Nigdy nie powinieneś używać Bar Keepers Friend na tych powierzchniach

Osoba czyszcząca patelnię w rękawiczkach

Gotowanie w domu może być zabawną i pyszną czynnością, ale sprzątanie zwykle nie jest przyjemnością. Zmywanie naczyń może być dość łatwe, ale gdy naczynia kuchenne i powierzchnie kuchenne zbierają się tygodniami, a nawet miesiącami, szorowanie może być prawdziwym udręką. Bar Keepers Friend, środek czyszczący w proszku, który radzi sobie nawet z najbardziej uporczywym brudem i tłuszczem, może uratować życie. Jednak używanie go na niewłaściwej powierzchni może być katastrofalne.


W Smacznego , pisarz Alex Beggs wychwala Bar Keepers Friend, posuwając się nawet do nazwania jej „jedynym przyjacielem”. Zauważa też, że kilka przedmiotów w jej kuchni jest uszkodzonych. Aby uniknąć podobnego losu, pamiętaj, aby nie używać Bar Keepers Friend na następujących powierzchniach: marmur, granit, plastik, patelnie nieprzywierające, niepowlekane patelnie żeliwne , drewno, naczynia emaliowane i melamina.Oprócz potencjalnie szkodliwych powierzchni domowych, Bar Keepers Friend może być również toksyczny dla ludzi. Aby uniknąć kłopotów, Kuchnia zaleca noszenie rękawiczek podczas czyszczenia, ponieważ kwas szczawiowy zawarty w produkcie może uszkodzić skórę. Dodatkowo wdychanie suchego proszku może być niebezpieczne. Dla bezpiecznego czyszczenia, Kuchnia sugeruje zwilżenie powierzchni, na której używasz Bar Keepers Friend przed dozowaniem proszku. Następnie wyszoruj za pomocą zwilżonej szmatki.
dlaczego orzeszki pinii są takie drogie

Sposoby prawidłowego korzystania z Bar Keepers Friend

Czyszczenie brudnych szklanych drzwi piekarnika

Nie pozwól, aby potencjalne zagrożenia związane z Bar Keepers Friend Cię odstraszyły. Środek czyszczący jest potężny, gdy jest używany prawidłowo! Najlepsze powierzchnie, na których można używać Bar Keepers Friend, według Smacznego , są ze stali nierdzewnej (od blach po zlewozmywaki), szkła, porcelany, chromu, płyt kuchennych, Natychmiastowe doniczki i powlekane naczynia żeliwne, takie jak holenderski piekarnik.

Powodem, dla którego tak dobrze czyści te powierzchnie, jest połączenie kwasu szczawiowego, materiałów ściernych i detergentów (poprzez: Washington Post ). Działają w tandemie, usuwając plamy i inne nieznośne pozostałości.Ze względu na swoją wytrzymałość, Bar Keepers Friend może nawet spowodować uszkodzenia, gdy zostanie użyty na odpowiedniej powierzchni. „Największy błąd, jaki możesz popełnić”, według Smacznego , jest pozostawienie produktu zbyt długo na powierzchni. Może to spowodować przebarwienia i zarysowania. Zamiast tego spłucz go już po minucie. W razie wątpliwości wyczyść punktowo przedmioty przed użyciem produktu. Dodatkowo, Kuchnia ostrzega przed nigdy nie mieszać z innymi środkami czyszczącymi , ponieważ może to powodować niebezpieczne reakcje chemiczne.

jak smakują małże?

Gdy opanujesz sposoby, w jakie Bar Keepers Friend może pomagać w sprzątaniu, będziesz sięgać po niego niemal po wszystko. Nacisk na prawie.