Oznaki, że chlebowiec jest dojrzały i gotowy do spożycia

chlebowiec różnolistny

Jeśli jesteś fanem rynku międzynarodowego, być może słyszałeś już o jackfruit. Jest to największy na świecie owoc rodzący się na drzewie i od wieków jest popularny w Azji Południowo-Wschodniej. Kiedy po raz pierwszy wprowadzono go do USA, ten kolczasty owoc był dostępny tylko w puszkach, ale teraz rzeczywisty owoc, o którym wiadomo, że dorasta do 100 funtów, powoli zyskuje na popularności i trafia do sklepów spożywczych, takich jak Całej żywności (przez HuffPost ).


czy musisz wymyślić krewetki?

Jackfruit stał się popularnym substytutem mięsa, ponieważ wchłania aromaty podczas gotowania, aby uzyskać konsystencję przypominającą mięso. Myśleć szarpana wieprzowina lub posiekany kurczak i jesteś na dobrej drodze. Nie ma potrzeby, aby całkowicie wyeliminować ulubione przepisy na przepyszne mięso, gdy jackfruit oferuje smaczną alternatywę.Teraz jesteś gotowy, aby poszerzyć listę przepisów wegetariańskich, ale zanim udasz się do sklepu, ważne jest, aby wiedzieć, że nie wystarczy każdy jackfruit. Tak jak podczas wyszukiwania najsłodszego arbuz lub idealnie dobrane Smoczy owoc , należy szukać bardzo konkretnych rzeczy, jeśli chodzi o zbieranie pysznego i dojrzałego jackfruita. Przede wszystkim, jeśli skórka jackfruita jest zielona, ​​szukaj dalej. Dojrzały chlebowiec będzie miał żółtawy odcień skóry. Kiedy go wybierasz, lekko go ściśnij, ale nie za mocno. Kolce, które nadają owocowi chlebowca jego szorstką konsystencję, powinny być miękkie w dotyku, a owoc powinien lekko lub delikatnie naciskać (poprzez Washington Post ).
Następnie weź wdech. ZA dojrzały chlebowiec nie można go przegapić w ten sposób. Będzie miał bardzo mocny i wyraźny piżmowy zapach, co oznacza, że ​​wewnątrz skóry czeka słodki i soczysty miąższ. Gdy dostaniesz do domu dojrzałego jackfruita, będziesz chętny do rozpoczęcia eksperymentów, ale nie zapomnij o tym bardzo ważnym kroku przed krojeniem. Przed krojeniem musisz naoliwić ręce i nóż, ponieważ jackfruit jest bardzo lepki i inaczej niemożliwe do obsługi.

Chociaż jackfruit może nie smakować jak kurczak, nadal możesz być kreatywny ze swoim ulubionym przepisy bezmięsne i nie czuć, że tracisz. Może być nawet fajnie włożyć je do przepisów dla znajomych i zobaczyć, czy zauważą różnicę.


Kategorie Opinie przepisy jak