Prawda o kobiecej kuchni Mario Batali

Mario Batali i Sophia Bush Stefanie Keenan/Getty Images

Przez około minutę słynny nowojorski szef kuchni brzmiał jak mistrzyni feminizmu. Mario Batali pochwalił kobiety w kuchni swojej „najbardziej wyszukanej restauracji” Del Posto podczas Fast Company Innovation Festival w październiku 2017 r. Strona szósta ). Batali powiedział uczestnikom festiwalu, że on i jego restauracje wyszli poza erę „Cro-Magnon” z lat 60. i 70., kiedy zaplecze restauracji było zdominowane przez mężczyzn. Kuchnia Del Posto była całkowicie kobieca, aż do szefa kuchni. – Nie dlatego, że mają waginę – powiedział Batali. „To dlatego, że są najmądrzejszymi ludźmi do tej pracy”.


Batali miał wówczas niewielu rówieśników w branży restauracyjnej. Miał udziały w około 16 restauracjach, w tym Del Posto i docelowej włoskiej restauracji Babbo w Greenwich Village. On i Gwyneth Paltrow byli bliskimi przyjaciółmi. Jego własny status celebryty rozpoczął się po tym, jak poprowadził popularny program Food Network Bardzo Mario W latach dziewięćdziesiątych.Moderator na Festiwal Innowacji Zapytał Bataliego, czy sądzi, że w branży restauracyjnej, która jest znana z seksistowskiej kultury, nadchodzi rozliczenie #MeToo. W rzeczywistości #MeToo było w tym miesiącu dużymi nagłówkami. Kilka tygodni wcześniej New York Times zgłosiły roszczenia kobiet, że potentat filmowy Harvey Weinstein molestował ich seksualnie. Potem, zaledwie jeden dzień przed Batali Szybka firma wygląd, szef kuchni z Nowego Orleanu, John Besh, opuścił swoje restauracje w niełasce po ponad 25 oskarżeniach o molestowanie seksualne (poprzez Restauracja Biznes ).
Mario Batali wspierał kobiety swoimi słowami, ale nie działaniami

Mario Batali na festiwalu Fast Company Innovation Festival Fast Craig Barritt/Getty Images

Sam Batali musiał odczuwać upał. W tym samym miesiącu, w październiku 2017 r., został upomniany przez własną firmę zarządzającą restauracją po tym, jak pracownik złożył skargę oskarżając go o niewłaściwe zachowanie (poprzez Zjadacz Nowy Jork ). Mimo to Batali prawie się nie wzdrygnął, gdy został zapytany o #MeToo. Powiedział, że nadszedł czas, aby przemysł wyszedł poza toksyczną kulturę. „Są tak daleko w tyle, w fazie ewolucyjnej, w której jesteśmy teraz”, powiedział Batali, odnosząc się do seksizmu, rasizmu i homofobii w miejscu pracy w restauracji. „Większości z nas to już przeszło, ale nadal trzyma się ludzi żyjących w strachu… że ich własne zmniejszone zdolności zostaną rozpoznane przez kogoś, kto jest od nich mądrzejszy”. Może po raz ostatni w jego karierze teatr pełen kobiet i mężczyzn oklaskiwał Bataliego.

Sześć tygodni po Fast Company Innovation Festival oskarżenia Batali o niewłaściwe zachowanie seksualne zostały ujawnione, w Zjadacz Nowy Jork . Sławny szef kuchni, który powiedział, że nie ma kobiet w swojej kuchni tylko dlatego, że „mają waginę”, chwycił piersi byłego pracownika na imprezie, według jednej z kobiet, z którymi rozmawiał Zjadacz Nowy Jork . „W tym momencie uświadomiłam sobie: „Jestem [dla niego] tylko ciałem” – powiedziała. Cztery kobiety rozmawiały z Zjadacz Nowy Jork o niewłaściwym dotykaniu i komentarzach na przestrzeni dwóch dekad. Batali przyznał się do swojego złego zachowania i przeprosił.Mario Batali nie zwracał na siebie uwagi podczas dochodzeń kryminalnych

Mario Batali opuszcza Boston Municipal Court Scott Eisen / Getty Images

Batali wycofał się z działalności swoich restauracji natychmiast po Zjadacz historia wyszła, tak jak Besh zrobił w Nowym Orleanie. Dopiero 15 miesięcy później Batali sprzedał swój udział finansowy w swoich restauracjach, całkowicie zrywając z nimi więzi (poprzez Zjadacz Nowy Jork ). ABC zwolniło Bataliego po jego długim biegu w dziennym programie kulinarnym, Żuć (przez Zjadacz ).

Władze badały działania Bataliego w restauracjach w Nowym Jorku i wokół nich, ale nigdy nie oskarżyły go o popełnienie przestępstwa. W Bostonie Batali został oskarżony o nieprzyzwoitą napaść i pobicie po tym, jak kobieta oskarżyła go o obmacywanie jej Zjadacz ). Batali wciąż może mieć więcej problemów prawnych. Na początku 2020 roku prokurator generalny stanu Nowy Jork ogłosił śledztwo w sprawie molestowania seksualnego w byłych restauracjach Batali (poprzez Ulica Gruba ). Batali jest teraz daleko od swoich dawnych kuchni i imponujących kobiet, które w nich pracują. Mówiono, że w 2019 r. Utrzymuje niski profil w domu rodzinnym w północnym Michigan (poprzez Ściągawka z Showbiz ).