Oto dlaczego powinieneś trzymać się resztek skórek z cytryny

całe i obrane cytryny na żółtym tle

Nigdy nie zawodzi, że przepis wymaga tylko części cytryny, takiej jak sok. Oznacza to, że możesz wyrzucić resztę owoców, jeśli potrzebujesz tylko tej jednej części, ale jest tak wiele powodów i sposobów, aby jak najlepiej wykorzystać resztki skórek cytryny. Kiedy będziesz mógł w pełni wykorzystać swoje resztki, zmarnujesz znacznie mniej i dostaniesz więcej za swoje pieniądze, a także odkryjesz inne zastosowania części jedzenia, które zwykle po prostu wyrzucasz do śmieci.


Jeśli jesteś kimś, kto często używa skórki z cytryny, możesz zestrzelić pozostałą skórkę z cytryny i zachować ją do późniejszego użycia. Zgoda na Świerk zjada , możesz ze skórki cytryny obrać i zamrozić, aby była gotowa do użycia, gdy jej potrzebujesz.wartość netto rachael ray

Wszystko, co musisz zrobić, to użyć mikropłaszcza, skórki lub obieraczki do warzyw, aby obrać ze skórki cytryny. Chociaż łatwiej jest zeruszyć ze skórki przed pokrojeniem lub wyciśnięciem soku z cytryny, nadal możesz je zeskoczyć, jeśli już to zrobiłeś – może to zająć trochę więcej wysiłku. Następnie błyskawicznie zamroź skórkę na blasze wyłożonej papierem woskowanym. Po zamrożeniu przenieś skórkę do hermetycznej torby lub pojemnika i przechowuj w zamrażarce do sześciu miesięcy.
Jak wykorzystać resztki skórek z cytryny

kandyzowana skórka z cytryny na ręczniku papierowym

Jeśli nie używasz świeżej skórki z cytryny wystarczająco często, aby ją zamrozić, zawsze możesz ją wysuszyć i wysuszyć – lub całe loki skórki z cytryny. Świetnie sprawdzają się jako dekoracja wypieków lub po prostu do samodzielnego jedzenia i są bardzo łatwe do wykonania.

Aby cukierkowe skórki z cytryny, po prostu pokrój skórkę na ćwierćcalowe skórki lub loki. Następnie ugotuj skórki i namocz je w zimnej wodzie. Powtórz to trzy razy, a następnie osusz skórki. Zrób prosty syrop, gotując dwie szklanki wody z dwiema szklankami cukru. Gdy mieszanina się zagotuje, zredukować do wrzenia i gotować w niej skórki, aż biała część skórki, zwana miąższem, stanie się półprzezroczysta. Możesz pozostawić je do wyschnięcia, aby uzyskać jędrniejsze skórki, lub przechowywać je w płynie w lodówce, aby uzyskać delikatną, słodką skórkę z cytryny. Jeśli pozwolisz im wyschnąć, przechowuj z dodatkowym cukrem w temperaturze pokojowej w hermetycznym pojemniku (przez Wszystkie przepisy ).Jeśli nadal masz więcej skórek z cytryny do użycia niż chcesz cukierka lub zamrozić jako skórkę, rozważ użycie cukru cytrynowego do pieczenia. Jest podobny do cukru waniliowego, ale zamiast używać strąków wanilii, po prostu wrzucasz skórkę cytryny do cukru i pozwalasz aromatom się zaparzyć (poprzez Marta Stewart ).

buffalo dzikie skrzydła mango habanero scoville

Już nigdy nie spojrzysz na skórki cytryny w ten sam sposób, gdy już je dobrze wykorzystasz, i prawdopodobnie od tej pory pominiesz ich rzucanie.