Dlaczego suwaki White Castle są tak pyszne?

Restauracja White Castle George Rose/Getty Images

Gdyby biały zamek słynie z jednego, a mianowicie z ich pysznych suwaków. Maleńkie hamburgery są praktycznie zaprojektowane tak, aby można je było zejść w zaledwie kilku kęsach, pozostawiając fanów White Castle, którzy chcą jeszcze jednego i drugiego. Ale to nie tylko wielkość tych małych kanapek sprawia, że ​​są godne pragnienia. Wszystko w suwaku White Castle, od koncepcji do stworzenia, jest skrupulatnie zaplanowane, aby suwak był absolutnie nie do odparcia. Dzięki temu pionierska restauracja nie tylko została zapisane z tworzeniem pierwszego burgera typu fast food; są również znani z tworzenia jednego z najlepszych.


Na pierwszy rzut oka suwak White Castle może wydawać się hamburgerem skurczonym do zabawnej wersji samego siebie, ale w rzeczywistości suwak jest bardzo złożony. Od szczegółowej strategii gotowania pasztecików, przez innowacyjne wykorzystanie warzyw, po przemyślany dobór składników, suwak White Castle pokazuje każdą cechę, jakiej pragnie pyszny burger. Ale dlaczego dokładnie ten burger jest tak niesamowity? Okazuje się, że jest w tym wiele.To dlatego slidery White Castle są tak pyszne.
W suwakach White Castle jest dużo tłuszczu

Idealny suwak White Castle Drew Angerer/Getty Images

Tam są 7 gramów tłuszczu na suwak White Castle, a dokładniej, i mają być spożywane 3-4 z rzędu, co może dodać do 21-28 gramów tłuszczu na posiłek. To całkiem spora ilość tłuszczu w porównaniu z innymi klasykami fast foodów, takimi jak hamburger McDonald's, który pojawia się zaledwie 9 gramów tłuszczu dla całego burgera. Chociaż oznacza to, że suwaki White Castle mogą nie być najbardziej pożywnym wyborem na co dzień, tłusty kotlet ma luksusowy smak, którego po prostu nie można odtworzyć w szczuplejszych burgerach.

najlepszy sposób na odgrzanie paluszków mozzarelli

Ostatecznie, jeśli przyglądasz się faktom żywieniowym, możesz chcieć trzymać się tylko jednego suwaka, ale jeśli chcesz iść na całość, ten tłuszcz jest dokładnie tym, co sprawi, że ślinka cieknie i wypełni cię od razu, tak jak ty. jakoś jednocześnie nadal pragną więcej małych, soczystych hamburgerów.Niewielki rozmiar suwaków White Castle to nie przypadek

Kilka białych suwaków zamkowych ustawionych w rzędzie. Wygraj Mcnamee/Getty Images

A mówienie o maleńkich, ręcznych rozmiarach sliderów White Castle jest w pełni zamierzone. White Castle stworzył suwak z mentalnością „mniej znaczy więcej”, a mini posiłek był pierwotnie nazywany „suwakiem”, ponieważ tylko jeden z nich może z łatwością zsunąć się w dół. Więc podczas gdy inne franczyzy typu fast food lubią? McDonald's wzmocnij hamburgery o całe ćwierć funta wołowiny, White Castle utrzymuje je na niskim poziomie. W rzeczywistości z jednego funta wołowiny można zrobić pełne 18 suwaków. Są specjalnie stworzone, żeby klienci chcieli zjeść jednego, potem drugiego, a potem drugiego. Nie tylko to, ale suwak White Castle jest oryginalnym suwakiem, a inne małe burgery po prostu podążają innowacyjnymi śladami White Castle.

Więc chociaż mogą być małe, nadal są potężne, pakując w pełni smaku burgera w każdą kanapkę o zabawnej wielkości. Ponadto suwak ułatwia dostosowanie wielkości posiłku w zależności od tego, jak bardzo klient jest głodny.White Castle opanował sekret pułapki w tych sokach hamburgerowych

Na zewnątrz restauracji White Castle? Drew Angerer/Getty Images

Każda firma fast food ma swoje super tajne metody, a White Castle nie jest inny. Jako pionierzy burgerów typu fast food, White Castle jako pierwsza wprowadziła innowacyjne sposoby na wyłapywanie tych bogatych, tłustych soków i zamykanie ich w pasztecikach. Tajemnica? Biały Zamek spłaszcza pasztecik aż będzie niewiarygodnie cienka, a następnie przypieka mięso z obu stron, aby zachować smak, zachowując jednocześnie miękkość i wilgotność wołowiny.

z czego robi się jedzenie McDonald's?

