Nieopowiedziana prawda o Wendy

Wendys Obrazy Getty

Wendy's ma ponad 6500 międzynarodowych lokalizacji, co czyni ją trzecia co do wielkości franczyza burgerów na świecie. Założona w 1969 roku firma jest dziś warta miliardy i została ukochana przez ludzi na całym świecie, którzy kochają swoje burgery i frytki. Historia sukcesu firmy jest fascynująca i inspirująca i zachwyci każdego — fana Wendy lub nie. W rzeczywistości historia jest na tyle fascynująca, że ​​może przekonać hejterów Wendy do… spróbuj Dave's Double .


W Wendy's jest „tajne” menu

burger wendy

Specjalne menu w Wendy's nie jest dokładnie strzeżoną tajemnicą, co jest świetne dla klientów, którzy chcą spróbować czegoś niecodziennego. Jeśli jesteś zmęczony nuggetsami z kurczaka, sprawdź niektóre z ofert w tajnym menu. Jest jeden funt Kostka Mięsa burger i Burger z podwórka z wołowiną, boczkiem, i kurczak. Wiele tajnych pozycji menu naprawdę pakuje się w białko, więc dla lżejszej opcji, wypróbuj Dolina Chrupiącego Kurczaka kanapka.Wendy's Frosty istnieje od pierwszego dnia

Wendy Obrazy Getty

W Wendy's można wybierać spośród wielu klasycznych pozycji menu, takich jak wypróbowany i prawdziwy Frosty . Ten zły chłopiec istnieje od czasu założenia Wendy's w 1969 roku. Według oficjalnej strony internetowej Wendy, założyciel Dave Thomas „chciał w menu deser, który był tak gęsty, że trzeba go było jeść łyżką”. Mroźny , narodziło się „skrzyżowanie koktajlu mlecznego z lodami na miękko”.
Taco Bell Pizza Hut Combo

Aby smak czekolady nie był zbyt przytłaczający, Thomas dodał do przepisu wanilię. Rezultatem był słodki, czekoladowy smakołyk, który idealnie pasował do hamburgera. Podczas gdy to połączenie czekolady / wanilii było? domyślny mroźny smak przez dziesięciolecia waniliowy Frosty został wprowadzony na rynek w 2006 roku.

Wendy's znacznie się powiększyła, niż przewidywał założyciel Dave Thomas

jedzenie Wendy Obrazy Getty

Kiedy Wendy's został uruchomiony w 1969 roku, było tylko pięć pozycji w menu. Dave Thomas nie miał wielkich ambicji na pierwszą restaurację, którą otworzył w Columbus w stanie Ohio. Po prostu chciał mała, lokalna sieć gdzie jego dzieci mogły pracować latem.Pomimo swoich skromnych oczekiwań Thomas szybko odnalazł się w dobrze prosperującym biznesie. Po roku otworzył drugi Wendy's i do 1974 r. sprzedaż wyniosła prawie 25 milionów dolarów. Pod koniec 1976 roku, niecałą dekadę od założenia firmy, istniało już 500 lokalizacji Wendy.

Prawdziwa Wendy była wyśmiewana za to, że jest twarzą restauracji?

logo Wendy Obrazy Getty

Dave Thomas miał czworo dzieci i wiedział, że jedno z nich stanie się twarzą restauracji, ale kiedy wybrał, nie grał ulubionych 8-letnia Melinda , o pseudonimie Wendy. „Tata chciał mieć imię, które było łatwe do zapamiętania, i chciał mieć całkowicie amerykański kubek” – powiedziała Ludzie w 1990 roku. „Byłem rudy, miałem piegi i zęby, więc zostałem wybrany”.Wendy przyznała, że ​​często jest zakłopotana z powodu swojej słynnej twarzy. „Zawsze było dokuczanie” – powiedziała. — To po prostu pasuje do terytorium.

