Największe skandale, jakie kiedykolwiek uderzyły w Food Network

Paula Deen Monica Schipper, Ethan Miller/Getty Images

Chociaż można spodziewać się mnóstwa skandali z kanałów takich jak MTV i Bravo, Food Network ma reputację bardziej grzecznego rodzeństwa telewizyjnego. Wierzcie lub nie, ale ta reputacja nie została zasłużona — i prawdopodobnie nawet nie jest zasłużona.


Food Network został na antenie od dziesięcioleci . Po raz pierwszy uruchomiony w USA w 1993 roku, kanał kablowy jest emitowany na całym świecie od 2009 roku. Oczywiście ich droga do sukcesu nie zawsze była łatwa. Podobnie jak w przypadku każdego innego przedsięwzięcia, trudności i skandale z pewnością pojawią się po drodze (zwłaszcza podczas pracy z programami reality TV) i nie są wyjątkiem. W rzeczywistości Food Network miał sporo skandali, a niektóre z tych szokujących sytuacji wstrząsnęły kanałem, który uwielbia fanów do samego rdzenia. Oto niektóre z największych skandali, z którymi Food Network zmagał się na przestrzeni lat.Dzieciak Make-A-Wish został odrzucony przez Inę Garten... dwa razy

Ina ogród Obrazy Getty

Ina ogród , gospodarz Food Network's Boso Contessa , wychodzi jak słodka babcia, którą wszyscy chcieliby mieć. Ujawniła jednak niezbyt miłą stronę w 2011 roku, kiedy dziecko poprosiło o spotkanie z nią w ramach programu Make-A-Wish. Enzo Pereda , 6-latka walcząca z ostrą białaczką limfoblastyczną, oglądała Garten w telewizji, gdy był chory w łóżku i od lat marzył o ugotowaniu z nią posiłku.
Rodzina Peredy zorganizowała prośbę o spotkanie z Gartenem poprzez Make-A-Wish, ale została odrzucona, ponieważ była zajęta w drodze, publikując swoją nową książkę. Rok później Pereda złożył tę samą prośbę i został ponownie dostrojony z powodu napiętego harmonogramu Gartena. Jego rodzina napisała o incydencie na nieistniejącym już blogu, kiedy to media podchwycił historię .

Po tym, jak wiadomości wyszły, ogród zrobiła trochę kontroli obrażeń, zapraszając Peredę do swojego programu. Za mało, za późno. Peredowie odrzucił ofertę Gartena , mówiąc, że młody Enzo „odszedł” i zamiast tego spełni swoje życzenie pływania z delfinami.Mario Batali odświeżył wskazówki!

Mario Batali Obrazy Getty

Szef kuchni Mario Batali może być kulinarny guru , ale niektóre z jego praktyk biznesowych są mniej niż pikantne. Szef kuchni znalazł się pod ostrzałem w 2010 roku, kiedy w imieniu niektórych jego pracowników wniesiono przeciwko niemu pozew zbiorowy. Pozew reprezentował 117 osób, które pracowały dla Batali w jego restauracjach. Według pozwu Batali nielegalnie zbierał napiwki, zatrzymując od czterech do pięciu procent pieniędzy, które powinny trafić do jego kelnerów, aby zapłacić sommelierom restauracji.

Sprawa ciągnęła się latami, a Batali ostatecznie zgodził się na ugodę w 2012 roku. W ramach ugody szef kuchni zgodził się zapłacić 5,25 miliona dolarów nie tylko pracownikom wymienionym w pozwie, ale także wszystkim pracownikom, którzy stracili napiwki jako wynik prześlizgiwania się napiwków Batali (poza tymi, którzy zrezygnowali z ugody) od 22 lipca 2004 do 14 lutego 2012.Mario Batali został oskarżony o molestowanie seksualne

Mario Batali Obrazy Getty

Skandal związany z molestowaniem seksualnym w 2017 roku groził zakończeniem kariery Bataliego, kiedy cztery kobiety oskarżyły go o niewłaściwy dotyk. Batali nie zaprzeczył oskarżeniom o nękanie, które trwało 20 lat, mówiąc „nie ma wymówek”. W oświadczeniu do Zjadacz , dodał: „To zachowanie było niewłaściwe i nie ma wymówek. Biorę pełną odpowiedzialność i bardzo przepraszam za ból, upokorzenie lub dyskomfort, które spowodowałem u moich rówieśników, pracowników, klientów, przyjaciół i rodziny”.

Efekt przeprosin Batali został zmniejszony, gdy wykorzystał swoją sytuację jako okazję do opublikowania swojej strony internetowej. W e-mailowym biuletynie, w którym ponownie przeprosił, Batali dodał link do swojej Pizza Dough Cinnamon Rolls, którą nazwał „ulubieńcem fanów”.

Pomiędzy wniesionymi przeciwko niemu oskarżeniami i jego nie imponującymi przeprosinami, kariera Bataliego gwałtownie spadła. ABC zwolnił go z roli gospodarza Żuć . Food Network zdystansował się również od Batali, ogłaszając, że nie będą już produkować jego programu Bardzo Mario które wcześniej planowali ożywić.

