Sonic walczy o utrzymanie się w biznesie. Dlatego

dlaczego Sonic walczy o utrzymanie się w biznesie Scott Olson/Getty Images

Niewiele jest rzeczy bardziej klasycznie nostalgicznych niż burger i koktajl mleczny – a może wiśniowa limonka. To jest idea, którą Sonic ucieleśnia jako amerykańską akcję drive-in od dziesięcioleci.


Rozpoczęto Sonic Drive-In jako skromne stoisko z piwem korzennym w Oklahomie w 1953 roku. Od tego czasu Sonic stał się popularnym w całym kraju podstawowym produktem z burgerami i napojami, z ponad 3500 lokalizacjami w 44 stanach. Obecnie Sonic jest znany z eklektycznego menu burgerów, kanapek i przekąsek (kto nie lubi tych maluchów?!), nie wspominając o 1 063 953 kombinacjach napojów firmy chwali się .Jednak pomimo oferowania wszystkich zestawów napojów, o których marzysz, Sonic od lat walczy o utrzymanie się na rynku w obliczu rosnącej konkurencji i zmieniających się postaw konsumentów. Firma robi ruchy, aby spróbować odwrócić sytuację, ale czy to zadziała? Czytaj dalej, aby poznać wszystkie szczegóły dotyczące zmagań Sonic i tego, co daje firmie nadzieję.
Sonic jest daleko w tyle za konkurencją, jeśli chodzi o sprzedaż i przychody

Sonic stoi za konkurencją Scott Olson/Getty Images

Jeśli chodzi o trudne liczby, niektóre rzeczy po prostu nie sumują się dla Sonic. Jednak nie zawsze tak było. W pierwszej połowie 2010 roku Sonic przynosił stały dochód jako krajowa czwartym co do wielkości sieć burgerów typu fast food. Podczas gdy firma przeżywała swój tak zwany boom Sonic, jej główni konkurenci odnotowali stagnację sprzedaży. Potem, około 2015 roku, zaczęło się dziać zmiana . Sonic zaczął widywać kwartał po kwartale spadająca sprzedaż , trend, który nie ustał do 2019 roku.

Dziś Sonic nadal plasuje się znacznie poniżej swoich głównych konkurentów fast foodów, jeśli chodzi o sprzedaż i przychody. W Restauracja Biznes Magazine's ranking 500 najlepszych sieci restauracji w 2019 roku, Sonic uplasował się na 13. miejscu, za nim McDonald's , Burger King , i Wendy . Inne popularne sieci, takie jak Chick-fil-A, Chipotle, Taco Bell i Subway, również przewyższają Sonic, jeśli chodzi o sprzedaż i przychody.Sonic obwiniał niesprzyjającą pogodę za swoje problemy ze sprzedażą

Sonic drive-in obwinia pogodę za niską sprzedaż Instagram

Jednym z powodów, dla których Sonic pozostaje w tyle za konkurencją, jest to, że po prostu nie ma tylu sklepów, co niektóre inne wielkie nazwiska. Według firmy winna jest za to pogoda.

Dobrze słyszałeś. Dźwiękowy mówi naprawdę trudno jest obsługiwać ich model z napędem w niektórych lokalizacjach podczas śnieżnych zimowych miesięcy i w bardzo niskich temperaturach. To ma sens, że carhops nie radziłby sobie tak dobrze w dostarczaniu hamburgerów i corndogów na wrotkach w śniegu. Sonic mówi, że jest to również częściowo powód, dla którego w południowej części kraju jest o wiele więcej lokalizacji franczyzowych.Poza tym jest mnóstwo dowód o tym, jak zła pogoda może mieć negatywny wpływ na branżę restauracyjną. Ponadto, naukowcy mówią zmiany klimatyczne powodują, że zła pogoda, taka jak deszcz i burze śnieżne, pogarsza się z biegiem czasu, co oczywiście nie jest idealnymi warunkami na wycieczkę do samochodu. Nie jest jasne, jak bardzo wpłynęło to na wyniki firmy Sonic. Jednak firma ma konkretnie cytowany „niekorzystnych warunków pogodowych” w przeszłości przy zgłaszaniu negatywnych kwartałów.

Wojny cenowe fast foodów wpłynęły na biznes Sonic

Sonic jedzenie i napoje Instagram

Niektóre nieszczęścia Sonica można przypisać stałej wyścig na dno wśród gigantów fast foodów, jeśli chodzi o ceny. Znane sieci zawsze oceniają swoje ceny i oferty, chcąc wycisnąć z konkurencji dolara za dolara.

Te wojny cenowe naprawdę wskoczyły na wyższy bieg w 2017 , wraz z uruchomieniem przeformatowanego menu wartości McDonald's. W ślad za tym zaczęły się inne duże sieci fast foodów podkręcanie własne menu wartości, oferując szereg produktów po mocno obniżonych cenach. Z drugiej strony Sonic był niezdecydowany odejść od własnego modelu biznesowego i naprawdę uczestniczyć w wojnach cenowych, co na dłuższą metę może przynieść odwrotny skutek. Sonic oferuje szereg stale ewoluujących oferty i promocje , nie wspominając o codziennej happy hour oferującej napoje za pół ceny i brei . Pod koniec dnia wydaje się jednak, że wielu klientów po prostu nie może powstrzymać się od odpowiedzi na hipnotyzujące wezwanie menu w dolarach .

