Prawda o najgorętszym pieprzu na świecie

Kolekcja pikantnej papryki

Skala Scoville jest szeroko stosowanym systemem pomiarowym do określania przyprawa papryki i ma nowego króla na szczycie. Jednak ten nowo ukoronowany zwycięzca nie znajduje się w regionie znanym z produkcji ostrej papryki, takim jak Indie czy Tajlandia. Zamiast tego został wyhodowany w północnej Walii w Wielkiej Brytanii przez hobbystycznego hodowcę chili (tak, jest coś takiego) Mike Smith (poprzez Szeroko otwarte jedzenie ).


Chili nazywa się „Oddech Smoka”, co jest ukłonem w stronę popularności smoka w mitologii walijskiej. To odpowiednia nazwa dla papryki, która mierzy prawie 2,5 miliona w skali Scoville'a. Dla porównania, papryczki jalapeño mierzą 5000, habanero 150 000, a Carolina Reaper, dawniej najostrzejsza papryka na świecie, mierzy 1,5 miliona (poprzez Żywność ). Odważna dusza, która jadła Carolina Reaper, powiedziała, że ​​czuł się jak „jedzenie roztopionej lawy”. Gaz pieprzowy ma ocenę 5,3 miliona, a czysta kapsaicyna – substancja, która nadaje pieprzom ich przyprawę – znajduje się na szczycie skali pieprzu z aż 16 milionami.Jak używać najgorętszego chili na świecie?

Papryczki chili wiszące do wyschnięcia

Nie spodziewaj się jednak, że w najbliższym czasie znajdziesz Oddech Smoka w salsie. Papryka jest tak ostra, że ​​może spalić gardło spożywającej ją osoby i wywołać wstrząs anafilaktyczny, zamykając jej fale powietrzne. Chili jest tak mocne, że kiedy było wystawiane na lokalnym pokazie kwiatów, musiało być przechowywane w specjalnym pojemniku. Sam hodowca był w stanie dotknąć pieprzu tylko czubkiem języka i poinformował, że po prostu spalił się i spalił, a intensywność ciepła rosła tylko w miarę upływu czasu (poprzez Dzienny post ).
Jednak Smith, który uprawia warzywa i paprykę od blisko dekady, ma inny niekulinarny plan dotyczący papryki. Ponieważ olejki zawarte w pieprzu są wystarczająco silne, aby znieczulić skórę, planuje opracować go jako alternatywę znieczulającą dla osób uczulonych na powszechnie stosowane środki znieczulające.