Prawdziwy powód, dla którego nigdy nie powinieneś zamawiać puree z ziemniaków KFCFC

KFC 5 USD doładowania Facebook

Jeśli przytulasz się do wiadra kurczaka KFC, istnieje duża szansa, że ​​masz też gotową stronę tłuczonych ziemniaków. W końcu magiczne połączenie węglowodanów i węglowodanów jest trudne do pokonania. KFC opisuje ich tłuczone ziemniaki jako „gorące, kremowe i pokryte naszym charakterystycznym sosem”, a następnie twierdzi: „To jest dodatek, ale nie będziemy z tobą walczyć, jeśli chcesz nazwać to posiłkiem”. Nazywanie tłuczonych ziemniaków z sosem KFC posiłkiem byłoby całkiem trafne, biorąc pod uwagę pojedyncze opakowanie porcji bocznej w alarmującym 530 miligramach sodu.


Można by się spodziewać, że większość tego sodu pochodzi z sosu, ale w rzeczywistości winowajcą są ziemniaki. Nie mówimy o świeżych ziemniakach prosto z ziemi. Według menedżera KFC na ten temat Reddit Zapytaj mnie o cokolwiek wątku, tłuczone ziemniaki KFC pochodzą ze sproszkowanych ziemniaków, czyli tłuczonych ziemniaków instant. Jeden doskonały Przepis na naśladowcę KFC wita tłuczone ziemniaki marki Idahoan jako bliskie przybliżenie suszonych płatków ziemniaczanych, których KFC używa w swojej kuchni. Według Idahoan , pół szklanki przygotowanych ziemniaków zawiera 370 miligramów sodu. To dużo jak na coś, co prawdopodobnie pożerasz między kęsami Smażony kurczak z MSG od KFC .czy pomocnik do hamburgerów jest dla ciebie dobry?

Tłuczone ziemniaki KFC zawierają dużo dodatków i konserwantów

Puree Ziemniaczane KFC Facebook

W tym momencie możesz się zastanawiać, w jaki sposób KFC osiąga takie puree ziemniaczane bez użycia prawdziwych, świeżych ziemniaków. Cóż, zasługa to długa lista dodatków do żywności i konserwantów. Według Lista składników KFC , ich tłuczone ziemniaki zawierają szereg dodatków, takich jak maltodekstryna, mono- i diglicerydy, wodorosiarczyn sodu i BHT.
Skrót od „butylowanego hydroksytoluenu”, BHT jest na Grupa Robocza ds. Środowiska Lista „brudnych tuzinów” dodatków do żywności, o których należy pamiętać, pomimo ich zatwierdzenia przez FDA. Mówią, że chociaż BHT nie jest wymieniony jako czynnik rakotwórczy, wiadomo, że powoduje raka u zwierząt. Wykazano również, że zaburza układ hormonalny zwierząt, powodując skutki rozwojowe i zmiany w czynności tarczycy. BHT jest powszechnie uznawany przez FDA za bezpieczny, ale jeśli obawiasz się chemikaliów w żywności, może rozważ drapanie tłuczonych ziemniaków KFC z następnego zamówienia.

Jednak ten sos

Puree Ziemniaczane KFC Instagram

Jest szansa, że ​​będziesz cieszyć się puree ziemniaczanym KFC wyłącznie ze względu na soczystą kałużę pikantnego brązowego sosu, który jest z nimi związany. Ale sos KFC i interesujący sposób, w jaki może być wytwarzany, ale nie musi, przez lata przyciągał uwagę. Samozwańczy były pracownik KFC przedstawia opis przygotowania sosu w KFC na Kora , dodając, że wspomnienia wywołują koszmar. Twierdzi, że wszystkie resztki kurczaka (głównie kości i „pozostałości”), które gromadzą się na dnie frytownicy do kurczaków – która zawiera „czarny szlam” – są przenoszone do zamrażarki, a następnie topione i podawane jako słynny puree KFC sos ziemniaczany.Kucharz z KFC w Kanadzie zajął się Reddit z podobnymi szczegółami, z wyjątkiem tego, że w jego wersji kawałki frytownicy były najpierw odcedzane, a następnie mieszane z wodą wraz z paczką „sosu w proszku”. Inne rekompensator twierdzi, że sos to tylko paczka przypraw i proszku zmieszana z wodą – nie wymaga to kapania z frytownicy. Jeśli cokolwiek z tego sprawi, że twój brzuch się skręci, pomiń tłuczone ziemniaki KFC na dobre i po prostu wybierz sałatkę coleslaw.