Takis kontra Flamin' Hot Cheetos: Jaka jest różnica?

Takis i Flamin Facebook

Jeśli lubisz powolne, ogniste pieczenie na podniebieniu, z pewnością nie są Ci obce pikantne przekąski. Gdy ogarnia cię pragnienie czegoś gorącego, istnieje wiele opcji, by je stłumić. Jednak, gdy tak stoisz i kontemplujesz Takis przeciw Flamin' Hot Cheetos , wybór jest prawie niemożliwy bez znajomości charakteru każdej przekąski. Ale najpierw, co dokładnie rozbudza naszą pasję do Pikantny przekąski?


Uniwersytet Łyżka donosi, że uczucie pieczenia, jakie odczuwamy po jedzeniu ognistych pokarmów, takich jak Hot Cheetos, stymuluje uwalnianie endorfin (naturalnych opioidów), co zwiększa nasze uczucie przyjemności. Ponieważ zarówno Takis, jak i Flamin' Hot Cheetos dostarczają gorące towary, podkreślmy ich indywidualne atrybuty. Houston Press twierdzi, że lista składników obu przekąsek jest prawie identyczna, z wyjątkiem sera, ale istnieją pewne wyraźne różnice.Flamin' Hot Cheetos zostały wynalezione przez Richarda Montañeza, ówczesnego woźnego w zakładzie Frito-Lay w Kalifornii (przez Newsweek ). Wygląda na to, że wadliwa maszyna w fabryce wyprodukowała partię Cheetos pozbawione ukochanej serowej otoczki. Montañez przyniósł niewypały do ​​domu, obsypał je chili w proszku i stworzył pikantną przekąskę. Jednak, Takis zostały wynalezione w Meksyku i są intensywnie aromatyzowane, gęste i chrupiące zawijane chipsy kukurydzianej tortilli z wyraźnymi nutami chili i limonki (poprzez Historia przekąsek ).
Fizycznie przekąski są inne, ale co ze smakiem?

Takis i Flamin Facebook/Shutterstock

Uniwersytet Łyżka zwraca uwagę, że Flamin' Hot Cheetos są spuchnięte i pełne pikantnego sera, podczas gdy Takis są bardziej chrupiące i zapewniają większą kwasowość. A ponieważ Takis to małe smażone tortille tortille, z czasem zachowują chrupkość. Podczas gdy Flamin' Hot Cheetos mają tendencję do rozpływania się na podniebieniu, torując sobie drogę do tych małych rowków w zębach trzonowych (poprzez Uniwersytet Łyżka ). Poważne jedzenie dodaje, że Takis mają wyraźny smak kukurydzy (myślę Fritos), ożywiony pikantną limonką i pikantnym chili. Idź Puff zauważa również, że podczas gdy Takis dostarcza oczywistej przyprawy i limonki od samego początku, ciepło z Flamin' Hot Cheetos narasta z czasem, łaskocząc gardło w najbardziej przyjemny sposób. Los Angeles Times zgadza się i stwierdza, że ​​Flamin' Hot Cheetos równoważy smak, teksturę, ciepło i chrupanie, podczas gdy Takis wywołuje natychmiastowe pikantne wrażenie w połączeniu z równie przyjemnym poziomem ciepła.

Jeśli chcesz cieszyć się przekąską poza wyjęciem z torby, Uniwersytet Łyżka dzieli się unikalnymi sposobami włączania Takis do posiłków w tygodniu, w tym pikantnym serem mac n', grillowanym serem i skrzydełkami z kurczaka. Foodbeast sugeruje łączenie Flamin' Hot Cheetos przez cały dzień, od pikantnej jajecznicy i omletów, po pikantny ramen, pizzę, paluszki z kurczaka i hamburgery. Oczywiste jest, że nie możesz się pomylić z żadną przekąską, jeśli chodzi o oparzenie. Pamiętaj jednak, że krwistoczerwona powłoka na opuszkach palców jest trudna do usunięcia z klawiatury.