Logo Wendy nie kryje pod kołnierzem tajemnic

logo Wendy Instagram przez @wendys

Wiele osób wydaje się sądzić, że nowoczesne logo Wendy, przeprojektowane w 2013 roku, ma tajna wiadomość ukryte w nim. Na zdjęciu wygląda na to, że słowo „mama” jest ukryte w kołnierzu Wendy. Chociaż niektórzy myśleli, że było to odniesienie do domowego posiłku, takiego jak robiłaby mama, okazuje się, że „ukryta wiadomość” była tylko zbiegiem okoliczności.

„Zdajemy sobie z tego sprawę i uważamy, że to interesujące, że nasza kamea Wendy ma „mamę” na potarganym kołnierzyku. Zapewniamy, że było to niezamierzone” – powiedział rzecznik firmy.

Założyciel Wendy, Dave Thomas, porzucił szkołę średnią

znak Wendy Instagram przez @wendys

Sukces Wendy's jest jeszcze bardziej imponujący, gdy spojrzy się na historię Dave'a Thomasa. Porzucenie szkoły średniej, Thomas służył w wojnie koreańskiej zanim został kucharzem. Następnie rozpoczął pracę w Kentucky Fried Chicken, gdzie wpadł na pomysł na wiaderko z kurczakiem KFC. Po przejściu przez szeregi Thomas opuścił firmę w 1969 roku i założył Wendy's. Reszta jest historią.

Po sukcesie Wendy's 61-letni Thomas wróciłem do szkoły zdobyć GED. Następnie założył Centrum Edukacji Dave'a Thomasa aby pomóc innym osobom, które porzuciły szkołę średnią, również w zdobyciu GED.

Wendy's była pierwszą restauracją, która wprowadziła wartościowe menu

jedzenie Wendy Instagram przez @wendys

Wiele restauracji typu fast food w dzisiejszych czasach? mieć menu wartości które oferują przedmioty w niższej cenie. Firma Wendy's była pierwszą, która wykorzystała tę popularną obecnie koncepcję, wprowadzając na rynek menu pierwszej wartości w 1989 roku, prawie dziesięć lat przed tym, jak Burger King wszedł do pociągu z menu wartości w 1998 roku.

Denny Lynch, starszy wiceprezes ds. komunikacji w firmie Wendy's, wyjaśnił, dlaczego firma zdecydowała się oferować pozycje menu po obniżonej cenie. „W tym czasie wszystkie sieci z hamburgerami szły jeden za drugim i doszło do tego, że widzieliśmy 99 centów Whopperzy i Big Maci ,' powiedział. „Te ceny były na trwałym oznakowaniu, nie miały charakteru ograniczonej czasowo promocji. Z perspektywy (Wendy) walki o udział w rynku były tak intensywne, że sieciówki dyskontowały swoje flagowe produkty”.

Aby konkurować z innymi restauracjami, obniżając ceny na kluczowe pozycje menu, stworzono menu wartościowe Wendy. „Wpadliśmy na pomysł, aby zamiast sprzedawać jeden z naszych dużych produktów po 99 centów, stworzyć całe menu zawierające 99 centów”, powiedział Lynch. „Chcieliśmy, aby nasi klienci mogli przygotować pełny posiłek z tych tańszych produktów”.

Jest dobry powód, dla którego burgery w Wendy's są kwadratowe?

hamburgery wendy Instagram przez @wendys

Wendy's słynie z niezwykłego kształtu hamburgerów. Jest dobra powód, dla którego paszteciki są kwadratowe? zamiast okrągłego. Thomas wpadł na pomysł na kwadratowe paszteciki z restauracji w stanie Michigan o nazwie Burger Kewpee który serwował placki w kształcie kwadratu. Thomas zdecydował się włączyć te paszteciki, aby klienci mogli łatwo zobaczyć świeżość mięsa . Rogi kwadratowych pasztecików wystają poza okrągłą bułkę, dzięki czemu łatwo dostrzec soczystość mięsa.