W rzeczywistości ta strategia działa tak dobrze, że inne firmy fast foodowe podchwyciły ją przez lata i skopiowały. Ale jeśli naśladownictwo jest największą formą pochlebstwa, to White Castle wyraźnie coś skłaniał. Podczas gdy inne restauracje robiły ręcznie formowane, indywidualnie przygotowywane hamburgery, White Castle opanował bardziej ujednoliconą metodę, która nie wymaga już pieczenia. Jednak nadal używają tych cienkich pasztecików w kształcie suwaków, dzięki czemu w każdym suwaku White Castle są pyszne i soczyste burgery.

Smak jest gotowany na parze bezpośrednio w pasztecie typu slider White Castle

Niektórzy pracownicy White Castle sprawdzają paszteciki. Wygraj Mcnamee/Getty Images

I podczas gdy metoda smażenia supercienkich burgerów po obu stronach spowodowała, że ​​White Castle stał się niesławny, ponieważ coraz więcej sieci burgerów skopiowało tę strategię, White Castle przemyślał sposób, w jaki gotuje burgery. W rzeczywistości nie odwracają już pasztecików, zamiast tego decydują się na grill parowy hamburgery na cebuli.

Jest to bardziej skuteczne z kilku powodów. Po pierwsze, hamburgery nie ryzykują wgnieceń i deformacji, gdy pracownicy je odwracają. Można je również pozostawić same na dłużej i szybciej się ugotują. Ale przede wszystkim cebula działa, aby wprowadzić smak bezpośrednio do wołowiny. Podczas gotowania cebula wydziela ogromną ilość płynu w postaci pary. To dlatego cebula tak dobrze smakuje, gdy jest smażona. Kiedy cebula tworzy łóżko pod pasztetem typu slider White Castle, ta aromatyczna para unosi się bezpośrednio do mięsa burgera, dzięki czemu suwaki White Castle są wyjątkowo aromatyczne od środka.

Suwaki White Castle nie bez powodu mają dziury

Paszteciki White Castle i ich charakterystyczny wzór z pięcioma otworami Wygraj Mcnamee/Getty Images

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego suwaki White Castle są kwadratowe z charakterystycznym pięciootworowym wzorem? Podobnie jak wszystko inne w słynnej kanapce z fast foodem, wykrojniki przypominające kości są całkowicie zamierzone. Po co je uwzględniać? To prosta fizyka! Większa powierzchnia oznacza więcej miejsca dla kotleta na ciepło, więc otwory w hamburgerach pomagają parze przepływać przez hamburgery, dzięki czemu gotują się równomiernie szybciej . Są częścią zaangażowania White Castle w dostarczanie klientom świeżych burgerów tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli chodzi o kwadratowy kształt, to jest po prostu bardziej wydajny. Kiedy suwaki można ustawić na grillu w kratkę, można tam zmieścić o wiele więcej i nie trzeba się martwić o marnowanie miejsca. Z tego powodu wiele franczyz fast foodów przestawiło się na kwadratowe hamburgery , dzięki czemu ich personel może ugotować więcej hamburgerów jeszcze szybciej, ale te pięć charakterystycznych otworów pozostaje unikalnych dla White Castle.

White Castle opanował pyszne dodatki przy ograniczonym budżecie

Cebule, takie jak te, których używa White Castle

Pamiętasz te cebule, które White Castle gotuje? Cóż, nie są to dokładnie pokrojone cebule, jak ktoś mógłby pokroić w domu. Dla hamburgery robione na miejscu i mrożona wersja suwaków dostępnych w sklepach spożywczych, White Castle unika łzawych warzyw, oszczędzając przy tym duże pieniądze suszona cebula , które nawadniają przed podaniem.

