Kiedy codziennie jesz pizzę, tak dzieje się z twoim ciałem

Reprezentacyjny obraz pizzy

Pizza, jak przyzna wiele osób, może być najbardziej komfortowym jedzeniem, szczególnie po popijaniu napojem gazowanym i pieczywem czosnkowym. Jest to również dość wszechstronna opcja i można ją zjeść przy kilku okazjach: na imprezie domowej z bliską grupą przyjaciół, podczas wieczoru gier przy piwie, w głośnym barze z malutkimi stolikami i bez miejsca na talerze. A jednak z punktu widzenia zdrowia pizza jest po prostu szkodliwa dla zdrowia, zwłaszcza gdy jest spożywana w dużych ilościach. Codzienne jedzenie pizzy może wydawać się zabawnym pomysłem, ale w rzeczywistości jest szkodliwe. Tak jak Jedz to, nie to! wyjaśnia , jeden kawałek pizzy zawiera 20 procent zalecanej dziennej ilości tłuszczów nasyconych. A to tylko jeden kawałek. Według Jedz to dużo , jeden średni kawałek pizzy z ręcznie rzucanym serem ma 230 kalorii, 29 gramów węglowodanów i 8 gramów tłuszczu – 4 z nich to tłuszcze nasycone. Aby uzyskać perspektywę, rozważ to: Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne radzi ludziom, aby codziennie ograniczali spożycie tłuszczów nasyconych do 5-6 procent wszystkich kalorii. Zbyt duże spożycie tłuszczów nasyconych naraża Cię na ryzyko chorób serca.


Szalik w dół Pizza każdy dzień może przybrać na wadze dzięki nadmiernej ilości kalorii, które będziesz przyjmował, zwłaszcza biorąc pod uwagę twoje rzeczywiste wymagania żywieniowe. Dietetyk Jemma O'Hanlon powiedział Poczta Haffington że przyrost masy ciała występuje z powodu braku równowagi między spożytymi kaloriami a kaloriami spalonymi podczas aktywności fizycznej.pizzeria wychodzi z biznesu?

Narazisz się na kilka problemów

Ogólny obraz kawałka pizzy

'Przyrost masy po prostu ma miejsce, gdy mamy nierównowagę między kilodżulami, które jemy, a kilodżulami, które spalamy' - wyjaśniła. „To nie występuje tylko po jednym posiłku — to wtedy, gdy ta nierównowaga pojawia się przez pewien czas, może do nas wkraść się przyrost masy ciała”. W tym pizza każdego dnia.
Niektóre składniki pizzy, takie jak przetworzone mięso, takie jak bekon i pepperoni, mogą narazić Cię na niektóre rodzaje raka, jak wyjaśnia Opiekun . Ponadto trudno jest zaspokoić codzienne potrzeby żywieniowe, zwłaszcza w przypadku błonnika, trzymając się produktów spożywczych, takich jak pizza, zrobiona z rafinowanej mąki. Niedobór błonnika pokarmowego może prowadzić do tymczasowych i długotrwałych problemów zdrowotnych, w tym osłabienia układu pokarmowego, raka okrężnicy, zaparć i nie tylko (poprzez Wtajemniczony ). Warto jednak wspomnieć o jednej pozytywnej rzeczy. Pizza może dostarczyć ci likopen, substancję chemiczną, która zwykle znajduje się w pomidorach i jest związana z obniżeniem ryzyka rozwoju raka prostaty (poprzez Medline Plus ) .

Pomimo skutków ubocznych, żądni przygód ludzie próbowali utrzymać tylko pizzę dieta przez lata. Weźmy pod uwagę Dana Janssena, człowieka, który w 2014 roku zyskał sławę dzięki temu, że przez 25 lat przetrwał wyłącznie na diecie pizzy. Powiedział Dzisiaj że po prostu nie lubił warzyw.najzdrowsza sieć fast food

Inni próbowali iść tą ścieżką

Reprezentacyjne zdjęcie faceta patrzącego na pizzę z otwartymi ustami

– Nienawidzę warzyw – powiedział. „Próbowałem przez może kilka tygodni, a potem zdałem sobie sprawę, że naprawdę lubię pizzę, więc zamierzam ją zjeść”. Przyznał również, że jego zachowanie nie było zwyczajne i że lekarze dali mu zielony sygnał w zakresie jego zdrowia – do tego momentu. „Rozumiem, że to obrzydliwa dieta” – powiedział. „Oczekujesz, że będę miał nadwagę i brak energii, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu. ... Jestem pewien, że jak skończę 60 lat, umrę na atak serca, ale teraz nic mi nie jest.

Dietetyk wyjaśnił, dlaczego ta dieta nie jest ani zrównoważona, ani bezpieczna. „Jedzenie tego samego” jedzenie Powiedziała, że ​​dzień w dzień może ograniczać zdolność człowieka do otrzymywania szerokiej gamy produktów spożywczych i składników odżywczych, których potrzebuje, aby zoptymalizować zdrowie i zaspokoić codzienne potrzeby żywieniowe. „Chociaż pizza smakuje wyśmienicie iz pewnością ma swoje zalety, utrzymywanie się na niej i posiadanie niewiele więcej w diecie jest receptą na niezdrową, nieodpowiednią pod względem odżywczym dietę”. Gdy Wice skontaktował się z Jannsenem kilka miesięcy później, udało mu się włączyć koktajle do swojej diety, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe.Kluczem do opanowania tego jest umiar

Ogólne zdjęcie resztek pizzy?

Jaki jest więc najlepszy i najbezpieczniejszy sposób spożywania pizzy? Kluczem jest umiar. Nie ma nic złego w pobłażaniu sobie od czasu do czasu, ale codzienny nawyk z pewnością wytrąci Twoje zdrowie z równowagi. Ruben Bravo z Europejskiego Instytutu Medycznego ds. Otyłości powiedział t on BBC że pizza nie jest winowajcą samą w sobie; to nadmierna konsumpcja powoduje problemy. „Problemem nie jest pizza, to nadużywanie pizzy. To bardzo kaloryczna żywność ... mówimy o rafinowanych mąkach z tłuszczem, które nie są dobre dla zdrowia - powiedział.

Bravo radziło ludziom, aby raz w tygodniu robili własną pizzę w domu, wykorzystując zdrowsze składniki. Pomogłoby to uniknąć ogólnego spożycia niezdrowej żywności i jej szkodliwych skutków. To powiedziawszy, jeśli wolisz zamówić w pudełku box pepperoni pizza, jest to w porządku, o ile nie robisz z tego regularnego nawyku. Według Czas , najlepiej jest po prostu ograniczyć wielkość porcji wersji na cienkim cieście, z zdrowszymi dodatkami, takimi jak warzywa i mniej sera. Ostatnia rada pozostaje taka sama: wybierz domowe wersje pełnoziarniste, jeśli uważasz, że regulacja plasterków pizzy jest trudna.

co to jest sól selerowa?Kategorie jeść Inny ekskluzywne