Niemożliwy Whopper Burger Kinga może jednak nie być wegetariański?

Burger King Impossible Whopper Michael Thomas/Getty Images

Podążając śladami restauracje w tym Red Robin, White Castle i Fatburger, Burger King zaoferuje Niemożliwy burger w ich nowym Impossible Whopper rozpoczynającym 8 sierpnia . Burger roślinny składa się z grillowanego na ogniu kotleta Impossible z pomidorami, sałatą, majonezem, keczupem, piklami i pokrojoną cebulą na bułce z sezamem, ale niektórzy zastanawiają się, czy burger nie zawiera mięsa , jest w ogóle wegetarianinem (przez Dzisiaj ).


To z powodu zastrzeżenia wymienionego na Strona internetowa Burger Kinga mówi, że bezmięsny kotlet, opisany jako „100% Whopper, 0% wołowiny”, jest grillowany w tym samym brojlerze, którego używa się do produkcji wołowiny i kurczaka. Dla niektórych wegan i wegetarian jest to suma łamacz umów , ponieważ oznacza to, że z technicznego punktu widzenia na paszteciku Impossible mogą znajdować się cząstki mięsa. Jednak ani w komunikacie prasowym zapowiadającym ogólnokrajowe wdrożenie, ani na swojej stronie internetowej Burger King nigdy nie odnosi się do Impossible Whopper jako wegetariańskiego lub wegański . Zamiast tego nazywają to roślinami, więc technicznie są objęte (przez Przewód biznesowy ).Według Fox News , klienci mogą poprosić, aby ich Impossible Whopper był przygotowywany w piekarniku zamiast brojlera pokrytego mięsem, chociaż Burger King nadal twierdzi, że paszteciki nie mogą być oznaczone jako wegańskie lub wegetariańskie ze względu na „otwartą kuchnię”.
Kolejne pytanie dotyczące Impossible Whopper dotyczy tego, czy rzeczywiście jest zdrowszy niż oryginał Whopper . Podczas gdy niektórzy krytycy zwracali uwagę, że mają podobną liczbę kalorii i że Impossible Whopper ma w rzeczywistości więcej węglowodanów i sodu, większość krytyki dotyczyła Impossible Whopper z majonezem. Odnosi się to do osób jedzących mięso, które od czasu do czasu jedzą bezmięsny poniedziałek lub starają się jeść mniej mięsa, ale nie tak bardzo w przypadku osób na diecie wegańskiej, które na początku nie jadły majonezu, ponieważ majonez zawiera jajka.

Jeśli użyjesz Burger King Kalkulator wartości odżywczej Impossible Whopper bez majonezu (tak jak je weganin), wydaje się być trochę zdrowszy niż tradycyjny Whopper z majonezem, z prawie 200 kaloriami mniej, 24 mniej gramów tłuszczu, 4 gramy mniej tłuszczów nasyconych i żadnych tłuszczów trans. Pomijanie majonezu sprawia, że ​​cholesterol w Impossible Whopper jest wolny i obniża poziom sodu o 140 miligramów.Może nie jest to stricte wegańskie czy wegetariańskie, ale dla tych, którzy szukają burgera na bazie roślin, Impossible Whopper będzie pasował.