W maju 2018 r. NYPD ogłosiło, że prowadzi dochodzenie w sprawie oskarżeń, ale śledztwo zostało zamknięte w styczniu 2019 r. bez wniesienia żadnych zarzutów. Według CNN , tylko jedna z dwóch badanych spraw była przedawniona, a NYPD nie była w stanie znaleźć prawdopodobnej przyczyny żadnego z tych przypadków.

Anne Burrell dyskryminowała swoich pracowników

Anna Burrell Obrazy Getty

Anna Burrell pracował u boku Mario Batali na Żelazny kucharz Ameryki jako jego zastępca szefa kuchni, zanim poprowadziła kilka własnych programów w Food Network, ale wydaje się, że te dwie celebrytki mają ze sobą więcej wspólnego niż ten program. W 2009 roku została pozwana za dyskryminowanie pracownic w Centro Vinoteca, restauracji West Village, w której była szefem kuchni. Zgodnie z pozwem Burrell został oskarżony o nazywanie powodów, którymi były wszystkie kobiety, szeregiem obraźliwych i często poniżających seksualnie imion. Podobno zrobiła również uwagi na temat ich dekoltu i podobno otwarcie komentowała ich życie seksualne. W pozwie zarzuca się również, że tylko personel żeński były traktowane w ten sposób. Kiedy narzekali, Burrell rzekomo kazał ich zwolnić. Chociaż osada został osiągnięty w takim przypadku Burrell nie skomentował zasadności oskarżeń. Szczegóły ugody nie są dostępne.

czy możesz jeść średnio jagnięcinę?

Fałszywe CV Roberta Irvine'a

Robert Irvine Obrazy Getty

Czasami mantra „udawaj, aż ci się uda” działa, a innym razem wraca, by cię ugryźć. Szef kuchni Robert Irvine zasłynął jako gospodarz Food Network's Kolacja niemożliwa . Jego życiorys był imponujący, szczycił się między innymi brytyjskim rycerstwem, gotowaniem dla czterech byłych prezydentów USA i przyjaźnią z księciem Karolem – a także ręką w tworzeniu tortu weselnego, gdy poślubił księżną Dianę. Wszystko okazało się jednak zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, kiedy w 2008 roku ujawniono, że CV Irvine'a był znacznie wyściełany .

Irvine odszedł Kolacja niemożliwa w niełasce, chociaż program nadal był emitowany z Michaelem Symonem na czele . Podczas gdy Symon wykonał świetną robotę prowadząc program, jego obecność na Kolacja niemożliwa był tymczasowy. Po tym, jak Irvine przeprosił i minęło trochę czasu, Food Network powitał go z powrotem. Według Symona taki był plan od samego początku, dodając, że wiedział, kiedy podpisał kontrakt, że Irvine prawdopodobnie wróci do programu.

Geoffrey Zakarian ogłosił upadłość

Geoffrey zakarian Obrazy Getty

Posiekanych gwiazda Geoffrey Zakarian zyskał sławę jako restaurator. Nie tylko gra rolę w czterech programach Food Network, ale ma udziały w kilku restauracjach Niestety sława i fortuna nie uodparniają na kłopoty finansowe. Szef kuchni złożył wniosek o upadłość osobistą zaledwie kilka miesięcy przed nim wygrała Żelazny kucharz: super szefowie kuchni w 2011 , po tym, jak jego byli pracownicy w jego obecnie zamkniętej restauracji Country wnieśli przeciwko niemu pozew zbiorowy.

Zgodnie z pozwem, Zakarian skrócił swojemu personelowi wynagrodzenie za nadgodziny, sfałszował rejestry płac i zadokowany wypłaty za posiłki, których nigdy nie otrzymali. Byli pracownicy poprosili o 1 milion dolarów odszkodowania i dodatkowe 250 000 dolarów kar.

Zakarian zaprzeczył zarzutom, ale koszt walki z pozwem było za dużo dla jego portfela . Jego publicysta, Jaret T. Keller, powiedział, że szef kuchni „złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z powodu ogromnych kosztów obrony pozwu zbiorowego przez byłych pracowników restauracji, w której pan Zakarian nie jest już zaangażowany”.

Graham Elliot został pozwany przez pracowników

Graham Elliot Obrazy Getty

Były Twardy szef zawodnik Graham Elliot wywołał kontrowersje, kiedy… został oskarżony o niewłaściwą obsługę wskazówek przez swoich pracowników. Trzynastu byłych kelnerów w jego restauracji, Graham Elliot w Chicago, dołączyło do pozwu pierwotnie złożony przez byłego kelnera Gregory'ego Curtisa w 2012 roku.

Według Curtisa, kelnerzy zostali zmuszeni do zebrania napiwków, które następnie zostałyby rozdystrybuowane wśród personelu. Curtis powiedział, że biegacze żywności i kucharze nie powinni być uprawnieni do udziału w napiwkach, ponieważ „nie otrzymują zwyczajowo i regularnie napiwków”. Pozwał za pensje, które zostały utracone w wyniku puli napiwków.

Elliot nie zakwestionował twierdzeń i skończył rozliczanie się ze swoimi byłymi kelnerami za nieujawnioną kwotę. Zgodnie z prawem federalnym , łączenie napiwków jest dozwolone tylko wtedy, gdy pieniądze są rozdzielone między ludzi, którzy zazwyczaj otrzymują napiwki, czyli kategoria, która nie obejmuje biegaczy żywnościowych i kucharzy.

