Prawdziwy powód, dla którego jabłka Honeycrisp są tak drogie

Jabłka miodowe

Jest coś wyjątkowego w pierwszym kęsie chrupiącego, słodkie, soczyste jabłko , tym bardziej, jeśli jest to jabłko Honeycrisp. Ta współczesna odmiana pojawiła się w 1960 roku dzięki wysiłkom i umysłom Uniwersytetu Minnesota. Krzyżówka odmian Macoun i Honeygold, to jabłko zostało opracowane, aby stawić czoła surowym temperaturom zimy (poprzez Czasy dla Najlepszych Współtwórców ). Ale zaskakująco, per Bloomberg , to jabłko naprawdę nie wystartowało aż do lat 80. XX wieku. W rzeczywistości odmiana prawie nigdy nie powstała, gdy pojawiły się obawy, że nie jest to odporne na zimę drzewo, na które liczyli.


Początkowo został wyrzucony w 1977, ale David Bedford dołączył do zespołu hodowlanego University of Minnesota Honeycrisp w 1979 i dzielił się z Bloomberg że znalazł cztery klony rasy, które przeżyły czystkę. Bedford postanowił sprawdzić, co te resztki mogą zrobić. Te drzewa wydały jedne z najsmaczniejszych jabłek w historii. Przenieśmy się do dnia dzisiejszego, a jak mówią, dowód jest w budyniu. Miodowe chipsy są tak popularne i lubiane, że zjadacze jabłek są gotowi zapłacić trzy razy więcej niż inne jabłka. Ale dlaczego są tak drogie?Uprawa jabłoni Honeycrisp ma swoje wyzwania its

Jabłoń miodowy

Ostatecznie koszt wynika z TLC i ciężkiej pracy wymaganej do wyhodowania drzew, które przynoszą te bardzo cenne owoce. Bloomberg rozmawiał z hodowcą w Pensylwanii, który powiedział, że muszą nauczyć drzewa, aby ich gałęzie nie rosły zbyt szybko, zbyt szybko. Brzmi jak trudne zadanie. Ale jeśli drzewo jest zarośnięte, jego owoce nie otrzymają wystarczającej ilości światła słonecznego. Hodowcy zauważyli również, że owoce są podatne na gorzką pestkę, co jest wymyślnym sposobem na powiedzenie, że drzewa nie otrzymują wystarczającej ilości wapnia. Aby temu zaradzić, hodowcy muszą podawać im suplement przez glebę, w przeciwnym razie na jabłkach pojawią się brzydkie brązowe plamy. Ponadto ptaki są fanami Honeycrisp, co oznacza, że ​​hodowcy muszą kupować i instalować siatki, aby uniemożliwić upierzonym fanom ucztowanie.
Wyzwania na tym się nie kończą. Od zbierania do przechowywania jabłka Honeycrisp , potrzeba dużo czasu i pieniędzy na uprawę i uprawę tego owocu. Po całej tej miłości i poświęceniu tylko 55-60 procent plonów trafi na półki naszych sklepów spożywczych. Ale ponieważ popyt jest tak duży, hodowcy jabłek dokładają wszelkich starań, aby Honeycrisp stało się częścią ich sadu. Tak jak Bloomberg Należy zauważyć, że ponieważ ta odmiana jabłek wymaga tak wielu hodowców, będą oni kontynuować uprawę Honeycrisps tak długo, jak będzie to opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.
Kategorie Nazwy recenzje Jak