Transformacja Pauli Deen poważnie zwraca uwagę

Paula Deen Aaron Davidson/Getty Images

Imię Pauli Deen jest synonimem kuchni południowej. Kanapki z peklowaną wołowiną, zapiekanka z kurczaka i ryżu z serem, pudding z bananów... Jej dania prawdopodobnie wyrzucą Twój nowy plan diety przez okno. To powiedziawszy, szef kuchni celebryta przebył długą drogę od bycia uważanym za kogoś, kto potrafi zjeść maślany popsicle. Zagłębiła się również w tworzenie zdrowszych i lżejszych przepisów, po tym, jak zdiagnozowano u niej cukrzycę typu 2, co zmusiło ją do wprowadzenia pewnych zmian w jej kalorycznych przepisach (poprzez wiadomości ABC ).


Ci, którzy widzieli jej programy, wiedzą, że jedzenie czasami ustępuje temu, co Deen ma do powiedzenia o swoim życiu prywatnym i kulturze Południowej. I chociaż jedzenie jest tym, z czego jest znana, historia Deen wykracza poza jej umiejętności w kuchni. To także jej walka o przezwyciężenie straty, walka z fobiami i nauka o przetrwaniu. Deen, która jest autorką kilkunastu książek i właścicielką kilku restauracji, widziała wzloty i upadki życia, zwłaszcza po tym, jak Deen została uwikłana w skandal, w którym używała rasistowskich obelg. Pyszne ).Od tego czasu powoli i ostrożnie odzyskuje miłość swoich fanów. Oto jak Paula Deen zwraca na siebie uwagę swoją wieloletnią przemianą.
Paula Deen dorastała u szczytu segregacji rasowej

Paula Deen Facebook

Jako dziecko Deen pamięta spędzanie czasu w kinie samochodowym zwanym Arctic Bear, które miało oddzielne fontanny i toalety dla „kolorowych” i „białych” klientów. Zastanawiając się nad tym po latach, w swoim pamiętniku Paula Deen: Nie chodzi tylko o gotowanie ' , pisze, „Jestem po prostu przerażona, że ​​tak mogło być i byłam tak ślepa, że ​​nie zrozumiałam, że to źle”.

Urodzony 19 stycznia 1947 , dzieciństwo i nastoletnie lata Deena zbiegły się z okresem Ruch na rzecz Praw obywatelskich lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Albany w stanie Georgia, gdzie urodził się i wychował Deen, widział w tym czasie demonstracje, kampanie i aresztowania. Wieczorne wiadomości wypełniały historie Afroamerykanów walczących o sprawiedliwość w Gruzji i poza nią.Kiedy była w liceum, jej klasa była jedyną, która integrowała czarnoskórych uczniów na tym obszarze, w 1965 roku. Było to wkrótce po Ruchu Albany z 1961 roku, który nawoływał do zaprzestania desegregacji. „To działo się tuż pod naszymi nosami: nasi lokalni Afroamerykanie domagali się prawa do sprawiedliwego i równego traktowania, a niektórzy biali ludzie zostali zainspirowani do przemyślenia starych sposobów”. Ona napisała .

Paula Deen chciała być cheerleaderką, ale los miał inne plany

Paula Deen w mundurze cheerleaderek Facebook

Paula Deen była „superlatywem seniora” w Albany High School, tytułem, który przyznaje 10 najpopularniejszych chłopców i dziewcząt w momencie ukończenia szkoły. Deen wspomina, że ​​była towarzyskim motylem, ale bez wahania wyznaje, że trzy razy oblała algebrę. „Gdybym mogła zrobić żywą cheerleaderkę, to byłaby moja wybrana ścieżka” napisał .Claire bon appetit odchodzi

Kiedy była późną nastolatką, Deen napisał że jej tata chciał, żeby została higienistką stomatologiczną. Deen chciał być modelką. W rzeczywistości zgłosiła się do szkoły modelek i dostała się bez wiedzy rodziców. Jednak jej rodzice nie usłyszeli nic o jej samotnej podróży i karierze modelki. Postanowiła więc wyjść za mąż. Ona i jej ukochany z liceum, Jimmy Deen, wzięli ślub w 1965 roku, kiedy miała 18 lat, według Sukces czasopismo. Po ślubie jej marzenia o modelingu wyblakły. Zamiast tego dołączyła do Albany First Federal Savings Bank jako kasjerka.