Sonic nie przemawia do konsumentów dbających o zdrowie

Sonic traci konsumentów dbających o zdrowie Instagram

Innym czynnikiem mającym problemy ze sprzedażą Sonic jest zmieniające się nastawienie konsumentów, jeśli chodzi o to, czego oczekują od fast foodów. Ogólnie Amerykanie stali się bardziej dbający o zdrowie , poszukując opcji o niższej kaloryczności, wykonanych ze świeższych, bardziej naturalnych składników. Widzieliśmy tego dowody w wzrost skoncentrowanych na zdrowiu szybkich sieci casualowych, takich jak Sweetgreen , Digg Inn i Au Bon Pain.

Tymczasem Sonic był oceniany więcej niż jeden raz jak najbardziej niezdrowy sieć fast foodów w Ameryce. Szybki rzut oka na ich menu pokazuje, że nawet najprostsze połączenie cheeseburgera i frytek może dostarczyć ponad 1000 kalorii, a od tego się tylko zwiększa. Jeśli chcesz wyjść na całość, sam duży Sonic Blast z M&M's to ponad 1500 kalorii. W rzeczywistości pełna gama blastów Sonic i innych koktajli mlecznych jest pełna kalorii, tłuszczu i dodatku cukru. W dzisiejszym świecie dbających o zdrowie konsumentów, którzy szukają opcji o niskiej zawartości węglowodanów i mniejszej ilości dodanych cukrów, pobłażliwe menu Sonic może skrócić je tylko w dzień oszustwa, a to po prostu nie jest dobre dla biznesu.

jak sprawdzić, czy jackfruit jest dojrzały

Sonic nie przemawia do młodych ludzi tak bardzo, jak jego konkurencja

Sonic nie Instagram

Kluczem do długoterminowego sukcesu jest marketing skierowany do przyszłych pokoleń. A dla Sonic, niektóre z zmagań tego łańcucha można przypisać jego atrakcyjności wśród młodych ludzi… lub jej braku.

Jak się okazuje, Sonic nie jest ulubieńcem fanów wśród młodszych pokoleń. Łańcuch konsekwentnie plasuje się niżej w ankiety które obejmują ulubione marki fast foodów pokolenia Z i milenialsów — jeśli w ogóle Lista w ogóle. To duży problem, kiedy szacunki pokazują, że w ciągu następnej dekady milenialsi mają być największymi wydatkami na produkty spożywcze i napoje. Sonic wie, że aby pozostać aktualnym, musi przemawiać do młodych ludzi, a firma zatrudniła wielu strategie starać się pozyskać więcej młodych klientów, w tym więcej reklam cyfrowych ukierunkowanych na media społecznościowe kampanie . Niestety, wydaje się, że te wysiłki nie do końca się opłaciły.

Próbując ratować biznes, Sonic został wykupiony przez konglomerat restauracyjny w 2018 roku

Sonic wykupiony przez konglomerat restauracyjny Instagram

Do 2018 roku Sonic wiedział, że musi wprowadzić pewne zmiany, aby uratować swój biznes. Jej sprzedaż spadała, była zadłużona i potrzebowała środków. Tak więc we wrześniu tego roku Sonic osiągnąłem porozumienie z multibrandowym konglomeratem restauracyjnym Inspire Brands, do którego należą inne niszowe sieci restauracyjne, takie jak Arby's i Buffalo Wild Wings. Inspire Brands zgodziło się kupić Sonic i cały jego dług za 2,3 miliarda dolarów, a następnie wykorzystać jego zasoby, aby pomóc „dalsze napędzać innowacje i długoterminowy wzrost w Dźwiękowy '

Umowa z Inspire Brands była zakończony do końca 2018 roku wraz z zarządem wstrząsnąć dla Sonica. Długoletni dyrektor generalny firmy, Cliff Hudson, ustąpił w ramach przejęcia. Ówczesny prezes Sonic, Claudio San Pedro, przejął kierownictwo marki pod kierownictwem Inspire Brands.

Sonic ogłosił również nowe logo i nie wyszło to dobrze

Nowe logo Sonic Instagram

Nieco ponad rok po przejęciu przez Inspire Brands, Sonic zapowiedziane wprowadzała nową tożsamość marki. Niektóre ze zmian obejmowały nową kampanię marketingową i dostosowanie sloganu Sonic z „This is how you Sonic” do „This is how we Sonic”. Firma powiedziany zmiany miały na celu uczczenie tego, jak „klienci odbierają markę z ich punktu widzenia”.

imiona Starbucksa na kubkach

Kolejna aktualizacja marki Sonic obejmowała przeprojektowane logo. Dźwiękowy zapowiedziane nowe logo w poście na Twitterze w lutym 2020 r. ... i powiedzmy, że fani nie byli pod wrażeniem. Komentarze użytkowników zatrzasnęły nowy projekt i błagały o powrót starego logo. Ludzie narzekał o nowej czcionce i niezgrabnie ukształtowanym tle. Jedna recenzja posunęła się nawet do stwierdzenia, że ​​„wygląda jak przekrzywiona muszka u smutnego imprezowego klauna, a typografia jest okropna”. Jezu.

