Nie wierz w te mity o nuggetsach z kurczaka

Bryłki

Podczas Superbowl 2014 zapłacił McDonald's Canada Reklama wyjaśniając proces powstawania ich bryłek z kurczaka. Zgodnie z opisem była to odpowiedź na popularne pytanie, którego przykładem był Armand R. z Edmonton's: „Co jest legalnie w McNuggets, czy jest różowa maź?”. Odkładając na bok składnię, ważne jest to, że lata po początkowych kontrowersji dotyczących różowego śluzu, McDonald's wciąż zmagał się z mitycznym memem, jakim jest różowy śluz.


co je Jane Fonda?

Pomysł, że McDonald's rzeźbi swoje bryłki z różowego śluzu, wydaje się pochodzić z dwóch krucjat zdrowotnych Jamiego Olivera. W jednym, on oblewa wołowinę amoniakiem dramatyzować, jak przemysł mięsny traktuje amerykańską wołowinę. W drugiej przygotowuje nuggetsy z kurczaka dla dzieci przez miksowanie kurczaka na pastę . Jedyny związek między tymi dwoma tematami jest jednak szeroko rozpowszechniony zdjęcie czegoś, co wygląda jak długi szczep truskawkowego miękkiego podania. Niektóre źródła twierdzą, że zdjęcie to dowód na różowy śluz. Inne, że bryłki są wykonane z mechanicznie oddzielonego kurczaka.Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa mit o różowym szlamie zamieszkiwanym Nuggetsy z kurczaka wynika to z tego, że obraz wygląda jak różowy śluz. Różowy śluz jest jednak jak Odwrotność wyjaśnia, chude drobno teksturowane kawałki wołowiny, które są używane do filtrowania produktów z mielonej wołowiny. W rzeczywistości McDonald's używał różowego śluzu, ale w swoich hamburgerach, a nie w samorodkach. Tak jak Czas zgłoszone w 2012 r. Jednak protest Olivera przeciwko różowemu szlamowi zmusił ich do usunięcia go z hamburgerów.
Co to jest kurczak oddzielony mechanicznie?

Nuggetsy z kurczaka

Tak więc, ściśle mówiąc, w nuggetsach z kurczaka nie ma różowego śluzu. Jednak luźno mówiąc, w nuggetsach z kurczaka jest różowy śluz w tym sensie, że wykorzystuje się mechanicznie odseparowanego kurczaka. Lata używania tych terminów zamiennie znacznie zaciemniły sprawę.

Według Snopy mięso oddzielone mechanicznie to proces usuwania tkanek mięsnych z kości zwierząt. Zebrane w ten sposób mięso jest wykorzystywane do produktów spożywczych, których prezentacja ma mniejsze znaczenie, takich jak nuggetsy z kurczaka czy hot-dogi. Należy jednak zauważyć, że od 2004 r. mechanicznie oddzielona wołowina jest nielegalna w USA ze względu na obawy związane z chorobą szalonych krów. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych stwierdza obecnie, że spożywanie mechanicznie oddzielonego drobiu jest bezpieczne do spożycia, ale wymaga odpowiedniego oznakowania.Jak różowy śluz, McDonald's używał kurczaka oddzielonego mechanicznie, ale w 2003 r. zaprzestał stosowania kurczaka z białym mięsem. Jeśli chodzi o bryłki kurczaka w ogóle, Krajowa Rada Kurczaka stwierdza, że ​​mechanicznie oddzielony kurczak nie jest zwykle używany do nuggetsów z kurczaka, podczas gdy różowy śluz nigdy nie jest. Jak wyjaśniają, nuggetsy z kurczaka to zasadniczo klopsiki z kurczaka, zmielone kawałki mięsa z kurczaka uformowane w krążki.

Tutaj również spoczywają ostatni mit związany z różowym śluzem: nuggetsy z kurczaka są trzymane razem z klejem mięsnym. Klej mięsny, HuffPost donosi, to transglutaminaza, enzym, który wiąże ze sobą różne kawałki mięsa. Natomiast w przypadku nuggetsów z kurczaka mięso naturalnie skleja się z pomocą panierki. Gruntownie, Nuggetsy z kurczaka nadal są nieco obrzydliwe, ale nie że potworny.