Co zrobić, gdy Twój Instant Pot mówi „Spal”

Natychmiastowa wiadomość o spalaniu garnków Facebook

Instant Pot sprawia, że ​​​​kolacja to pestka , a jeśli jesteś rodzic to ratunek w ruchliwe wieczory, kiedy zapomniałeś zaplanować kolację. Ale nie możemy powstrzymać paniki, kiedy robimy obiad, a nasz Instant Pot nagle wyświetla napis „spalić”. Czy obiad jest zrujnowany? Jest Zrujnowany natychmiastowy garnek ? Jeśli kiedykolwiek napotkasz tę samą zagadkę, oto dokładnie, co zrobić, gdy Twój Instant Pot mówi „spalić” lub „ovht”.


Przede wszystkim nie ma powodu do paniki — komunikat „spalić” lub „ovht” może pojawić się na cyfrowym wyświetlaczu Instant Pot, zanim kolacja zostanie zrujnowana (poprzez Przepisy na szybkowar ). W rzeczywistości funkcją komunikatu „przypal” jest poinformowanie, że jedzenie się rozgotowuje i wysycha, a garnek się wyłączył. Pomaga to zapobiegać dalszemu spalaniu się jedzenia (a także zapobiega uszkodzeniu cennego Instant Pot), co oznacza, że ​​​​kolację nadal można uratować (poprzez Kuchnia ). Komunikat o przypaleniu może się również włączyć, jeśli sos, w którym gotujesz jedzenie, jest zbyt gęsty.Jeśli pojawi się komunikat „spalić”, należy nacisnąć przycisk „anuluj” w Instant Pot . Umożliwi to uwolnienie ciśnienia, abyś mógł bezpiecznie otworzyć pokrywę, aby zobaczyć, co dzieje się z twoim jedzeniem.
W przypadku rozgotowanych potraw użyj łyżki, aby zeskrobać przypalone resztki. Gdy dno garnka będzie czyste i odczekałeś, aż ostygnie, możesz ponownie zacząć gotować.

Jeśli na dnie garnka nie ma przypalonego jedzenia, spróbuj dodać więcej płynu, czy to wody, bulionu czy wina, i wymieszaj go z resztą naczynia, upewniając się, że spłynie na dno naczynia. garnek. Pozwól garnkowi ostygnąć, a następnie kontynuuj gotowanie jak zwykle.Aby zapobiec wyświetlaniu wiadomości o „wypaleniu” Natychmiastowa doniczka od pojawienia się w przyszłości, możesz zrobić kilka rzeczy. Upewnij się, że wszystko, co gotujesz, używa odpowiedniej ilości płynu (może być konieczne zmodyfikowanie przepisów, które nie zostały napisane specjalnie do gotowania w garnku Instant Pot), nie dodawaj zagęszczaczy do sosów i zup, dodawaj składników mlecznych do potrawy po zakończeniu gotowania i staraj się ułóż składniki tak, aby grubsze elementy w sosie, takie jak pasta pomidorowa lub sos hoisin, znalazły się na końcu (przez Kuchnia ).
Kategorie jedzenie porady Jak