Sonic i tak kontynuuje modernizację swojej marki

Nowy sklep Sonic Inspiruj marki

Krytyka nowego logo Sonica nie odstrasza firmy od wysiłków zmierzających do zmiany wizerunku. Kilka miesięcy po zaprezentowaniu nowego wyglądu, Sonic zapowiedziane zupełnie nowy projekt restauracji. Nowe restauracje wyróżniają się dużą, jasno oświetloną wisienką na szczycie budynku, symbolizującą charakterystyczne dla firmy Cherry Limeades. Mają też zadaszone patia z lampkami i grami ogrodowymi oraz całkowicie przeprojektowane kuchnie.

Być może niedługo zobaczysz w pobliżu jednego z tych nowych Soników. Pierwsze dwa nowo zaprojektowane sklepy zostały otwarte w Oklahomie i Teksasie, a firma twierdzi, że niektóre franczyzy przebudowują się zgodnie z nowym projektem, wraz z nowymi lokalizacjami.

Ty też możesz już widzieć Nowe reklamy Sonic grając w telewizji. Nowy marketing firmy kampania pożegnał się ze słynnym „Dwóch facetów”, a zamiast tego śledził cztery rodziny w całej Ameryce, aby „uchwycić zabawne i podnoszące na duchu chwile, które zdarzają się w drodze do, w i z Sonic”. Zgodnie z nowym sloganem firmy i bardziej angażującym wyglądem sklepu, nowa kampania reklamowa koncentruje się na tym, jak prawdziwi klienci doświadczają i wykorzystują markę Sonic w ich codziennym życiu.

Sonic wprowadza również nową technologię, aby pozyskać klientów

Technologia menu Sonic Facebook

W ramach wysiłków na rzecz ożywienia swojego wizerunku Sonic stara się ułatwić Ci zdobycie jedzenia i napojów przy użyciu różnych innowacyjnych technologii. Aby odnieść sukces, firma wprowadzony funkcja zamówienia z wyprzedzeniem w aplikacji mobilnej w 2018 roku. Jakby to nie było dość łatwe, na początku tego roku Sonic zapowiedziane nawiązał współpracę z Amazon, aby umożliwić klientom składanie zamówień z wyprzedzeniem za pośrednictwem aplikacji mobilnej Sonic, po prostu prosząc Alexę.

Czy powstanie robotów być powiązany z fast foodem? Prawdopodobnie nie, ale Sonic patrzy w przyszłość i testuje menu oparte na sztucznej inteligencji. Firma wspólnik z Mastercard i ZIVELO, aby wypróbować w pełni cyfrowe doświadczenie zamawiania, gdzie klienci zamawiają jedzenie i napoje z kiosku z asystentem głosowym. Nowe menu wykorzystują rozwiązanie AI do automatycznej aktualizacji o dostosowane informacje oparte na takich czynnikach, jak pogoda, pora roku, lokalizacja i pora dnia. I szczerze mówiąc, przy ponad milionie możliwych kombinacji napojów w Sonic, czasami po prostu potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji, co zamówić.

Nie martw się, wciąż jest nadzieja dla Sonic

Boom sprzedaży Sonic podczas covid-19 Facebook

Podczas gdy Sonic od lat ciężko pracuje, aby ożywić swoją markę i przezwyciężyć problemy biznesowe, jeden czynnik okazał się ogromnym boomem sprzedaży firmy. Jak się okazuje, pandemia COVID-19 spowodowała, że ​​sprzedaż w firmie Sonic wzrosła do rakieta w 2020 roku.

Według dyrektora generalnego firmy macierzystej, Paula Browna, sukces Sonic zawdzięcza „modelowi skoncentrowanemu na samochodzie”. Koncepcja napędu Sonic zawsze zachęcała ludzi do zatrzymywania się i cieszenia się posiłkiem od razu w zaciszu swojego samochodu. To z pewnością atrakcyjna opcja w czasie kwarantanny, ponieważ środki ostrożności na miejscu i posiłki w pomieszczeniach są w tym roku tak ograniczone. Dźwiękowy mówi stał się jednym z najlepszych producentów w branży w tym roku, odnotowując 30-procentowy wzrost sprzedaży. Co więcej, Sonic twierdzi, że liczba nowych użytkowników aplikacji mobilnej wzrosła ponad dwukrotnie, gdy liczba przypadków COVID-19 wzrosła wiosną 2020 roku.

Nowe strategie Sonica na rzecz wzrostu były na długo przed rozpoczęciem pandemii. Zobaczymy, czy te, wraz z niedawnym boomem popularności, wystarczą, aby utrzymać przy życiu nostalgiczną spuściznę Sonica jako amerykańskiego drive-in.