Dino De Laurentiis: Nieopowiedziana prawda o dziadku Giady

Giada De Laurentiis uśmiecha się Taylor Hill/Getty Images

Nie da się temu zaprzeczyć Giada De Laurentiis jest gwiazdą samą w sobie. Z jej oszałamiającym wyglądem i uprzejmym zachowaniem przy piecu, jak mogła nie być? W swojej karierze jako szefa kuchni, m.in Sieć spożywcza osobowość, restauratorka i bizneswoman, która stworzyła odnoszące sukcesy imperium o tematyce kulinarnej, przeszła długą drogę od swojego przełomowego show, Codzienny włoski.


Oczywiście warto zauważyć, że De Laurentiis pochodzi z rodziny, która ma historię budowania historii sukcesu. W rzeczywistości można powiedzieć, że nie było zaskoczeniem, że w końcu wykorzystała swoje umiejętności kulinarne i połączyła je z przemysłem rozrywkowym. W końcu rodzina De Laurentiis ma duże doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu molochami z show-biznesu, a jej dziadek zaczął grać w tę konkretną grę dziesiątki lat, zanim Giada nawet podniosła swoją pierwszą chochlę. Przyjrzyjmy się nieopowiedzianej prawdzie dziadka Giady De Laurentiis, Dino De Laurentiis.Dino De Laurentiis był starym producentem filmowym, który stworzył niektóre z twoich ulubionych filmów

Dino De Laurentiis na krześle Obrazy ekspresowe/Getty

Pomimo sukcesu Giady De Laurentiis jako szefa kuchni celebrytów, wielu kinomanów, którzy to czytają, może z większym prawdopodobieństwem powiedzieć „Giada kto?”. niż „Dino kto?” W końcu Dino De Laurentiis był niezwykle wpływowym hollywoodzkim producentem, który… Encyklopedia Britannica mówi, że zaczął produkować filmy w jego rodzinnych Włoszech, gdy miał 20 lat. Po tym, jak zdobył duże sukcesy w latach 1949 Ryż gorzki, wciąż kręcił więcej filmów na własnym froncie i powoli gromadził wpływy w Stanach.
De Laurentiis w końcu stał się wielkim graczem w Hollywood i szybko rzucił okiem na jego IMDb Strona ujawnia, że ​​prawdopodobnie wyprodukował wiele twoich ulubionych filmów - niezależnie od tego, jaki jest twój preferowany gatunek. Zarówno jako oficjalny producent, jak i w bardziej dyskretnych, niewymienionych w napisach rolach producentów wykonawczych, odegrał rolę w dostarczaniu nam takich klasyków jak kamień-zimny Serpico, Niebieski aksamit, i La Strada, a także zaskakująco solidny katalog z tyłu ukochane taryfy gatunkowe, takie jak Flash Gordon , Barbarella, Doskonała przygoda Billa i Teda , i Armia ciemności . Tak jak Opiekun zauważa, możemy mu również podziękować za pewną obecność na ekranie o nazwie Arnolda Schwarzeneggera , dzięki uprzejmości 1976 Conan Barbarzyńca . Sam dąb austriacki z pewnością docenia De Laurentiis. „Nigdy nie bał się porażki, a to jedyny sposób, w jaki możesz odnieść sukces w życiu” – powiedział Schwarzenegger o producencie. – Nauczyłem się tego od Dino.

Podobnie jak Giada, Dino De Laurentiis był zaangażowany w przemysł spożywczy

Dino De Laurentiis za kulisami Michael Putland/Getty Images

Choć pod tym względem nie odnosił takich sukcesów jak jego wnuczka, Dino De Laurentiis był również entuzjastą gotowania i lubił pracować w branży spożywczej. W rzeczywistości, Czas zauważa, że ​​nawet założył własną włoskie jedzenie sklep w 1982 roku. DDL Foodshow był ogromnym wysiłkiem, który Czas reporter epoki opisał w bogatych słowach: „Wypełnił swoją wizytówkę 32-stopowym. lada na zimne sałatki, 20 stóp wędlin i 139 kucharzy, piekarzy i cukierników” – napisali. „De Laurentiisowi nie są obce rozkosze kuchennej służby. „Kiedy gotuję”, mówi, „mój mózg całkowicie się zatrzymuje”.Dla Słońce Baltimore , Giada De Laurentiis była świadoma tego dziedzictwa, kiedy ogłosiła otwarcie swojej restauracji Giada w Las Vegas. „Pomyślałam, że zacznę od czegoś znacznie mniejszego”, powiedziała, ale przywołała DDL Foodshow swojego dziadka jako przykład tego, jak sprawy trochę wymknęły się spod kontroli. „Jesteśmy małymi Włochami, którzy chcą udawać, że jesteśmy wielcy”.

