Jak idealnie złamać jajko za każdym razem?

rozbijanie jajka

Możesz czuć się nieco zakłopotany Googlowaniem czegoś tak prostego, jak „najlepszy sposób na rozbicie jajka”, ale nie powinieneś. W dzisiejszych czasach, dzięki Food Network , Cooking Channel i wzrostowi popularności słynnego szefa kuchni , prawdopodobnie widziałeś tuzin różnych metod łamania jaj, wszystkie ogłaszane jako najlepsze, najłatwiejsze i najbardziej niezawodne . Więc który sposób naprawdę jest najlepszym sposobem na złamanie? jajko ?


Co zaskakujące, rozbicie jajka o brzeg miski nie jest najlepszym sposobem, mimo że 57 procent Amerykanów ankietowanych przez HuffPost w 2019 r. właśnie to zrób. Tylko 23 procent krakersów twierdzi, że używa „właściwej” metody: rozbijania jajka na płaskim blacie.Ta metoda jest popierana przez samego wybitnego szefa kuchni Jacquesa Pepina i szczerze mówiąc, kiedy Jacques Pepin każe ci coś zrobić, po prostu to robisz, niezależnie od dowodu lub powodu. Ale w tym przypadku jest dobry powód. Według Pepina (przez New York Times ), rozbijając jajko na płaskiej powierzchni, takiej jak blat lub deska do krojenia, eliminujesz ryzyko przeniesienia bakterii ze skorupki na brzeg miski, skąd mogą one następnie przenieść się do zawartości miski. Bakterie na bok, powiedział Nick Korbee, szef kuchni Egg Shop NYC Dzisiaj że rozbicie jajka na ostrej krawędzi (czyli boku miski) wiąże się z innymi zagrożeniami. „Ta [metoda] od czasu do czasu pozostawia fragmenty skorupy i pęknięte żółtka…” – wyjaśnił.
A co z tymi gorącymi strzałami Sieć spożywcza szefowie kuchni, którzy łamią swoje jajka jedną ręką? Czy to jest coś, nad czym powinieneś pracować jako #egggoals? „Nie ma ziemskiego powodu, aby zmuszać domowych kucharzy do pękania” jajka jedną ręką — powiedział Korbee. Radzi jednak, że jeśli jest to umiejętność, którą chcesz pielęgnować, musisz „ćwiczyć trzymanie jajka między kciukiem a palcem wskazującym, stukanie, aby rozbić skorupkę i delikatnie odciągnąć kciuk do tyłu, aby oddzielić skorupkę i uwolnić jajko na wolność!

Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać idealne jajko do sklejenia, czy po prostu nie chcesz ryzykować dostania się skorupek i/lub bakterii do miski, użycie płaskiej powierzchni do rozbicia jajka jest zdecydowanie najlepszą techniką.