Fabrycznie suszona cebula może odebrać trochę świeżego czynnika z suwaków White Castle, ale umożliwiają one gotowanie burgerów o zabawnych rozmiarach przy ograniczonym budżecie, co oznacza, że ​​są o wiele tańsze dla klientów. Dzięki temu White Castle może odtworzyć swoje hamburgery w sekcji zamrażarek w sklepach spożywczych w całej Ameryce, zwiększając dostępność swoich hamburgerów dla osób nieposiadających lokalnej lokalizacji White Castle.

w rankingu najlepszych smaków halo

Ostatecznie końcowy wynik może być nieco gorszej jakości niż burger pełen składników z farmy na stół, ultra skoncentrowany smak odwodnionej cebuli nadal daje suwak, który jest rozpoznawalnie pełen smaku White Castle.

Suwaki White Castle używają prawdziwego sera

Burger z Białego Zamku Drew Angerer/Getty Images

Zgadza się. Biały Zamek wykorzystuje prawdziwe Amerykański ser które kładą na hamburgery zaraz pod koniec gotowania.

To powiedziawszy, nie ma dokładnie limitu tego, co wolno im nazywać „prawdziwym serem”. Ale ser z Białego Zamku Lista składników nie jest zbyt ciężki i zdecydowanie przypomina prawdziwy ser, który nie jest zbyt przetworzony, który można znaleźć w sklepie spożywczym. Dodatkowo, White Castle zdecydowanie dodaje do sera sztuczny kolor, aby nadać mu jednolity, lśniący pomarańczowy blask, ale praktyki sztucznych barwników są bardzo powszechne wśród cheeseburgerów z fast foodów.

Jednak jeśli chodzi o suwaki do mrożonych sklepów spożywczych, White Castle faktycznie odnosi się do ich sera jako 'dziennik sera', co może nie jest najbardziej apetyczne.

Mimo to w świecie, w którym ser może zrobić lub złamać twój fast food burger, ser z suwaka White Castle zdecydowanie go wytwarza, półprzetworzone chemikalia, sztuczne barwniki i tak dalej.

biały pazur vs naprawdę

Bułka z suwakiem jest wypiekana na świeżo w piekarniach White Castle

Znak na zewnątrz Białego Zamku. Drew Angerer/Getty Images

White Castle nie idzie na skróty z zewnętrznymi dostawcami bułek. Popularny biznes ma swoją, nieco mniej znaną, piekarnie , z którego świeże bułeczki są wysyłane do restauracji (i magazynów). Bułki są wypiekane partiami i wysyłane w całości, zanim zostaną pokrojone na pół na miejscu. Restauracja zostawia krojenie na koniec, dzięki czemu wnętrze gąbczastego świeżego chleba nie wysycha i nie czerstwieje. Te bułeczki są gotowane na parze razem z burgerami, dzięki czemu są miękkie i pełne smaku, podobnie jak paszteciki typu slider. Następnie układa się je w określonej kolejności, zanim górna bułka połączy się, aby wszystko było razem.

Bułki są również idealnie dopasowane do maleńkich burgerów, co oznacza, że ​​do czasu podania klientowi całego suwaka można go trzymać w jednej ręce i nie rozpadnie się. To kolejna cecha, która sprawia, że ​​suwaki White Castle są super przekąskami.

White Castle sprawia, że ​​każdy burger wygląda i smakuje dokładnie tak samo

Suwak białego zamku Drew Angerer/Getty Images

White Castle zasadniczo wynalazł przemysł burgerów typu fast food w 1921 , rozwijając strategię posiłków, które były nie tylko szybkie i smaczne, ale także niemal identyczne. Więc White Castle nie tylko stworzył fast food, ale stworzył kuchnię linia produkcyjna aby ujednolicić ich suwaki i wyciągnąć je z drzwi tak szybko i uporządkowane, jak to tylko możliwe.

Podczas gdy Ford Motor Company rewolucjonizował produkcję fabryczną, White Castle robił to samo dla sliderów. Dzięki tej strategii każdy suwak wygląda i smakuje tak samo jak poprzedni, co oznacza, że ​​gdziekolwiek są klienci, niezależnie od dnia, ich suwaki zawsze będą smakować i wyglądać znajomo. Zasadniczo w White Castle nie ma czegoś takiego jak zła partia suwaków. Suwaki są gotowane, składane i pakowane tak samo w restauracjach White Castle w całych Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Skrupulatne przemyślenia i planowanie trafiają do każdego suwaka, nawet tych zamrożonych ze sklepu spożywczego

Kobieta szuka suwaków w alejce z zamrażarką w sklepie spożywczym.