Pani Wendy „Gdzie jest wołowina” została zwolniona

Wendy's wypuściło serię pamiętnych reklam w latach 80., w których występuje kobieta, której hasłem „Gdzie jest wołowina?” stanie się sławny. Reklamy odniosły taki sukces, że Wendy stała się synonimem pani „gdzie jest wołowina”. Aktorka Clara Peller, mimo swojej popularności, zagrała tylko w 10 reklamach. Ona była zwolniony w 1985 r. za rolę w reklamie sosu do spaghetti dla Campbell Soup.

W reklamie Peller spojrzała na sos do spaghetti i oznajmiła, że ​​znalazła wołowinę, co rozzłościło Wendy. Rzecznik Wendy's powiedział: „Reklama wnioskuje, że Clara znalazła wołowinę w innym miejscu niż restauracje Wendy. Niestety, pojawienie się Clary w reklamach bardzo utrudnia jej pełnienie roli wiarygodnego rzecznika naszych produktów”.

Wendy może być dość bezczelna w mediach społecznościowych

burger wendy Instagram przez @wendys

Wendy's nie ma żadnych skrupułów, by być bezczelnym, gdy ktoś się z nimi drażni. W 2017 roku firma udowodniła: zna się na mediach społecznościowych kiedy użytkownik Twittera oskarżył ich o używanie mrożonej wołowiny. Użytkownik @NHRide szydził z twierdzenia, że ​​Wendy nigdy nie zamraża swojej wołowiny, pytając „więc dostarczasz ją na surowo w gorącej ciężarówce?”

Wendy odwzajemniła niegrzeczne komentarze po tym, jak użytkownik stwierdził, że McDonald's jest lepszy. „Nie musisz ich do tego wprowadzać tylko dlatego, że na chwilę zapomniałeś o istniejących tam lodówkach”, napisali na Twitterze. Spryt Wendy okazał się zbyt duży dla @NHRide, która usunąła swoje konto wkrótce po tym, jak została wezwana.

Dlaczego Wendy's to jedyna sieć serwująca pieczone ziemniaki

wendys pieczony ziemniak Wendy

Prosty, ale pyszny pieczony ziemniak jest tak podstawą menu Wendy, że nie sposób wyobrazić sobie ulubionego fast fooda nie służąc im. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego zaczęli w pierwszej kolejności i dlaczego żaden inny fast food nie zyskał popularności tego obfitego – i stosunkowo zdrowego – elementu menu?

Najpierw porozmawiajmy o tym, dlaczego je robią.

co je Donald Trump?

Według Lori Estrady, wiceprezesa Wendy ds. innowacji kulinarnych (poprzez Thillist ), pieczony ziemniak Wendy został zasadniczo opracowany jako zdrowa opcja menu. Restauracje trafiają na pierwsze strony gazet w XXI wieku ze względu na ich ruchy w kierunku oferowania klientom zdrowszych opcji z mniejszą ilością tłuszczu, kalorii i sztucznej nieprzyjemności, ale Wendy's przebudowała swoje menu na początku lat 80. w tym samym celu.

Estrada mówi, że w latach 80. osoby dbające o zdrowie zmieniały sposób odżywiania się. Ameryka zaczęła mieć obsesję na punkcie diet niskotłuszczowych i NPR mówi, że wszystko zaczęło się w 1976 roku. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ośmiu senatorów USA zmarło z powodu chorób serca podczas sprawowania urzędu, a historyk senacki Don Ritchie ujął to w ten sposób: „Kiedy masz kolegów, którzy umierają przedwcześnie, jest to swego rodzaju pobudka.

Senator Południowej Dakoty George McGovern wezwał do wysłuchania na temat związków między tym, co jemy, a naszym ogólnym zdrowiem, oraz zeznania profesora z Harvardu i „guru długowieczności” Nathan Pritikin przyczyniło się do ustanowienia wytycznych żywieniowych dla zaniepokojonych Amerykanów.

Przede wszystkim Amerykanom mówiono teraz, że muszą przytyć ze swojej diety. Zamiast tego, myślenie potoczyło się, idealna dieta powinna być bogata w węglowodany. To miały być takie rzeczy jak owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste… i to prowadzi nas z powrotem do kultowego „tateru” Wendy.