Rasowe obelgi Pauli Deen

Paula Deen Obrazy Getty

Skandal wybuchł w 2013 roku po tym, jak Paula Deen przyznała się do użycia słowa na „N”. Rasistowski język wyszedł na jaw w ramach pozwu złożonego przez byłego pracownika restauracji, której współwłaścicielem jest Deen. Deen powiedziała, że ​​„oczywiście”, że użyła tego słowa, chociaż nie używała go od jakiegoś czasu.

W usuniętym filmie z YouTube Opiekun powiedział, że Deen pojawił się przed kamerą, aby przeprosić za jej język „całkowicie, całkowicie nie do przyjęcia”, dodając: „Popełniłem wiele błędów po drodze, ale… błagam o wybaczenie”.

Przeprosiny Deen mogłyby być bardziej przekonujące, gdyby jej firma nie wydała oświadczenia broniącego jej użycia tego słowa. W oświadczeniu twierdzili, że Deen użył oszczerstwa w „zupełnie innym czasie”. Firma próbowała usprawiedliwić język Deen, mówiąc: „Urodziła się 60 lat temu, kiedy na południu Ameryki istniały oddzielne szkoły, różne łazienki, różne restauracje, a Amerykanie jeździli w różnych częściach autobusu. To nie jest dzisiaj.

Wątpliwe ciasto Kwanzaa Sandry Lee

Sandra lee Obrazy Getty

Kiedy Sandra Lee zrobił ciasto Kwanzaaa w 2009, Klub AV opisał ją jako „stoskę śmieszności pokrytą w rozpaczy i posypaną nonsensownymi bryłkami”. Anielskie ciasto z jedzeniem było zwieńczone lukrem ze sklepu, orzechami kukurydzianymi, które nazywała żołędziami, i pestkami dyni, a następnie nadziewane nadzieniem do szarlotki. To było okropne, ale okropne jedzenie to nie skandal. To, co było skandaliczne, to obraza, którą spowodowała, ogłaszając, że jej wrak pociągu na deserze jest świętem Kwanzaa.

Stylistka jedzenia Denise Vivaldo w końcu podniosła się i przyznała się do odpowiedzialności. W tym samym czasie powiedziała, że ​​została zmuszona do jego stworzenia, twierdziła, że ​​przeprowadziła pewne badania. Salon chcieli wiedzieć, jakie to były badania, więc zrobili własne. Z pomocą afrykańskiej ekspertki od diaspory i autorki książek kucharskich, Jessiki Harris, potwierdzili, że była ona tak autentyczna, jak można się domyślać. Harris powiedział: „To, co jest dla mnie potencjalnie obraźliwe, to scharakteryzowanie/określenie święta, co do którego ani przygotowujący ciasta, ani projektant przepisów nie mają pierwszej wskazówki”.

Kryzys cukrzycowy Pauli Deen

Paula Deen Obrazy Getty

Jedzenie Pauli Deen zawsze było smaczniejsze niż zdrowe, a kiedy ogłosiła, że ​​zdiagnozowano u niej cukrzycę typu 2, niewielu było zaskoczonych. Według New York Times , nadeszła jej oficjalna zapowiedź 2012 r trzy lata po diagnozie i gdy zapytano ją o opóźnienie, odpowiedziała: „Chciałam poczekać, aż będę miała coś do przyniesienia”.

Najwyraźniej to, co przyniosła do stołu, to umowa z Novo Nordisk, firmą farmaceutyczną, która opracowała nie-insulinowy lek na cukrzycę. Deen i jej synowie byli nowymi twarzami wielkiej kampanii narkotykowej, a to tylko potęgowało skandal.

wiadomości ABC mówi, że wielu potępiło ją za ukrywanie swojej diagnozy, jednocześnie promując styl gotowania, który jest ciężki dla masła, cukru i wielkości porcji. Food Network szybko powiedział, że nic nie wie o diagnozie, podczas gdy inne gwiazdy szybko potępiły hipokryzję. Anthony Bourdain podsumował to, kiedy on tweetował , „Myślę o wejściu w biznes łamania nóg, żebym mógł później z zyskiem sprzedawać kule”.

John Besh został usunięty z tego programu

Jan Besz Obrazy Getty

John Besh wywołał tyle kontrowersji, że został usunięty z odcinka ze stycznia 2018 r Żelazny Szef Kuchni który został nakręcony wiosną 2017 roku. Jeśli przyjrzysz się uważnie, możesz zobaczyć go w tle w niektórych częściach odcinka, ale był inaczej całkowicie usunięte z materiału filmowego . Usunięcie nastąpiło po tym, jak Besh został oskarżony o molestowanie seksualne przez 25 jego pracowników w jego restauracjach. Twierdzili, że molestowanie seksualne było normą w Besh Restaurant Group, której współwłaścicielem jest Besh.

W innej skardze, złożonej oddzielnie, były pracownik, z którym Besh miał romans, twierdził, że Besh zmuszał ją przez cały czas trwania związku. Besh przyznał się do zdrady żony ze swoim pracownikiem, choć twierdził, że romans był całkowicie zgodny. Przeprosiny Besha zawiodły. Po rozejściu wiadomości ogłoszono, że Besh również będziesh zmontowany z odcinka Bravovo Najlepszy szef kuchni .

