Nieopowiedziana prawda o batonach LUNA

LUNA Bar Wikimedia Commons

Na długo zanim Chaka Khan zaśpiewała „Jestem każdą kobietą”, Luna była każdą boginią. Starożytni Rzymianie znali Lunę jako księżyc i identyfikowali ją z szeregiem bóstw. Według Religia rzymska i kult Diany w Aricia , księżyc miał własną świątynię, ale był czczony również w formie Diana , która była księżycową boginią, boską łowczynią i boginią porodu oraz jako bogini podróżująca do podziemi pod przybranymi imionami Prozerpina i Hekate. Poeta rzymski Horacy Horacy określił Lunę jako „dwurogową królową gwiazd”.


co sprawia, że ​​ostre cheetos są ostre?

Jako księżyc, Luna przez wieki symbolizowała kobiety. Rozmowa zauważa, że ​​niektóre z najwybitniejszych kobiet w historii literatury przypisywały księżycowi kobiece atrybuty i pisały o nim gwiezdne poezje. Grecki poeta Safona powiedział o księżycu: „Kiedy, okrągła i pełna, jej srebrzysta twarz Płynie w oczy i oświetla całą przestrzeń”. Emily Dickenson napisała „ Księżyc był tylko podbródkiem złota w którym opisuje niebo jako maskę księżyca, a wszechświat jako „swój but”.To gigantyczne buty do wypełnienia. Ale LUNA Bars zdołały pójść w ślady księżyca na swój własny sposób. Te pionierskie batony żywieniowe rzuciły światło na kobiety i pomogły im zmienić ich ciała w świątynie godne księżycowej bogini.
Wątpiący uważali, że Luna Bar to szaleństwo

Kit Crawford Suzi Pratt/Getty Images

Wprowadzony na rynek w 1999 roku przez właściciela i współdyrektora Clif Bar & Company, Kit Crawford, LUNA Bars wypełnił długo ignorowaną pustkę na rynku żywienia kobiet. Jak wyjaśnił Crawford na Strona internetowa Clif Bar & Company , „Ludzie ciągle pytali — kobiety ciągle pytały — o konkretny rodzaj baru. Postanowiliśmy więc zrobić taki, czego nikt wcześniej nie robił. Jednak nie wszyscy przyjęli ten pomysł z entuzjazmem. Crawford wspominał: „Ludzie mówili: „jesteś szalony, zamierzasz kanibalizować CLIF Bar – kobiety nie potrzebują własnego specjalnego baru”.

Co dziwne, nawet ta reakcja była zgodna ze skojarzeniem baru LUNA z księżycem. Tak jak Historia Jak zauważa, pełnia księżyca od dawna kojarzona jest z szaleństwem, co dało początek określeniom „wariat” i „obłęd”. Co gorsza, kobiety od dawna są stereotypowe jako irracjonalne i podatne na histerię. Według dziennika Praktyka Kliniczna i Epidemiologia w Zdrowiu Psychicznym , termin „histerektomia” jest zakorzeniony w tym przekonaniu i bezpośrednio związany z fałszywym poglądem, że „spontaniczny ruch macicy” powoduje histerię.Ale LUNA Bar zapoczątkował zupełnie inny ruch kobiecy, który udowodnił, że Crawford nie był – jak nazywano tak wiele kobiet – szalony. Konsumenckie kobiety cieszyły się z radości dla LUNA Bar, którego logo w szczególności przedstawia sierp księżyca. Marka stałaby się czymś więcej niż źródłem odżywiania, dążąc do wzmocnienia pozycji kobiet pracujących m.in. w sporcie, filmie i biznesie.

LUNA podnosi poprzeczkę dla kobiet

LUNAFEST Robin Marchant/Getty Images

Z pozoru LUNA Bar może wydawać się małym krokiem dla kobiety o imieniu Kit Crawford, ale stara się być ogromnym skokiem dla kobiet. Batony LUNA przyniosły korzyści różnym kobietom na różnych poziomach. Zostały stworzone specjalnie z myślą o żywieniu kobiet i jako Magazyn Zdrowia Kobiet , kobieta o imieniu Charlene Bazarian zrzuciła 100 funtów dzięki śniadaniu na bazie LUNA BAR po próbach i niepowodzeniach z innymi batony białkowe .Marka podsyca również kobiecą kreatywność poprzez LUNAFEST, objazdowy festiwal filmowy, który skupia uwagę na filmowcach. Twórca LUNA Bar Kit Crawford był tancerzem jazzowym i artystą występującym, per Poza Internetem , a ona użyła Monologi pochwy jako jej muza, gdy szuka sposobu na uczczenie innych artystek. Dochód z każdego wydarzenia zasila Breast Cancer Fund, a także lokalne organizacje nastawione na potrzeby kobiet.

Jako zwolennik dawania zawodniczkom szansy na profesjonalne współzawodnictwo, marka utworzyła również LUNA Pro Team, który na stronie internetowej Clif Bar and Company opisuje jako „najbardziej utytułowany i najdłużej działający zespół w historii profesjonalnych wyścigów kolarstwa górskiego”. LUNA pokazała również swoje wsparcie dla for Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet kiedy pozwali o zamknięcie 31 250 $ między ich premiami a tym, co zarobiła wyraźnie mniej skuteczna drużyna mężczyzn. Zamiast pozwolić, by spory sądowe się przeciągały, zgodnie z Sport ilustrowany , LUNA wkroczyła i zapłaciła różnicę w nadziei, że pomoże kobietom.