Oto, co naprawdę kryje się w tajnych składnikach Coca-Coli

Koks

Koks Wszyscy znamy i kochamy dzisiaj został stworzony w 1880 roku przez Johna Pembertona, który był farmaceutą, jak donosi ABC . Składniki przez wiele lat były utrzymywane w tajemnicy przed opinią publiczną. Według Opiekun , Aby zapewnić poufność receptury Coca-Coli, firma wdrożyła zasadę, zgodnie z którą można ją dawać jednocześnie tylko dwóm dyrektorom i nie pozwalać im podróżować razem samolotem. Wydaje się, że jest to przesadzone, ale ta metoda wydaje się działać, ponieważ większość z nas nadal nie wie, co tak naprawdę jest w popularnej napojach gazowanych.


Przepis był przechowywany w tajemnicy przez około 130 lat. Jednak dobrze strzeżone, tajne składniki pojawiły się w 2011 roku To amerykańskie życie , Ira Glass, przeszukując stare gazety w poszukiwaniu innej historii, nad którą pracował, zauważył kolumnę wydrukowaną w 1979 roku, zawierającą zdjęcie z przepisami napisanymi przez farmaceutów. „Nie żartuję” – powiedział Glass podczas swojego występu. „Jedna z najsłynniejszych tajemnic handlowych na świecie: mam ją tutaj i zamierzam ci ją przeczytać. Przeczytam to światu.Oto domniemane składniki Coca-Coli

Znak koksu Justin Sullivan/Getty Images

Dla Opiekun , przepis zawiera pewne elementy, które nie są zaskakujące, takie jak dużo cukru, wanilii i kofeiny. Zawierał jednak również niezwykłe składniki, takie jak sok z limonki, karmel i ekstrakt z liści koki. Ale nie martw się – nie ma w tym nic złego, jak kokaina, która była legalna w czasach Pembertona. Narkotyk został usunięty z napoju w 1904 roku w odpowiedzi na zaniepokojenie opinii publicznej. Liście koki, które są obecnie używane, zostały oczyszczone ze środka pobudzającego.
Sekretna formuła zawiera dodatkową, bardziej zaskakującą porcję, w której wymienia się alkohol, olejek pomarańczowy, olejek z gałki muszkatołowej, kolendrę, neroli i cynamon. Po Ten Amerykanin Życie historia została wyemitowana i rzekomo ujawniła te tajne składniki, ABC skontaktowało się z Koks aby dowiedzieć się, czy w końcu to odkryli. „Wiele osób trzecich próbowało z biegiem czasu złamać naszą tajną formułę” – powiedziała gazecie rzeczniczka Coli, Kerry Tressler. — Spróbujcie, jak tylko mogą, jest tylko jedna prawdziwa rzecz. I to nie było to.