Bobby Flay „odchodzi” Iron Chef Iron

Bobby Flay Obrazy Getty

W 2017 roku wydarzyło się coś szokującego Żelazny Szef Kuchni kiedy gwiazda Food Network, Bobby Flay, zdjął fartuch w połowie zawodów, odsłaniając koszulkę z napisem „TO JEST MOJA OSTATNIA ŻELAZNA WALKA Z KUCHNIAMI”.

za co Martha trafiła do więzienia?

Targowisko próżności mówi, że producenci byli oszołomieni. Nie tylko nikt nie wiedział, że zamierza to zrobić, ale nie można było go usunąć. Kiedy powiedzieli Flay, odpowiedział: „Wiem. O to chodzi.'

Flay później powiedział Ludzie cała sprawa była żartem, a on po prostu dobrze się bawił w ostatnim odcinku sezonu. Dodał, że chętnie wróci Twardy szef , ale w 2018 roku było jasne, że to wcale nie był żart. Ludzie mówi, że powiedział Michaelowi Symonowi, że jego wyczerpujący harmonogram – obejmujący sześć do ośmiu bitew tygodniowo – był za długi. „… to mnie miażdży”, powiedział, dodając, że Food Network absolutnie nie pochwalał sposobu, w jaki złożył rezygnację.

DUI Cat Cory

Kot Cora Obrazy Getty

Cat Cora ledwo uniknęła kary więzienia w 2012 roku, kiedy uczestniczyła w wypadku drogowym przy małej prędkości, prowadząc samochód z poziomem alkoholu we krwi ponad dwukrotnie wyższym niż dopuszczalny limit. Dzisiaj zgłosiła, że ​​​​przyznała się do wypicia trzech piw przed uderzeniem w tył BMW, a kiedy policja dotarła na miejsce zdarzenia, dostała alkomat i jazdę pod wpływem, zanim została zabrana do Centrum Wytrzeźwień w Santa Barbara.

Zjadacz Odebrałem telefon pod numer 911 od kierowcy BMW, który twierdził, że Cora „chwieje się po drodze… krzyczy i zachowuje się naprawdę dziwnie. ...Po prostu była bardzo agresywna. ... Ona po prostu doprowadzała do szaleństwa.

Cora wyszła łatwo, z trzyletnim okresem próbnym, grzywną, wyrokiem więzienia w zawieszeniu i dziewięcioma miesiącami nauki jazdy pod wpływem. Wydała również oświadczenie, w którym stwierdziła: „Głęboko żałuję decyzji o prowadzeniu samochodu tego wieczoru po tym, jak mój wyznaczony kierowca stał się niedostępny. Wyciągnąłem z tego bardzo ważną lekcję i biorę pełną odpowiedzialność za swoje działania. To się nigdy więcej nie powtórzy.

Rachael Ray / Rachel Roy

Rachel Ray Obrazy Getty

Czasami gwiazdy nawet nie muszą nic robić, aby wciągnąć się w skandaliczny dramat, i dokładnie to stało się z Rachael Ray po wydaniu Beyonce Lemoniada w 2016 r. Według Targowisko próżności , był to pojedynczy tekst — „On chce mnie tylko wtedy, gdy mnie tam nie ma, lepiej niech zadzwoni do Becky z dobrymi włosami” — który wysłał fanów Beyonce na maniakalną wyprawę, by dowiedzieć się, kim naprawdę była Becky.

Zaledwie kilka godzin później była żona byłego partnera biznesowego Jaya-Z opublikowała na Instagramie zdjęcie z napisem: „Dobre włosy nie dbają o to, ale zawsze będziemy robić dobre oświetlenie do selfie lub prawdy o sobie. żyj w świetle #nodramaqueens”. Fani uznali to za to, że przyznała się, że jest Becky – i miała na imię Rachel Roy .

Roy próbował wyjaśnić, że nie jest Becky, ale fani Bey nie zrezygnowali. Co gorsza, zaczynają mylić ją z Food Network's Rachel Ray i zasypał Raya tonami nienawiści. Roy wysłał szefowi kuchni kwiaty, a Ray butelkę wina i słomkę. Dobrze rozegrane.

Podobno oszustwo Giady De Laurentiis

Giada De Laurentiis Obrazy Getty

Giada De Laurentiis ogłosiła, że ​​ona i mąż Todd Thompson rozstają się po 11 latach małżeństwa w 2014r . Nie minęło dużo czasu, zanim młyn plotek zaczął się ubijać, a do 2015 r. MI! Aktualności poinformowała o swoich publicznych odmach, a szefowa twierdziła, że ​​nigdy nie zdradziła męża.

Oskarżenia wciąż napływały i twierdzono, że związała się zarówno z Johnem Mayerem, jak i Bobbym Flayem. Plotki o romansie z Mayer zaczęły się już w 2010 roku, a kiedy jej rozwód prawie zbiegł się z rozwodem Flay ze Stephanie March, tabloidy uważały, że to paląca broń. Zaprzeczyła, mówiąc (via Amerykański magazyn ), „Cóż, jesteśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi… ale nie sądzę, żeby to się kiedykolwiek zdarzyło, bo jestem mądrzejszy”. W 2018 roku jej wybór przyjaciół ponownie ją prześladował, kiedy długoletni przyjaciel Matt Lauer popadł w niełaskę. Fox News poinformował, że pojawiły się plotki, że oboje byli kimś więcej niż przyjaciółmi, ale to również zostało zdementowane.