Warto zauważyć, że DDL Foodshow nie było nawet pierwszym wejściem Dino De Laurentiis do branży spożywczej. Zanim zaczął przenosić się do branży filmowej, pracował jako przedstawiciel handlowy w rodzinnej firmie makaronowej Pastaficio Moderno. Choć miał wtedy tylko 15 lat, to właśnie tutaj De Laurentiis doskonalił srebrny język, który przyda się w wielu zwrotach akcji w jego karierze.Dino De Laurentiis poślubił gwiazdę filmową

Silvana Mangano i Dino De Laurentiis Keystone/Getty Images

Jeśli olśniewający wygląd Giady De Laurentiis i skłonność do wpadania w to… sporadyczne kontrowersje przypominają klasyczną gwiazdę filmową, to po prostu dlatego, że filmowy biznes płynie w jej żyłach na więcej niż jeden sposób. Tak jak Opiekun mówi nam, że Dino De Laurentiis poślubił aktorkę Silvanę Mangano, która Washington Post reportaży współpracował z nim jako gwiazda klasyki neorealizmu Giuseppe De Santisa, Gorzki Ryż .

Po osiągnięciu rozgłosu babcia Giady cieszyła się dużym zainteresowaniem, a Hollywood zadzwoniło – ale w przeciwieństwie do współczesnych, takich jak Zofia Loren , w dużej mierze oparła się syreni wezwaniu anglojęzycznego przemysłu filmowego, decydując się na tymczasową przerwę w spokojniejszym życiu, zanim w końcu wróciła do włoskiego przemysłu filmowego. Jednym z możliwych powodów jej niechęci do zostania pełnoprawną hollywoodzką divą było jej intensywne pragnienie prywatności. „Zgodziłem się pojawić w Gorzki Ryż bardziej dlatego, że potrzebowałam pieniędzy niż z chęci zrobienia kariery filmowej” – powiedziała kiedyś o swojej przełomowej roli.

Dino De Laurentiis uwielbiał podejmować ryzyko

Federico Fellini, Ingrid Bergman i Dino De Laurentiis Umberto Cicconi/Getty Images

Dino De Laurentiis nie był tylko kimś, kto skupił się na przebojach kinowych i hitach o najniższym wspólnym mianowniku. Za Czas , był wielkim zwolennikiem filmowców, którzy uparcie realizowali własną wizję, bez względu na (czasem znaczne) koszty. To facet, który dał młodym David Lynch możliwość zrobienia Wydma , i w różnych momentach swojej historii, bronił wizjonerów, od Federico Felliniego po upadłych z łaski Łowca jeleni producent Michael Cimino.

Z jednej strony, skłonność De Laurentiisa do podejmowania ryzyka podobno umożliwiła mu, powiedzmy, radzenie sobie z zagrożeniami mafijnymi po prostu poprzez zorganizowanie z nimi spotkania i załatwienie spraw (poprzez Opiekun ). Z drugiej strony czasami coś szło jak z bajki. Kiedyś wynajął słynnego reżysera minimalistycznego, by wyreżyserował film o Biblii… tylko po to, by natychmiast zwolnić faceta i dramatycznie zmniejszyć skalę wielofilmowego projektu, gdy dowiedział się, że reżyser zamierza nakręcić tylko trochę śladów zwierząt dla Noego. Część Arki. Problem polegał na tym, że De Laurentiis nabył już na potrzeby filmu prawdziwe zoo zwierząt.

Nie żeby okazjonalne nieszczęścia w menażerii ucierpiały De Laurentiisa. Przez całe życie podejmował ryzyko, z radością podążał za swoją czasami kosztowną wizją. „Dino nigdy nie jest szczęśliwszy niż w Król Kong sytuacja, w której stawki są ogromne, gdzie może wszystko wygrać lub przegrać” – powiedział kiedyś informator, odnosząc się do ryzykownego remake'u klasycznego filmu o małpach człekokształtnych z 1976 roku.

Giada De Laurentiis i Dino De Laurentiis byli blisko

Dino De Laurentiis wita publiczność Patrick Davy/Getty Images

Tak jak Hollywoodzki reporter opowiada nam, że Dino De Laurentiis zmarł w 2010 roku, dożywając sędziwego wieku 91 lat. Oprócz skarbnicy filmów pozostawił pogrążoną w żałobie rodzinę – w tym swoją wnuczkę. Giada De Laurentiis miała do powiedzenia tylko miłe słowa o swoim dziadku i jasno wyjaśniła, co znaczył dla niej patriarcha rodziny. „Mój dziadek był prawdziwą inspiracją” – powiedziała. „Był moim największym życiowym mistrzem i stałym źródłem mądrości i rad. Będę za nim bardzo tęsknić.

Rzeczywiście, legendarny producent i jego fascynacja jedzeniem wydają się mieć głęboki wpływ na szefa kuchni celebryty. Według Biografia.pl , młoda Giada była częstym widokiem na jego DDL Foodshow i często pomagała w gotowaniu podczas rodzinnych niedzielnych obiadów u Dino. Szefowa kuchni też nie doceniła jej dziadka w tajemnicy. W sezonie 3 Food Network's Giada we Włoszech, zorganizowała rodzinną uroczystość na jego cześć i odtworzyła niektóre z jego ulubionych dań wszechczasów, takie jak Ravioli alla Caprese (poprzez Sieć spożywcza ).