Dlaczego Subway przywrócił kanapki z pieczoną wołowiną i kurczakiem z rożna?

Znak metra Joe Raedle/Getty Images

Subway ogłosił, że powróci do oferty kanapek z pieczoną wołowiną i kurczakiem z rożna. Chociaż firma Subway nie ujawniła dalszych szczegółów Insider biznesowy , franczyzobiorca przyznał, że powodem wycofania składników w czerwcu, co było zamówieniem odgórnym, było to, że „były to dwa najdroższe białka, jakie mamy w menu”. Takie wydatki okazały się zbyt uciążliwe z powodu dodatkowych kosztów związanych z pandemią koronawirusa. Mimo to franczyzobiorcy podobno się wycofali, mówiąc, że chociaż te składniki nie przyniosły tyle pieniędzy, co tuńczyk, nadal cieszą się solidną bazą wsparcia wśród swoich klientów.


Rozkosz mcdonalda z białka jaja przerwany

Zgodnie z przewidywaniami, anulowanie wywołało zirytowane reakcje ze strony konsumentów, ponieważ Lis objęte w czerwcu. Jednak outlet zauważył również, że niektóre sklepy podały, że pieczeń wołowa prawie się nie sprzedaje. Najwyraźniej jednak wcześniej kupiono wystarczającą ilość rostbefu, ponieważ Subway odwraca swój ruch odchudzający menu.Powstały tarcia między franczyzobiorcami a franczyzodawcą

Kanapka z metra? Joe Raedle/Getty Images

Na końcu Insider biznesowy 's objawienie powrotu mięs, utrzymuje się niechęć wśród franczyzobiorców zmuszonych do wprowadzenia zmian, z którymi się nie zgadzali. „[Nowo zatrudniony dyrektor generalny John Chidsey] tak naprawdę nie komunikuje się dobrze z franczyzobiorcami” – wyjaśniło anonimowe źródło. „To oczywiste, że uważa franczyzobiorców za swoich pracowników”.
najlepsze odcinki koszmary kuchenne

Kontekstem tego jest to, że chociaż korporacja Subway chciała usunąć popularne białka, chciała również promować ofertę Footlong 2 za 10 USD. Być może zamierzali to jako rekompensatę dla konsumentów, którzy stracili preferowane mięso. Bez względu, Restauracja Biznes napisał, że franczyzobiorcy albo odmówili jej promowania, albo aktywnie odepchnęli się od umowy, ale „byli zastraszani, by honorowali promocję, która [była] dla nich nieopłacalna”.

Pomysł polegał na wykorzystaniu najsłynniejszej promocji oferowanej przez Subway. Skarga polegała na tym, że od 2005 r. koszty pracy i żywności wzrosły do ​​punktu, w którym franczyzobiorca oferował 5-dolarowy Footlong. Jednak nawet jeśli sklepy Subway stracą pieniądze i wyprowadzą właścicieli rodzin z biznesu, korporacja Subway nadal będzie czerpać korzyści z wynikających z tego opłat licencyjnych. Franczyzobiorcy złożyli nawet skargę do Federalnej Komisji Handlu, twierdząc, że skoro tak wielu z nich nie zamierza honorować promocji, mogą być postrzegani jako angażujący się w fałszywą reklamę, a jako nominalnie niezależni kontrahenci widzą odwet. Podobnie jak w przypadku kurczaka z rożna i pieczonej wołowiny, franczyzobiorcy czują więzy niewidzialnego właściciela.