Ujawniono zażywanie narkotyków przez Nigellę Lawson

Nigella Lawson Obrazy Getty

Nigella Lawson jest główny zawodnik w kulinarnym świecie. Oprócz swoich kotletów kulinarnych, angielska osobowość telewizyjna jest znaną pisarką i dziennikarką, która ma osiem książek, które sprzedały się w milionach egzemplarzy.

Ale jej wizerunek dobrej dziewczyny odniósł sukces w 2013 roku. Multimilionerka i jej były mąż, Charles Saatchi, oskarżyli Francescę i Elisabettę Grillo, dwie z ich byłych asystentek, o oszukiwać parę setek tysięcy funtów. Siostry Grillo zakwestionowały zarzuty, twierdząc, że Lawson pozwolił im wydać fundusze pary, jeśli nie ujawnią Saatchi jej używania narkotyków.

Grillowie twierdzili, że Lawson brał kokainę i nadużywał leków na receptę przez lata. Podczas procesu Lawson przyznał się do zażycia kokainy więcej niż jeden raz . Zaprzeczyła twierdzeniom, że zażywała narkotyk regularnie, stwierdzając: „Nigdy nie byłam narkomanką. Nigdy nie byłem zwykłym użytkownikiem. Dwa razy w moim życiu używałem kokainy”. Siostry Grillo zostały uniewinnione.

Kłamliwy zawodnik

Facebook

Następna gwiazda Food Network” Trzeci sezon został wstrząśnięty poważnym cieniem. Rejestr OC poinformował, że tuż przed ostatecznym głosowaniem Joshua Adam Garcia – lepiej znany pod akronimem o wojskowym charakterze JAG – został zmuszony do wycofania się za kłamstwo na temat swojego pochodzenia.

Garcia twierdził, że ukończył Nowojorską Szkołę Restauracyjną i chociaż uczęszczał do szkoły, nie ukończył. Według Czasy armii (przez Reality TV Świat ), kłamał też — dużo — na temat swojej służby wojskowej. Wbrew jego twierdzeniom, nigdy nie został rozmieszczony w strefie działań wojennych, jego kariera jako marine została przerwana z nieokreślonych powodów i nie był w rzeczywistości kapralem. Był formalnym kapralem, ponieważ został zdegradowany w wyniku skandalu.

najlepsze jedzenie w czerwonego homara?

Paul Rieckhoff, założyciel Iraku i Afganistanu Veterans of America, powiedział: „Udawanie weterana walki z jakiegokolwiek powodu nie powinno być lekceważone. To absolutnie nie do przyjęcia. To obraza dla 1,6 miliona Amerykanów, którzy byli w Iraku i Afganistanie”.

Wolfgang Puck przejmuje BBB

Wolfgang Puck Obrazy Getty

Jest tylko kilka nazwisk, które mają taką samą wagę jak Wolfgang Puck i dlatego that Los Angeles Times reporter David Lazarus pomyślał, że to dziwne, że według Better Business Bureau jego restauracja Spago gwarantowała tylko B-. Nie było żadnych skarg, żadnych skandali, ale mimo to ta ocena nie była doskonała.

To spowodowało, że Lazarus przeszukał bazę danych BBB i odkrył, że istnieje mnóstwo innych, mniej znanych przykładów firm bez skarg, które wciąż mają niedoskonałe wyniki. To sprawiło, że zaczął się zastanawiać, czy istnieje jakiś system pay-to-play. Puck powiedział, że było, mówiąc 20/20 że jego słabe oceny pojawiły się, ponieważ nie zapłacił za lepsze.

Łupek nazwał BBB „haniebną ochroną”, a dalsze śledztwo ujawniło zeznania z wyższych szczebli BBB, mówiące, że nie ma sposobu, aby firma uzyskała ocenę A+… chyba że przyłączy się… i zapłaci. Jest to sprzeczne ze wszystkim, za czym rzekomo opowiadał się BBB, i dowodzi, że oceny to nie wszystko.

Alton Brown wygłasza rasistowskie i homofobiczne uwagi

Alton Brązowy Facebook

Alton Brown nie jest łatwym facetem do rozgryzienia. Z jednej strony wydaje się, że chce uchodzić za człowieka ludu, wyjaśniając gotowanie w terminach, które każdy mógłby zrozumieć. Z drugiej strony kultywuje osobowość, którą opisuje jako „ złośliwy ”i znany jest z nieczułych uwag nie tylko na temat jego”. koledzy kucharze ale także niektórzy jego fani, zwłaszcza ci z kontyngent plus-size .

Pewnego razu Alton, przemawiając przed publicznością w stanie Iowa, zrobił wszystko, ale nie zachwycił tłumu według jeden bloger — w rzeczywistości wielu z nich zaniemówił, nie wiedząc, co zrobić z uwagami, które wydawały się rasistowskie (odniesienie do „prawdziwego, żywego Murzyna”) i homofobiczne (frak o dziewczynie na widowni mającej „dwóch tatusiów” ). Następnie pogłębił swoją niewrażliwość, wymierzając każdemu, kto pracuje w branży restauracyjnej, wielki, stary policzek, chwaląc się tym, że zmusił restaurację w Północnej Karolinie do zrobienia czegoś, czego nie ma w menu, grożąc, że wróci. do kuchni.