Paula Deen zaczęła gotować w domu z powodu jej fobii przed miejscami publicznymi

Paula Deen z synem Facebook

Coś w Pauli Deen pękło, gdy jej tata zmarł rok po jej ślubie. „W nocy, kiedy umarł mój tata, musiałam spać między mężem a matką w tym samym łóżku” – powiedziała Oprah Winfrey . Surowy strach całkowicie zawładnął jej życiem i nie mogła się od niego uwolnić przez następne dwie dekady swojego życia.

Ten strach sprawiał, że nie była w stanie wyjść nawet za przyziemne sprawy, takie jak zakupy spożywcze. Później dowiedziała się, że jest to fobia zwana agorafobią, fraza, którą nauczyła się z odcinka Pokaz Phila Donahue (przez New York Times ). „W niektóre dni mogłam dostać się do supermarketu, ale nigdy nie mogłam zajść za daleko” – powiedziała New York Times . „Nauczyłem się gotować ze składników, które trzymali blisko drzwi”. Szukanie pomocy u profesjonalisty nie było wtedy popularną opcją. „W tamtych czasach w Georgii nikt nie chodził do psychiatry tylko po to, żeby naprawić ducha” – powiedziała.

Jedyną alternatywą było zanurzenie się w gotowaniu. „Mogłabym skoncentrować się na tym, co było w moich garnkach i zablokować to, co było w mojej głowie”, powiedziała. Nie wiedząc jeszcze, wytyczała swoją drogę, by zostać jednym z najpopularniejszych szefów kuchni w Ameryce.

Paula Deen założyła firmę cateringową, aby wspierać swoją rodzinę

Paula Deen z synami Facebook

Po ślubie Paula Deen chciała tylko być dobrą żoną i matką. „Moim marzeniem było, aby mój mąż zarabiał na życie i opiekował się nami, a zarabianie pieniędzy nigdy nie będzie moją odpowiedzialnością” – napisała w swoim rozprawa . Ale jej mąż ciągle tracił pracę. Wkrótce zdała sobie sprawę, że rodzina nie może polegać tylko na jego dochodach, aby prowadzić gospodarstwo domowe. Deen podwinęła rękawy i wypróbowała szereg różnych prac, od wieszania tapet i sprzątania łazienek w Kroger sklep spożywczy, sprzedaż pochłaniaczy tłuszczu i prowadzenie rozliczeń w centrum medycznym.

W końcu Deen założyła firmę cateringową o nazwie „The Bag Lady”, od nazwiska jej syna dla przedsięwzięcia (poprzez Zadymione Góry ). Firma, która specjalizowała się w dostarczaniu obiadów, powstała w 1989 roku i szybko stała się szalenie popularna. Paula Deen była na pierwszym kroku do sławy kucharza celebrytów.

Wczesne sukcesy Pauli Deen pomogły jej założyć restaurację

Paula Deen i rodzina Facebook

Paula Deen codziennie trochę odkładała na zyskach, które zarobiła prowadząc The Bag Lady. Zarabiała też i oszczędzała w sklepie spożywczym, gdzie ona pisze że nie wahała się kupować nieco starych owoców po obniżonej cenie.

Rozsądnie gospodarując swoimi pieniędzmi, Deen zaoszczędziła 4000 dolarów, co wystarczyło na wynajęcie lokalu restauracyjnego dla swojej firmy. „The Lady”, jak nazwała przestrzeń, miała od 30 do 40 miejsc. Serwowała śniadania, obiady i kolacje, a jej synowie i ich dziewczyny czekali przy stolikach. Po wygaśnięciu umowy najmu Deen kupiła własne mieszkanie w centrum Savannah. (przez Pani i Synowie )

W ciągu trzech lat USA dziś nazwał go „Międzynarodowym Posiłkiem Roku”, według Pani i Synowie . Potem pojawiły się inne wyróżnienia. Deen był nie do powstrzymania. Wkrótce The Lady and Sons rozszerzył się do trzypiętrowego budynku z ponad 300 miejscami siedzącymi.