Kulinarnie suwaki są pyszne, ale tak naprawdę w każdej małej kanapce jest mnóstwo nauki i innowacji. Dlatego nawet suwaki dostępne w alejce z zamrażarką w sklepie spożywczym mają ten sam znajomy smak i doskonałość, jak te, które ludzie ustawiają w kolejkach w restauracjach White Castle. Już ugotowane hamburgery są rozpoznawalne i prawie nie do odróżnienia od tych w ceglanych lokalizacjach White Castle, z wyjątkiem jedna kluczowa różnica . Te zamrożone, zapakowane suwaki pomijają ogórki.

Po co rezygnować z tak słonego, chrupiącego składnika? Niestety pikle okazują się ogólnie okropne po przejściu przez mikrofalę. Podczas gdy naukowcy zajmujący się żywnością złamali kod dotyczący zmiany innych popularnych produktów spożywczych do przygotowania w kuchence mikrofalowej, marynata pozostaje nieuchwytna. W rezultacie, aby mieć smaczne, a nawet jadalne mrożone suwaki, kuchnia smakowa White Castle zdecydowała się na pozostawienie marynat z suwaków w sklepie spożywczym. Jeśli klienci potrzebują marynaty do posiłku, mogą dodać ją w domu, po przejściu suwaka przez kuchenkę mikrofalową.

White Castle jest w grze burgerowej dłużej niż ktokolwiek inny

Kilka smacznych burgerów, takich jak te wprowadzone przez White Castle Facebook

W tym momencie jest jasne, że White Castle wynalazł pierwszego burgera typu fast food. I chociaż suwak odniósł natychmiastowy sukces, historia White Castle nigdy się nie skończyła. Aby pozostać najlepszym suwakiem w branży fast foodów, sieć restauracji nadal wprowadza innowacje w zakresie gotowania, montażu i pakowania burgerów.

W 1949 , White Castle gotuje w Ohio obrócony od okrągłego burgera do płaskiego kotleta z dziurami, zgodnie z zaleceniem małej notatki pozostawionej w pudełku sugestii restauracji Midwestern. Rzeczywiście, podczas gdy suwak pozostaje ponadczasowym klasykiem, to, co się w nim znajduje, pozostaje istotne, na przykład wybór restauracji, aby używać całego oleju roślinnego w 1965 roku, lub znacznie nowsza innowacja White Castle, Impossible slider, bezmięsny suwak wegański, który smakuje tylko tak dobry jak oryginał.

różnica między dynią letnią a cukinią

Tak jak czasy się zmieniają, tak samo zmienia się suwak, mimo że jego format i smak pozostają znane od dawna fanom.

White Castle odmawia franczyzy, co oznacza, że ​​kontroluje jakość każdego burgera z poziomu korporacyjnego

Restauracja White Castle w Nowym Jorku Facebook

White Castle odmawia franczyzy swoich restauracji w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że ​​każda pojedyncza lokalizacja White Castle jest bezpośrednio obserwowana przez tę samą strukturę korporacyjną. Oznacza to, że kierownictwo White Castle jest bezpośrednio zaangażowane w produkcję żywności w każdej amerykańskiej lokalizacji White Castle, co oznacza, że ​​suwaki są ujednolicone na jeszcze wyższym poziomie.

Fast food jest popularny nie tylko dlatego, że jest niedrogi i łatwo dostępny. To także doskonałe jedzenie w podróży, bo znajome smaki i widoki przypominają klientom dom. W przypadku White Castle jest to jeszcze bardziej prawdziwe. Klient restauracji White Castle w Nowym Jorku i lokalu w Ohio je jedzenie, które jest nie tylko podobne; jest identyczny.

Oznacza to, że suwaki White Castle są ucztą narodową, od stanu do stanu. Są nawet dostępne w sklepach spożywczych! A każdy suwak pozostaje tak samo pyszny jak poprzedni.