Wydaje się, że wiadomości o jego komentarzach nie dotarły do ​​głównych serwisów informacyjnych, ale wywołały fale blogi , portale społecznościowe , i fora gdzie słowo szybko się rozchodzi.

Bobby Deen pojawia się w brązowej twarzy

Bobby Deen Obrazy Getty

Paula Deen nie jest jedyną osobą w rodzinie, która ma skłonność do skakania na nogi do kontrowersji. Można by pomyśleć, że Deens nauczyliby się czegoś od wszystkich Flak Paula otrzymała w 2013 r. w stosunku do wcześniejszych rasistowskich uwag, ale najwyraźniej tak się nie stało. A może dla rodziny Deenów jakakolwiek reklama jest dobrą reklamą? Trudno to wytłumaczyć, w przeciwnym razie, dlaczego w 2015 roku napisaliby na Twitterze a zdjęcie , hashtag #TransformationTuesday, w którym Bobby miał śmieszny brązowy makijaż twarzy, który miał podszywać się pod urodzonego na Kubie Ricky'ego Ricardo. Kocham Lucy tematyczny cosplay. Ummm, nie trzeba dodawać, że nie poszło to dobrze z Twitterati, którzy szybko przypomnieli Deensom, że tak, rasizm nadal nie jest już rzeczą.

Tweet szybko zniknął z konta Pauli, ale dzięki magii tysięcy zrzutów ekranu ma okres półtrwania w Internecie, który trwa w przybliżeniu na zawsze. Co dziwne, jedyną rzeczą, na którą nikt nie zdawał się ważyć, było to, jak dziwne było, że Bobby i jego mama przebierali się za małżeństwo. Sprawa z rasizmem była wystarczająco paskudna, ale to po prostu przeniosło sprawy na zupełnie nowy poziom „bólu”.

David Burtka pozwala, by jego zazdrość dyktowała karierę męża na Broadwayu

David Burtka i Neil Patrick Harris Obrazy Getty

David Burtka i Neil Patrick Harris po prostu wydają się najsłodszą parą na świecie, prawda? Całkiem nowa bajka tysiąclecia — dawna gwiazda dziecięca Doogie Howser, MD wychodzi z ukrycia, spotyka i poślubia kucharza swoich marzeń i razem wychowują dwójkę uroczych dzieciaków.

Okazuje się, że nawet w tym Ogrodzie Edenu jest wąż — David Burtka, gwiazda Food Network's Życie partii z Davidem Burtką , jest bardzo zazdrosny o to, że jego mężulek jest magnesem dla mężczyzn i nie wierzy, że Harris jest odporny na pokusy. W rzeczywistości, kiedy Harrisowi zaproponowano główną rolę w musicalu Jadwiga i Zły Cal In w 2014 roku, wtajemniczeni powiedzieli, że Burtka wydał ultimatum : Maksymalnie sześć miesięcy dla Harrisa na Broadwayu, ponieważ każda dłuższa chwila, pomyślał, będzie tylko proszeniem o kłopoty. Pomimo wygrywając Tony za rolę tytułowego bohatera musicalu Harris rzeczywiście ustąpić z roli . Ponieważ on i jego and króliczku nadal wydaje się, że żyje się długo i szczęśliwie, być może szef kuchni Burtka naprawdę wie najlepiej.

Eddie Huang jest mizoginiczny na Twitterze

Eddie Huang Facebook

Eddie Huang miał dość kariera w szachownicę : adwokat, komiks stand-up, projektant odzieży, nawet dilerem narkotyków, zanim w końcu znalazł swoją niszę jako restaurator i sławny szef kuchni ze swoim hitem Food Network Tanie ugryzienia . Kiedy jego autobiografia Świeżo z łodzi został przekształcony w serial telewizyjny, Eddie mógłby dodać jeszcze jedną linijkę do swojego dziwacznego życiorysu: postać z sitcomu.

Jednak tam, gdzie Eddie wpadł w kłopoty, pełnił wybraną przez siebie rolę aktywisty wypowiadającego się w imieniu rasizmu skierowanego przeciwko Azjatom, szczególnie Azjatom. W New York Times kawałek op-ed , gwiazda Food Network wyraziła się w sposób, który sam był postrzegany jako rasistowski, nie wspominając o seksistowskim, mówiąc: „Czuję, że Azjaci byli tak bardzo wykastrowani w Ameryce, że w zasadzie traktuje się nas jak czarne kobiety”. Kiedy był zawołał na Twitterze o tym przez afroamerykańską aktywistkę lesbijską Mię McKenzie, jego lekceważąca odpowiedź z „czy umawiamy się, bo szalejesz. lol' nie pomóc sprawom trochę.