Pierwsza książka kucharska Pauli Deen pomogła jej osiągnąć wielki sukces

Paula Deen Facebook

Podobnie jak w przypadku swojego biznesu spożywczego, Paula Deen zajęła się pisaniem bez wcześniejszego doświadczenia. W rzeczywistości nie miała pojęcia, jak działa tradycyjne wydawnictwo ani kim są najlepsi wydawcy. Wiedziała tylko, że w „brązowym papierowym worku matki” ma mnóstwo odręcznych przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie i chciała, aby świat się o nich dowiedział. W przeciwieństwie do większości początkujących autorów, Deen pisał w niej rozprawa że jej pierwsza książka kucharska, Ulubione przepisy od Pani i jej przyjaciół , był „tak śmierdzący, łatwy do napisania, że ​​to było niewiarygodne”.

dzwonek wołowy taco dzwon

Los chciał, że egzemplarz jej książki został odebrany przez redaktora, który zwrócił się do Deen z chęcią opublikowania jej za pośrednictwem Random House. Pierwsza książka Deena została opublikowana jako Lady and Sons Savannah Country Cooking w 1998 roku. „I sprzedał, sprzedał, sprzedał! Wyglądało na to, że Ameryka była gotowa na gotowanie z Południowego Kraju”. napisał . Mając szansę na promocję książki w sieci handlowej QVC, Deen wkrótce sprzedawał dziesiątki tysięcy egzemplarzy dziennie (za pośrednictwem Zjadacz ).

Paula Deen dostała swój własny program w Food Network

Paula Deen Facebook

Paula Deen po raz pierwszy zasmakowała w krajowej telewizji u boku Spencera Christiana Dzień dobry Ameryko . „Kiedy wyemitowano odcinek, usłyszałam drżenie w moim głosie i widziałam, jak drżą mi ręce, ale już nigdy więcej nie bałam się w telewizji” – pisze w swojej książce. rozprawa . Deen musiał mieć podejrzenie, że została stworzona na gwiazdę telewizyjną. Wszechświat potwierdził to, wysyłając po drodze australijskiego dziennikarza i prezentera telewizyjnego Gordona Elliota.

To był przyjaciel, który przedstawił Deena Elliotowi. W tamtych czasach miał program o nazwie Obiady z pukaniem do drzwi w Food Network, w którym Deen później wziął udział (poprzez program telewizyjny ). Odegrał kluczową rolę w postawieniu stopy Deena u drzwi Food Network. Oprócz Obiady z pukaniem do drzwi , widziano ją również w Gotowy, gotuj! Ale Paula wciąż wydawała się niemożliwa do zorganizowania własnego programu. „Oto byłam, ta siwowłosa, starsza dziewczyna z Południa, która nie miała rozmiaru 2 i nie miała wykształcenia kulinarnego. Myślę, że [Food Network] miał wątpliwości, czy Ameryka potrzebuje czegoś takiego” – powiedziała Jedzenie i wino .

Jednak w końcu wylądowała na swoim własnym show, zwanym Domowa kuchnia Pauli który trwał przez ponad dekadę. Paula powiedziała, że ​​to tragedia z 11 września 2001 roku zmieniła zdanie Food Network. „Myślę, że wiele osób potrzebowało pocieszającego jedzenia” – powiedziała Jedzenie i wino .

Paula Deen wyszła ponownie za mąż w 2004 roku dzięki swoim psom

Paula Deen i Michael Groover Facebook

Pierwsze małżeństwo Pauli Deen z Jimmym Deenem trwało 27 lat. Jego nadmierne picie było problemem, który podążał za parą jak ciemny cień od samego początku ich związku. „Przez około dwadzieścia pięć lat znosiłam nie tylko własną okropną agorafobię, ale także picie Jimmy’ego, jego obelgi i oboje niszcząc się nawzajem na tysiąc różnych sposobów” – napisała w artykule. Paula Deen: Nie chodzi tylko o gotowanie .

Wkrótce po rozpoczęciu działalności gastronomicznej Deen zakończyła swoje małżeństwo w 1992 roku. Następnie praca była jej największym priorytetem, ponieważ jej sława rozprzestrzeniła się poza Gruzję. Potem nadszedł moment, w którym zdała sobie sprawę, że jej równowaga między życiem zawodowym a prywatnym poszła w niełaskę. „Mój biznes był na dobrej drodze do odniesienia sukcesu. Ale moje życie towarzyskie toczyło się w dołach. Moje życie było pochłonięte pracą i rodziną, około 95% pracą i 5% rodziną”. Ona napisała . Deen modlił się o „sąsiada”. Nazwijcie to boską interwencją, ale pewnego słonecznego dnia jej psy w kaparach zaprowadziły ją właśnie do takiego domu sąsiada.

