Prawda o tym, dlaczego jest dziura w oszczędzaniu życia

rolka ratowników na czarnym tle Tim Boyle/Getty Images

Wygląda na to, że w pewnym momencie każdy spotkał Life Savers w pewnym momencie swojego życia. Niezależnie od tego, czy były to miętowe Life Savers, czy też wersje owocowe lub do żucia, w dzieciństwie zawsze nadchodzi moment, w którym cukierki wychodzą na powierzchnię. Dla innych święta po prostu nie są kompletne, dopóki pończochy nie zostaną wypełnione co najmniej jedną książką Life Saver (przez Cukierki z dawnych czasów ).


Chociaż cukierki są teraz dostępne w wielu smakach (a nawet w gumowatej odmianie), Life Savers nie zawsze były tak przyjazne dla dzieci, jak teraz. W rzeczywistości zostały one najpierw sprzedane jako „oszczędzające oddech” i zostały wyprodukowane przez producenta tabletek farmaceutycznych. Oryginalny pomysł na cukierki miętowe pochodzi od producenta słodyczy o imieniu Clarence Crane, który wymyślił go w letnie dni, kiedy jego sprzedaż czekolady spadła, ponieważ tak łatwo się topiła (poprzez Snopy ).Nowe mennice zostały zaprojektowane tak, aby były okrągłe z wyciętym w środku otworem, co miało wyróżniać się na tle miętówek w kształcie poduszek, importowanych z Europy na początku XX wieku. Kiedy zobaczył mennice, wraz z ich teraz rozpoznawalną dziurą, zdał sobie sprawę, że wyglądają jak koła ratunkowe i tak narodziła się nazwa „Ocaleni Życia”.
Dziwny prawdziwy zwrot w inaczej wymyślonej bajce

rzędy Life Savers z jednym kwadratowym cukierkiem

Wiele osób wzięło sobie do serca dosłowną interpretację nazwy cukierka, co zainspirowało nawet szeroko rozpowszechnioną historię. Wielu wierzyło, że cukierek został wyprodukowany i nazwany „Ocaleniem życia” po tym, jak córka wynalazcy zakrztusiła się i umarła na cukierku miętowym bez dziury w środku. Wielu uważało, że cukierek został stworzony, aby zapobiec temu, by to samo spotkało dzieci innych ludzi.

Chociaż prawdziwa historia Life Savers nie jest aż tak tragiczna, jest jeden dziwny zwrot w historii życia wynalazcy, podobny do znanej bajki. Jego syn, który był wówczas dorosłym mężczyzną, popełnił samobójstwo skacząc z łodzi na Karaibach. Oprócz utraty dziecka, choć w późniejszym życiu, opowieść nie mówi o tym, jak Life Savers wzięły się na swoje imię, ani dlaczego mają dziurę pośrodku.


Kategorie jeść drink telewizja