Giada wypluwa własną kuchnię

Giada de Laurentiis Facebook

Znasz to stare powiedzenie „Nigdy nie ufaj chudemu kucharzowi”? Oczywiście nie jest to motto Food Network, gdzie większość gwiazd wydaje się być wybierana ze względu na fotogeniczny wygląd i moc gwiazdy, a także kulinarne kotlety. Superstar szef kuchni Giada de Laurentiis , jednak swoją idealną sylwetkę w rozmiarze 2 zawdzięcza super obrzydliwej tajemnicy. Kiedy głosi ewangelię kontrola porcji , podało wewnętrzne źródło powiązane z programem telewizyjnym Giady Strona szósta drobna szefowa kuchni nigdy nie zjada ani jednego kęsa z tego rzekomo nieodpartego jedzenia, które wydaje się tak chętnie przyrządzać. W rzeczywistości czasami Giada nawet nie pozwala, by to paskudne, stare jedzenie dotykało jej ust – zamiast tego używa asystenta jako swego rodzaju „dublera kaskaderskiego” do robienia zdjęć z bliska, a następnie odchyla kamerę, by ją pokazać. wyjmując pusty widelec z ust. Przy tych okazjach, kiedy rzeczywiście wkłada jedzenie do ust, nie połyka go. Zamiast tego Giada wypluwa go do wiadra zrzutowego, które jest trzymane tuż poza kamerą. Ewww, teraz na pewno jest to zabójca apetytu.

Jamie Oliver zostaje oskarżony o przywłaszczenie kulturowe

Jamie Oliver Obrazy Getty

Podczas gdy Jamie Oliver był gospodarzem programu o nazwie Nagi szef kuchni , nigdy nie rozebrał się do kamery, więc nie ma skandalu. W rzeczywistości najbardziej szokująca rzecz, jaką ostatnio zrobił, nie jest nawet najmniej lubiana. To bardziej błąd marketingowy, ale jest to taki, który bardzo go zdenerwował: wypuścił produkt o nazwie „ mocny ryż szarpany? ”, którego nazwa i smak inspirowane są podobno tradycyjną kuchnią jamajską. Cóż, problem z tym produktem jest potrójny: Oliver nie jest Jamajczykiem, przepis, którego używa, też nie jest tak naprawdę jamajski, a na Jamajce (i gdzie indziej, poza światem Jamiego) „ryż suszony” nie jest nawet rzecz — jerk to przyprawa używana do przyprawiania mięsa.

Protesty przychodziły ze wszystkich stron, w tym m.in Jamajski szef kuchni który powiedział, że nauczył Olivera, jak zrobić autentycznego kurczaka. Lokaj świtu, poseł do brytyjskiego parlamentu; , i córka jamajskich imigrantów , nazwał produkt Olivera aktem kulturowego zawłaszczenia. Podczas gdy Jamie próbował wyjaśnić swoje faux pas, mówiąc, że jego zamiarem było po prostu oddać hołd inspiracji smakowej, wielu w jamajskiej społeczności nadal uważa, że ​​jest prawdziwym palantem.

www żuć z programem telewizyjnym

Romans Marceli Vallodolid i Paula Hollywood

Paula Hollywood Obrazy Getty

Seksowna meksykańska szefowa kuchni Marcela Valladolid pojawiła się na kilku Pokazy Food Network w tym jej własne Meksykańska łatwość i długotrwała przesiadka Kuchnia , podczas gdy brytyjski szef kuchni Paul Hollywood jest najbardziej znany jako sędzia Wielka Brytyjska Bake Off . Jednak w 2013 roku współpracowali na ekranie, oceniając Amerykański Konkurs Piekarniczy . Stali się całkiem przytulni również poza ekranem , oddając się krótkiemu romansowi, który jednak miał poważne konsekwencje. Ostatecznie występ został odwołany, ale dramat na tym się nie skończył. Żona Pawła złożył wniosek o rozwód , a Marcela i jej mąż również rozwiedziony .

Chociaż Marcela nie prowadzi już żadnych programów telewizyjnych, przeniosła się do swojego życia osobistego, teraz jest matką dwójki dzieci ze swoim nowym narzeczonym. Paul, z drugiej strony, wciąż ma kwitnącą karierę, sądząc Wypiekać i organizowanie programów kulinarnych dla różnych sieci telewizyjnych, w tym Kanał gotowania . Jednak na froncie wewnętrznym sprawy poszły dość daleko na południe, odkąd on i Marcela się rozstali. Podczas gdy jego żona w końcu powitała go z powrotem po romansie, wyrzuciła go ponownie kilka lat później, kiedy dostał przyłapany na całowaniu uczestnik programu kulinarnego.

Patrick i Gina Neely sfałszowali akt szczęśliwej pary

Pat i Gina Neely Sieć spożywcza

Do wszystkich, którzy oglądali W dół do domu z Neelys podczas jego 11-sezonowy bieg w Food Network Pat i Gina wydawali się idealną parą, mieszkając, pracując i gotując obok siebie. Ale nagle gra się skończyła. Małżeństwo skończone , pokaż się, nawet ich restauracje nieczynne . Co mogło spowodować tę nagłą, totalną Neely-pokalipsę???

Minęło kilka lat, zanim cała prawda wyszła na jaw, ale w… Wywiad 2018 z Magazyn Ludzie Gina ujawniła, że ​​jej 20-letnie małżeństwo się zestarzało i że faktycznie planowała opuścić Pat, zanim zaoferowano im program telewizyjny. Gina, była menedżerka banku, nigdy nie chciała zostać osobowością telewizyjną, a presja, jaką wywarła na jej rodzinę, nie wspominając o konieczności udawania szczęśliwego związku, kiedy już go nie czuła, w końcu spowodowała, że ​​się załamała. W 2014 roku złapała swoje torby i wyszła za drzwi, a potem tylko jej prawnicy rozmawiali z Patem.

