego, gospodarza czegoś, co można by nazwać wytwornym przyjęciem, serwującym jajka dodo i smoka z komodo. Japońska publiczność znała Kagę jako aktora, a gospodarz amerykańskiej wersji był z tego samego zawodu. Przewodniczący Żelazny kucharz Ameryki to Mark Dacascos, an doświadczony ekspert sztuk walki i aktor. Nadal jest okazjonalnym gościem Hawaje Pięć-0 , ale po raz pierwszy ujawnił swoją obecność (kilku) amerykańskiej publiczności za pomocą zagranicznego kultowego hitu. Dacascos zagrał Indianina Mani we francuskim filmie Bractwo Wilków . Jego umiejętności w zakresie sztuk walki i zdolność do mówić po francusku wylądował mu rolę. Film został wydany w USA i zarobił przyzwoite 11 milionów dolarów. Ale Dacascos pozostał praktycznie nieznany jako aktor w USA, dopóki nie pojawiła się rola przewodniczącego.Kaga był Jezusem

kaga youtube

Podstęp nie zadziałał w Japonii. Takeshi Kaga był aktorem i wszyscy o tym wiedzieli. Kagę najlepiej wspominano za odgrywanie Jezusa w Jezus Chrystus Superstar na scenie w Japonii. On grał także Tony w West Side Story . Nie był gwiazdą filmową, ale też nie był nieznany. Częścią stylu, który zaskoczył amerykańską publiczność, był przesadny kostium, który nosiła Kaga. Często w pelerynie, Kaga grał swojego prezesa z talentem aktora teatralnego. Do nieświadomych Stanów Zjednoczonych udał się jako szalony Japończyk z mnóstwem pieniędzy, który uwielbiał jeść żółwia o miękkiej skorupie.
Żelazny kucharz USA

Żelazny kucharz USA Sieć spożywcza

Żelazny kucharz Ameryki , przeprojektowanie japońskiego oryginału przez Food Network, nie był to pierwszy przypadek, w którym amerykańska firma produkcyjna próbowała przerobić program. Oryginalny Twardy szef potraktowała siebie poważnie: chodziło o jedzenie i prezentację. W jakiś sposób zagubiony w tłumaczeniu, Żelazny kucharz USA nie dostałem tej wiadomości. Przewodniczącym był William Shatner. 'Hokey' i 'Over the Top' to drugie imiona Shatnera, a Ole Bill przebił się w piki. Zamiast spokojnej, stonowanej atmosfery, Żelazny kucharz USA został nakręcony w Las Vegas i brzmiało to tak, jakby było minimum pięciu drinków, aby rozluźnić tłum.

Twardy szef wystąpili aktorzy, którzy znali się na jedzeniu i barwnie komentowali potrawy. Natomiast Żelazny kucharz USA sędziowie byli ludźmi, o których nigdy nie słyszałeś, a którzy rzekomo byli sławni. To było tak, jakby Taniec z gwiazdami został przemianowany Taniec z imionami, które mogłeś już słyszeć , z wyjątkiem tego, że na pewno nie słyszałeś o Żelazny kucharz USA sędziowie. Na szczęście występ Shatnera w puszystej koszuli i niewiarygodnie kiepski przebieg linii trwały tylko dwa odcinki .Pojedynki odbywają się z wyprzedzeniem

żelazny pojedynek szefa kuchni Sieć spożywcza

Częścią mistyki Iron Chef, zarówno Japonii, jak i Ameryki, jest majestatyczny wzrost Iron Chef. Po widowisku szef kuchni staje przed Żelaznymi Szefami Kuchni i mierzy ich. Który wybierze? Taki o podobnym stylu gotowania? Szef kuchni z inną specjalnością? Szef kuchni ma tylko ułamek sekundy na decyzję! Tyle że nic z tego się nie dzieje.

Wspinanie się na podium z szefami kuchni jest rejestrowane z dużym wyprzedzeniem, albo podczas pierwszego odcinka sezonu, albo przed faktycznym rozpoczęciem gotowania. Szef kuchni challenger wybiera Żelaznego Szefa Kuchni na kilka tygodni przed sklejeniem. Jedynym kucharzem, który wstaje w dniu nagrania, jest ten, który jest wybierany — pozostali „kucharze” to zastępcy, którzy wyglądają podobnie do Żelaznych Szefów Kuchni. Na przykład, jeśli producenci potrzebują zastępcy Mario Batali, po prostu znajdują innego pulchnego rudzielca, który nic nie robi tego dnia. To ma sens, ponieważ wszyscy Żelazni Szefowie Kuchni mają inne prace i nie mogą po prostu pojawiać się na każdym nagraniu i czekać, aż ktoś ich wybierze.Szefowie kuchni mogą wybierać swoje składniki

