Jak sprawdzić, czy temperatura piekarnika jest dokładna?

Termometry do piekarnika

Jeśli kochasz pieczenie, prawdopodobnie zauważyłeś, że wiele Twoich ulubionych przepisów wymaga call ustawienie temperatury piekarnika na 350 stopni . Ale jak możesz stwierdzić, czy temperatura w piekarniku jest dokładna, aby nie skończyć z tacą z przysmakami, które są niedogotowane lub, co gorsza, przypalone na chrupko?


dlaczego jabłka w miodzie są drogie?

Łatwym i dokładnym sposobem na upewnienie się, że piekarnik jest ustawiony na odpowiednią temperaturę, jest użycie termometru piekarnika, a następnie wykonanie szybkiego testu, aby sprawdzić, czy piekarnik ma jakiekolwiek gorące punkty (za pomocą CNET ). Z biegiem czasu pokrętło temperatury piekarnika może stać się niedokładne, nie odzwierciedlając rzeczywistej temperatury wewnętrznej. Temperatura piekarnika może również różnić się od modelu do modelu nawet o 90 stopni, więc nie można zakładać, że każdy z nich upiecze produkty tak, jak tego oczekujesz (poprzez CNET ).Aby sprawdzić temperaturę piekarnika, umieść termometr piekarnika na środkowej półce. Ustaw piekarnik na 350 stopni, a gdy piekarnik się nagrzeje, sprawdź termometr piekarnika. Jeśli istnieje różnica między temperaturą na termometrze a pokrętłem z przodu piekarnika, zanotuj to i odpowiednio dostosuj ustawienie pokrętła przy następnym pieczeniu. Ponieważ kalibracja może się zmieniać w czasie, należy powtarzać ten test co 3-6 miesięcy (przez: Ilustrowany kucharz ). Gdy wszystko zostanie poprawnie skalibrowane, możesz nawet zrobić domowy tort weselny bez obaw, że Twój piekarnik jakoś go zniszczy.
Temperatura piekarnika może się również zmieniać w zależności od tego, w której części piekarnika umieszcza się żywność — boki, spód i góra piekarnika są zwykle najgorętsze. Aby sprawdzić, czy nie ma gorących punktów, rozgrzej piekarnik do 350 stopni i umieść około sześciu kromek chleba na każdym stojaku, aby rozłożyć je dość równomiernie w piekarniku. Piecz, aż chleb na środku każdej półki stanie się jasnobrązowy, a następnie zobacz, które kromki chleba są rozgotowane. Pomoże Ci to dowiedzieć się, gdzie umieścić patelnie i blachy do pieczenia, a także może powiedzieć, czy musisz odwrócić lub obrócić patelnie w pewnym momencie procesu pieczenia, aby upewnić się, że wszystko gotuje się równomiernie (poprzez Król Artur Mąka ).

papryka duchowa w porównaniu do papryczek jalapeno

Gdy już wiesz, że temperatura w piekarniku jest dokładna i zidentyfikowałeś jego gorące punkty, powinieneś płynnie żeglować następnym razem, gdy wyruszysz na duży pieczenie projekt.