Wendy chciała wymyślić beztłuszczową alternatywę dla osób, które chcą być zdrowsze, ponieważ kiedy naturalnie beztłuszczowe ziemniaki zostały zamienione na frytki, straciły aurę zdrowej żywności. Jednak pieczone były pyszne i idealne dla każdego, kto chce zjeść szybki i sycący lunch, jednocześnie przestrzegając wytycznych, które wszyscy myśleli, że pomogą powstrzymać choroby serca.

I nadal są całkiem zdrowe. Podstawowy pieczony ziemniak Wendy ma tylko 270 kalorii, a inne, cięższe opcje dodatków mają od 310 do 460 kalorii. To nie jest złe, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że są wystarczająco duże, aby wystarczyć na cały posiłek. Wybierz pieczony ziemniak z serem chili i dostajesz 11 gramów tłuszczu, ale to pieczony ziemniak ze śmietaną i szczypiorkiem ma tylko malutkie 2,5 grama. Dla porównania średnie zamówienie frytek ma 420 kalorii i 19 gramów tłuszczu.

używanie sody oczyszczonej do zmiękczania mięsa

Wendy's zadebiutowały z pieczonymi ziemniakami w 1983 roku, a dziś sprzedają średnio milion tygodniowo. To szokująca ilość łobuzów.

Skoro są tak popularne, trzeba się zastanowić, dlaczego więcej restauracji fast food nie wskoczyło na modę? Arby jest jedynym, który jest bliski przyjęcia, oferując pieczonego ziemniaka w swoich kanadyjskich restauracjach i kilku amerykańskich lokalizacjach.

Estrada opisuje umieszczanie pieczonych ziemniaków w menu jako „logistyczny koszmar” dla każdej restauracji, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że robią to na własnej skórze: zawinięte w folię i pieczone w piekarniku przez godzinę. Kiedy je wprowadzili, musieli wyposażyć każdy sklep w nowe piece konwekcyjne, a jak można sobie wyobrazić, nie było to małe ani tanie ulepszenie. Nawet teraz Estrada mówi: „Z operacyjnego punktu widzenia jest to wyzwanie, aby móc im służyć i mieć je gotowe na przyjęcie każdego klienta, który przechodzi przez nasze drzwi”.

Dlatego podejrzewa, że ​​nikt inny nie podjął takiego zobowiązania jak Wendy... i nie tylko zobowiązał się do pieczonego ziemniaka, ale był jego właścicielem.

Oto mała wskazówka od Estrady, której większość ludzi może nie znać. Te różne rodzaje pieczonych ziemniaków w menu nie są jedynymi, które możesz dostać. Mówi, że klienci mogą poprosić o absolutnie wszystko, co zwykle wkładają do hamburgerów lub frytek, aby umieścić je na pieczonym ziemniaku, i zrobią to. Obejmuje to nawet specjalne, ograniczone czasowo sosy, które zwykle znajdują się w ich ograniczonych czasowo burgerach… i to daje zupełnie nową perspektywę na lunch, prawda?

Jak na ironię – i niestety – wiemy, że niskotłuszczowa dieta lat 80. i 90. nie działała. Kiedy tłuszcz stał się wrogiem, a węglowodany głównym jedzeniem Ameryki, przeciętny człowiek nagle dodawał do swojej diety coś jeszcze: rafinowane węglowodany i cukier. Nauczyliśmy się inaczej jeść, ale teraz jest to powiązane z rosnącymi problemami otyłości i cukrzycy.

Na szczęście pieczony ziemniak Wendy wciąż znajduje się wysoko na liście zdrowych opcji, jeśli chodzi o jedzenie fast foodów na lunch. „Te pieczone ziemniaki są pełne błonnika, mają niską zawartość tłuszczu, mają świetną zawartość minerałów… nadal mogą być zdrowym nośnikiem dodatków, jak zawsze” – powiedział Estrada. Thriller .

Są też pyszne — więc jest to jedyny wybór, którego możesz dokonać, który jest dość wolny od poczucia winy. Bądźmy szczerzy: wszyscy możemy to docenić.