żelazne tajne składniki szefa kuchni Sieć spożywcza

Cóż, jeśli podium nie jest prawdziwe, przynajmniej ujawnienie tajnego składnika jest, prawda? A więc, coś w tym stylu, tak. Na Żelazny kucharz Ameryki , obaj kucharze mam pomysł jaki będzie składnik. Czasami jest tak dosadny, jak „to albo bawół, albo bas”; innym razem to dosłownie decydują szefowie kuchni. Oprócz dostępnych przypraw i przypraw szefowie kuchni dostają Budżet 500 USD wydać na dowolne specjalne składniki, które chcą do swojego dania. Następnie napiszą różne listy dla każdego możliwego tajnego składnika. Ale oczywiście te listy są inne. Producenci wychodzą i kupują to, czego potrzebują szefowie kuchni, a kiedy szefowie kuchni pojawiają się na taśmie, wszystko, co muszą zrobić, to spojrzeć na ich składniki, aby dowiedzieć się, jaki będzie „tajny” składnik.

Przedstawienie jest super fałszywe

twardy szef Sieć spożywcza

OK, ale reszta jest prawdziwa, prawda? Cóż, możesz usiąść do tego. Po pierwsze to program telewizyjny. Nie jest to wydarzenie sportowe na żywo ani spontaniczna akcja uchwycona i udostępniona w mediach społecznościowych. Pewnie, że niektóre działania prawdopodobnie się powtórzą, jak np. Iron Chef Morimoto i jego konkurent wielokrotnie sięgając po składnik aby uzyskać odpowiedni moment i kąt. Zanim zacznie się jakiekolwiek gotowanie, załoga może wydać do godziny uzyskanie wymaganego filmu Iron Chef, pretendenta, przewodniczącego i Altona Browna. A kiedy zaczyna się gotowanie, godzinny limit czasu wydaje się być bardziej dla telewizji niż cokolwiek innego. Jest bez pośpiechu jak widać w telewizji, z wyjątkiem określonych pospiesznych ujęć. Gdy szef kuchni, żelazny lub nie, przedstawi dania jurorom, rzeczywistą prezentację można nakręcić do trzech razy, aby zmienić kąt. Ocena może potrwać do 45 minut. A więc, co się stanie, jeśli będziesz bić drugi z jedzeniem siedzącym przez dodatkową godzinę? Sous chefowie, a czasem nawet producenci, po prostu ponownie gotują świeży, gorący posiłek! Zgadza się, sędziowie nawet nie próbują czegoś przygotowanego przez rywalizującego szefa kuchni. Propozycja nazwy spektaklu: Oto dwóch kucharzy i trochę jedzenia, przy którym stali .

Bieg Bobby Flay's Iron Chef

Bobby Flay na żelaznym kucharzu Facebook

Ze wszystkich Żelaznych Szefów Kuchni Bobby Flay jest wyjątkowy. Jest żelaznym kucharzem i pojawił się jako pretendent do oryginału Twardy szef . Miał niezłe doświadczenie. Skaleczył się i został porażony prądem, gdy woda kapała na drut na podłodze i poraziła go. Ale najbardziej pamiętna akcja wydarzyła się, gdy stanął na desce do krojenia aby zachęcić tłum. To bardzo obraziło Żelaznego Szefa Kuchni Morimoto, który rzucił, że Flay „nie jest kucharzem” za zhańbienie deski do krojenia i noży, stojąc na nich. Flay przegrał ten pojedynek i doprowadziło to do prawdziwej rywalizacji między dwoma szefami kuchni.

DO mecz urazy między tymi dwoma po prostu musiało się wydarzyć, więc tak się stało. Flay wróciła do Japonii, aby ponownie rzucić wyzwanie Morimoto z kolczastym homarem jako tajnym składnikiem. Flay zemścił się, pokonując Żelaznego Szefa Kuchni. Oryginalny mecz jest postrzegany jako punkt zwrotny zarówno dla programu, jak i ogólnie dla szefów kuchni. „To jest moment, w którym Food Network wkroczył” popkultury - powiedziała Flay. Flay powiedział kiedyś w wywiadzie, że grał trochę zuchwałego New Yorkera dla japońskiej publiczności, ale to zadziałało. Zarówno Flay, jak i Morimoto zostali Żelaznymi Szefami Kuchni Żelazny kucharz Ameryki .

