Jabłka kontra Gruszki: co jest bardziej pożywne?

Jabłka i gruszki Shutterstock, Shutterstock

Wszyscy słyszeli powiedzenie „jabłko dziennie trzyma lekarza z dala” kilka razy w ciągu swojego życia. To nie jest tajemnica owoce posiadać ciężarówkę korzyści dla ludzkiego ciała. Linia zdrowia donosi, że owoce zawierają tony błonnika, wody i mogą być zdumiewająco sycące. Ten sam raport stwierdza, że ​​samo zjedzenie jednego dużego jabłka może sprawić, że organizm poczuje się niesamowicie zaspokojony i sprawi, że będziesz mniej skłonny do podjadania złych rzeczy, takich jak chipsy i cukierki – w rzeczywistości możesz nawet upiec lub ugotować jabłka na niesamowite smakołyki.


Z drugiej strony jedzenie gruszek może również pomóc organizmowi zmniejszyć stan zapalny, wspomóc go w utracie wagi i promować zdrowy ogólny stan jelit i serca (poprzez Linia zdrowia ). Biorąc pod uwagę wszystkie dodatkowe korzyści, jakie oba zapewniają organizmowi, zaczyna się zastanawiać, który z tych dwóch owoców ma najbardziej odżywczy wpływ na ich złotówki. Czy powinieneś jeść więcej jabłek czy gruszek? Czy jeden z tych dwóch potężnych owoców jest ogólnie lepszy? Wszystko sprowadza się do tego, czego osobiście szukasz pod względem odżywiania, ponieważ zarówno jabłka, jak i gruszki mają ogromne korzyści odżywcze.Korzyści zdrowotne jabłek i gruszek

Jabłka i gruszki Shutterstock, Shutterstock

Foodstruct ujawnia, że ​​jest to odżywcza porażka między nimi. Porównując minerał do minerału, oba owoce zawierają potas, fosfor i sód, ale gruszki są o cal do przodu, ponieważ zawierają więcej żelaza, wapnia, magnezu, miedzi i cynku. Jeśli chodzi o zawartość witamin? Foodstruct wyjaśnia, że ​​jabłka wygrywają, ponieważ mają więcej śladów witaminy A, witaminy E i witaminy B1. Oba mają równe ilości witaminy C i witaminy B2. Ale co, jeśli przestrzegasz ścisłej diety makro?
Zachęcamy do skorzystania z obu, ponieważ mają niski indeks glikemiczny, są bogate w błonnik, zawierają wysoką liczbę przeciwutleniaczy i są niskokaloryczne. Linia zdrowia informuje, że zarówno jabłka, jak i gruszki są również dobre dla zdrowia serca. Jeden raport na jabłkach powiedział, że zawarty w nich błonnik rozpuszczalny pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi i że zawartość polifenoli w jabłkach ma właściwości przeciwutleniające, które obniżają ciśnienie krwi. Oddzielny raport wyjaśnia, w jaki sposób przeciwutleniacze procyjanidyny znajdujące się w gruszkach pomagają zmniejszyć sztywność tkanki serca, obniżają poziom LDL (złego cholesterolu) i zwiększają poziom HDL (dobrego cholesterolu). Tak więc, kiedy do tego dojdzie, będziesz chciał zaopatrzyć się w oba.