Chociaż rozwód był początkowo trudny dla Pata, od tego czasu odbił się z nowa żona i dzieci . Gina, niechętna gwiazda telewizyjna, poszła inną drogą, pojawiając się w reality show w sieci Bravo o nazwie Do Rzymu po miłość . W dół do domu z Neelys , jednak żyje w nieskończoność dzięki magii powtórek — chociaż teraz wiemy, że to wszystko było worem kłamstw.

Rachael Ray sprzedaje karmę dla psów skażoną herbicydami

Rachel Ray i pies and Facebook

Rachael Ray wyszła daleko poza kucharz celebrytów do jednoosobowej potęgi: prezenterka telewizyjna, autorka, przedsiębiorca i czempionka wszystkich potrzebujących zwierząt. W rzeczywistości jest tak zakochana w psach, że… stworzył bardzo wyjątkowe jedzenie z myślą o swoim ukochanym psiaku, z którego część zysków przekazuje jej własnemu Fundacja Rachael Ray którego misją jest pomoc potrzebującym zwierzętom.

A co ze zwierzętami, które zachorowały po spożyciu podejrzanych chemikaliów? Być może chemikalia znajdują się wśród „naturalnych” składników w linii karm dla zwierząt „Nutrish” firmy Ray? ZA 5 milionów dolarów pozew złożony w 2018 r. twierdzi, że żywność Nutrish zawiera glifosat, herbicyd używany do wytwarzania środków chwastów, takich jak Roundup. Sama Rachael nie została wymieniona w pozwie i twierdziła, że ​​mimo kontrowersji karmiła Nutrish własnego psa. Petsmart, jeden z największych sprzedawców detalicznych marki, nie zrezygnował z Rachael ani jej linii produktów, ale wydał oświadczenie, że tak będzie ściśle monitorować sytuacja. Pozew został ostatecznie zwolniony , ale ten najnowszy numer, na dodatek poprzednie uskarżanie się , słabe recenzje i nawet przypomina produktów karmy dla zwierząt Ray, wskazują, że może ona nie być takim guru od żywienia zwierząt.

Rasistowski odcinek „Kobiety-pionierki”

Kobieta-pionierka Obrazy Getty

W drugim sezonie Pionierka, Ree Drummond zrobił rasistowski żart, że obraził wielu jej widzów . W serialu Drummond zrobiła azjatyckie gorące skrzydełka dla swojej rodziny i przyjaciół, śmiejąc się z ich zdegustowanych twarzy, gdy wyciągała tacę z piekarnika. Drummond powiedział: „Żartuję facetom, nie zrobiłbym ci tego”, po czym zastąpił gorące skrzydełka skrzydełkami American Buffalo.

Blog Gruba Skórka Kluski zawołał Drummond, mówiąc, że Food Network potrzebuje „lepszej reprezentacji Azji”, pisząc: „Dlaczego musimy patrzeć, jak kucharze spoza Azji, którzy nie potrafią wymówić „Sriracha” i nie mają szuflady na pałeczki, pokazują nam, jak przyrządzać własne potrawy? I jak to się dzieje, że kiedy to robią, musimy patrzeć, jak cała ich rodzina się z tego kpi — jak w tym odcinku Kobieta-pionierka ?

Zjadacz wezwał Food Network do zaprzestania emisji odcinka w 2017 roku, pięć lat po jego pierwszej emisji, powołując się na kilka skarg ze strony społeczności azjatyckiej.

Homofobiczne uwagi Guya Fieriego

Chłopak Obrazy Getty

Myślenie, zanim coś powiesz, to coś, czego Guy Fieri jeszcze się nie nauczył. Szef kuchni został zbadany w 2011 roku, kiedy niektóre z jego obraźliwych uwag zostały ujawnione prasie. Według Davida Page'a, twórcy i byłego producenta Diners, Drive-In i nurkowania, Urok Fieriego podbija publiczność, ale jego zachowanie poza kamerą nie jest tak błyszczące. „Za każdym razem, gdy jakaś kobieta wspomniała o kremie”, Guy wpadł w seksualny riff” – powiedział Strony miasta . „Podczas cięcia serialu musiałeś powiedzieć redaktorom, żeby obserwowali linię oczu Guya, ponieważ zawsze jest na piersiach”.

Fieri ujawnił również swoją niechęć do społeczności LGBT. Według Page'a, jedna z restauracji, które odwiedzili podczas pokazu, była prowadzona przez dwóch mężczyzn, których Fieri „uznał... za życiowych partnerów”. Page powiedział, że Fieri zadzwonił do niego i powiedział: „Nie możesz wysłać mnie na rozmowę z gejami bez ostrzeżenia! Ci ludzie mnie przerażają! Page dodał, że od tego czasu badaczom serialu kazano zrobić notatkę, jeśli wykryli jakiekolwiek „wskazania na homoseksualizm” podczas procesu poprzedzającego rozmowę kwalifikacyjną.