– No cóż, goniłem te psy przez mur i prosto w ramiona mężczyzny, którego nigdy wcześniej nie widziałem, oparty o płot i rozmawiający przez komórkę. Wyglądał jak Ernest Hemingway. powiedziała . Nazywał się Michael Groover i był, ze wszystkich rzeczy, kapitan holownika . Ta dwójka tak dobrze się połączyła, że ​​w 2004 roku para pobrała się.

Paula Deen potrzebowała odwagi, by wreszcie napisać swoje wspomnienia

Paula Deen Alexander Tamargo/Getty Images

W 2007 roku Paula Deen znalazła się w wygodnym miejscu w swoim życiu. Wydała pięć książek, miała swój własny program w Food Network i sieci restauracji i po raz drugi związała się węzłem małżeńskim. Miała też wiele do stracenia. Opublikowanie pamiętnika wymagało wszelkiej odwagi, jaką miał Deen, zwłaszcza takiej, która obnażyła wszystko, co dobre i złe w osobie, którą był Deen.

co to jest przyprawa do buzdyganu?

Jak pisze w przedmowie do swojej książki z 2007 roku: Paula Deen: Nie chodzi tylko o gotowanie ,,Może gdybyś słyszał prawdę o Pauli Deen, o błędach, które popełniłem w swoim życiu, o tym, jak zły był mój osąd, i jak czuję się winny, ponieważ moje macierzyństwo nie zawsze było takie cudowne… cóż, może ty nie byłby dla mnie tak kochający jak ty. A to by mnie zabiło.

W książce Deen jest otwarty i bezbronny. Przedstawia się jako osoba daleka od idealnej osobowości, na jaką namalowała ją telewizja. Wyznaje nawet, że jest palaczem, nazywam to „Uzależnienie, z którego nie mogę zrezygnować, chociaż codziennie próbuję”. Książka, zagłębiając się w jej życie prywatne, tworzy również miejsce na przepisy, które przede wszystkim rozsławiły Deen.

Paula Deen ukryła swoją cukrzycę, doprowadzając fanów do wściekłości

Paula Deen D Dipasupil/Getty Images

To, co Paula Deen serwuje w swoich restauracjach, jest solidnie pod parasolem comfort food. Pomyśl o jej niesławnym burgerze podanym nie w bułce, ale między dwoma glazurowanymi pączkami (przez Insider biznesowy ). Jednak po tym, jak fani dowiedzieli się, że królowa wygodnego jedzenia przez trzy lata ukrywała swoją diagnozę cukrzycy typu 2, według 2 New York Times , jej jedzenie stało się nieco trudniejsze do strawienia dla fanów.

Wysoka zawartość tłuszczu i cukru, które są kluczowymi składnikami większości pożywienia Deen, mogą powodować otyłość, która z kolei może prowadzić do cukrzycy typu 2, według Klinika Mayo . Po tym, jak ujawniła swoją diagnozę, Deen została ostro skrytykowana za promowanie wszystkiego, co masło, wiedząc, że musi ograniczyć się dla własnego zdrowia. W rzeczywistości, dowiedziawszy się, że ma cukrzycę, powiedziała: „Wróciłam do domu do kuchni i wyrzuciłam wszystko, co było białe. Biały chleb, biały ryż, białe ziemniaki, biały makaron. Robiłem to przez cztery miesiące, wszyscy! Jej nowa dieta a ostateczna transformacja była szokująca, ponieważ straciła prawie 40 funtów (poprzez Ludzie ).

Ale fakt, że Deen ukrywał swoją diagnozę przed opinią publiczną przez trzy lata, według: Insider biznesowy , zarobiła ponad 10 milionów dolarów rocznie, opowiadając się za bardzo niezdrową żywnością, która nie podobała się fanom. Jej ogłoszenie zbiegło się również w czasie z jej nowym, dobrze płatnym występem jako rzecznik firmy farmaceutycznej Novo Nordisk, co dodatkowo podsyciło wiele opinii Deen.

W 2013 roku Deen przyznał się do używania rasistowskich obelg i stracił prawie wszystko

Paula Deen przemawia do mikrofonu Slaven Vlasic/Getty Images

Deen uznaje niegrzeczny język za jedną ze swoich słabości. „Mówię ludziom, którzy przychodzą na moje lekcje gotowania, że ​​mogę być trochę sprośny i mam nadzieję, że ich nie zdenerwuję” Ona napisała . Jednak jej język okazał się jej zgubą.

kolego ciasto szefowej żony

Paula była niczym innym jak gwiazdą kulinarną, kiedy Food Network zdecydował się ją wypuścić w 2013 roku, ku szokowi wielu jej fanów. Ale bardziej szokujące było „dlaczego”. Deen, ciepła i przyjazna kobieta, którą zawsze widuje się z obfitym talerzem jedzenia, „przyznała się do używania rasistowskiego języka i tolerowania rasistowskich żartów w jednej ze swoich restauracji” – donosi. New York Times . Wkrótce po tym objawieniu nastąpiło anulowanie jej programów Food Network i zakończenie dochodowej umowy z Walmart.