Imperium Morimoto

szef kuchni Morimoto

Masaharu Morimoto uczynił z siebie więcej Twardy szef niż wielu innych Żelaznych Szefów Kuchni. Na oryginale Twardy szef , pierwszym Żelaznym Kucharzem był Kaishoku Michiba , który ustąpił miejsca Koumei Nakamura tylko na krótki czas. Morimoto poszedłem za nimi gdy japoński program zbliżał się do końca. Pochodzący aż z Nobu w Nowym Jorku Morimoto może nie był tak dobrze znany japońskiej publiczności, ale stamtąd stał się gwiazdą super-kucharza.

Oprócz dołączenia Żelazny kucharz Ameryki , Morimoto prowadzi restauracje na całym świecie, w tym Disney Springs. (To dawny Downtown Disney i serwuje doskonałe posiłki, w tym szybkie dania uliczne. To było niesamowite, ale wydałem 38 USD na lunch dla dwojga, więc weź ze sobą kartę płatniczą). Oregon. Sprzedaje noże i olej z pestek winogron... facet jest wszędzie! I może to wszystko prześledzić z powrotem do oryginału Twardy szef .

Spowolnienie Cat Cory

Kot Cora

W przeciwieństwie do Morimoto, Iron Chef Cat Cora nie doświadczyła zalewu sukcesu, który czasami towarzyszy sławie telewizyjnej. Miała szczęście zarezerwowane dla cygańskich klątw. Wpadła na scenę, gdy pierwsza kobieta Iron Chef , co dało jej dużą ekspozycję, co doprowadziło do nowej sławy i mocy gwiazd. Ale po początkowym „Hej, to Cat Cora!” ucichł, koła odpadły.

Jak źle było? Cóż, ona dostałem jazdę pod wpływem w 2012, rozwiodła się z żoną dwa lata (i wcześniej długoletni partner) w 2015 roku, jej restauracja Disneya Kouzzina zamknięte w 2014 r. (jadłem tam; to było niespektakularne) i jej inne marki nie dostajesz entuzjastycznych recenzji . Aby dodać obrazę do kontuzji, gwiazda reality show przeciągnęła swoje imię przez błoto i powiedziała: obaj mieli romans . A kiedy była włączona Żelazny kucharz Ameryki miała rekord 21-12-1 i pozornie zniknął z serialu bez większych fanfar.

W 2017 roku sytuacja Cory stała się nieco dziwniejsza. Według zgłoszenia z października 2017 r. Cora pozwana restauracja Fatbird znajduje się w modnej dzielnicy pakowania mięsa na Manhattanie, restauracji, którą wcześniej wspierała. Pozew twierdzi, że Cora jest winna 400 000 dolarów plus 10 procent udziałów w spółce. Niestety, recenzje Fatbirda były mniej więcej tak świetnie podobnie jak inne jej placówki, a do grudnia 2017 r. restauracja poleciał kurnik na dobre i na stałe zamknięte. Powodzenia z tą 10-procentową stawką...

Nigdy nie został oficjalnie odwołany

Alton Brązowy Sieć spożywcza

W Japonii, Twardy szef premiera w 1993 roku i trwał do 1999 roku; w czasie swojego końca wciąż był dość popularny, ale tradycyjnie w Japonii programy telewizyjne kończą się, wciąż generując oglądalność, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie pokonujemy każdego konia martwego. Żelazny kucharz Ameryki , jednak po prostu... przestało się pojawiać. To doprowadziło większość do wniosku, że Żelazny kucharz Ameryki zostało odwołane. W 2014 r. Food Network kategorycznie odmówiono Żelazny kucharz Ameryki został odwołany, ale nie było też żadnych nowych odcinków.

Kilka lat później w końcu dowiedzieliśmy się, co się dzieje. Nowy Twardy szef premiera programu w Food Network: Żelazna Rękawica Szefa Kuchni . Alton Brown służył jako nowy „przewodniczący”, ale był pewien zwrot – serial był tylko limitowaną serią. Stephanie Izard wygrał sześcioodcinkowy konkurs , pokonując połączone moce trzech Iron Chefs, aby zdobyć tytuł Iron Chef. Co... nie znaczy dużo, bez pokazu, w którym można by się pojawić, ale hej, wciąż jest technicznie nie anulowane, więc ma to dla niej.

W końcu serial po raz kolejny powrócił w swojej pierwotnej formie w 2018 z sezonem 10 odcinków... ale nie ma słowa, że ​​trwają prace nad kolejnym sezonem.
Kategorie jak przepisy porady