Jak podano w Dzisiaj , powiedziała fanom: „Chcę przeprosić wszystkich za zło, które popełniłam, i chcę się z tego uczyć i rozwijać. Niewłaściwy, krzywdzący język jest całkowicie nie do przyjęcia. Popełniłem wiele błędów po drodze, ale błagam was, moje dzieci, moją drużynę, moich fanów, moich partnerów, błagam o wybaczenie”. Niektórzy jednak nazywali przeprosiny połowicznym i wskazywali na inne niezręczne szczegóły dotyczące życia Deena . Pomimo pewnego wsparcia ze strony fanów, Deen był wyłączony. Być może Food Network miał na razie dość własne złe decyzje .

Paula Deen założyła własną sieć

Paula Deen Facebook

Wiele się wydarzyło po tym, jak 11-letnia kariera Pauli Deen w Food Network dobiegła końca. Podobnie jak domino, wszystkie stałe powiązania, które miała ze sporą liczbą marek, spadły. Target przestał sprzedawać linię garnków i patelni Deena, poinformował: StarTribune , podczas gdy Walmart ogłosił, że nie będzie już sprzedawać linii towarów Deen (poprzez New York Times ). Producent narkotyków Novo Nordisk upuścił ją jako twarz swojej firmy i jej wydawcę, Losowy Dom , oficjalnie nazwane to kończy.

Uzbrojona w chochle i rękawice kuchenne Deen postanowiła ponownie połączyć się ze swoją publicznością, uruchamiając by Paula Deen na żywo! wycieczka (przez Globe Newswire ). Deen kupiła również wszystkie prawa do swoich programów i wydała je na własnej platformie cyfrowej, Sieć Pauli Deen , wraz z oryginalną treścią.

I przez cały czas nigdy nie odeszła od światła reflektorów. Jeśli już, to widzieliśmy ją tylko w bardziej zróżnicowanych rolach niż wcześniej, w tym w krótkiej przerwie Taniec z gwiazdami . Powoli odnalazła drogę z powrotem do telewizji z Pozytywnie Paula który zaczął nadawać Telewizja RFD w 2018 roku.

Przez cały okres blokady Paula Deen publikowała filmy o gotowaniu na YouTube

Paula Deen Facebook

Kiedy w marcu 2020 roku dla Deena rozpoczęła się blokada z powodu COVID-19, Paula Deen przypadkiem oglądała koncert online Trishy Yearwood, artystki country i znanej szefowej kuchni oraz męża Gartha Brooksa. Deen chciała zrobić coś podobnego, dotrzeć do swoich fanów, pozostać w kontakcie. Dlatego z pomocą swojego zespołu zaczęła publikować filmy ze swoimi prostymi przepisami kulinarnymi w ramach nowej serii „Gotowanie w kwarantannie”. „Teraz, gdy mamy tyle czasu w rękach, to świetny czas, aby dostać się do kuchni i zrobić coś, z czym odkładałeś próbę rozwiązania” powiedziała w jednym z odcinków swojego internetowego serialu .

Jeden z pierwsze odcinki o tym, jak zrobić południową specjalność, Georgia Cracker Salad. Deen, który nigdy nie był wielkim zwolennikiem gotowania od zera, używa gotowych słonych krakersów i majonezu w naczyniu. W serialu występuje także jej synowa Claudia, która, w przeciwieństwie do Deen, przygotowuje lżejsze przepisy, takie jak miska z acai i tosty z awokado. W listopadzie 2020 r. seria „Gotowanie w kwarantannie” ustąpiła miejsca „ Przepisy na wakacje ', który zawierał zapiekankę ze słodkich ziemniaków, zapiekankę z brokułami i dressing z południowych chlebów kukurydzianych.

Jednak od początku 2021 roku Deen zaskakująco skłania się ku zdrowemu gotowaniu, poświęcając cały tydzień na dania smażone na powietrzu .
Kategorie przepisy jak Komiksy