Z czego tak naprawdę powstaje Scrapple?

Złomka

Scrapple to jedna z tych regionalnych specjalności – omawiany region to Pensylwania, a właściwie cały obszar środkowoatlantycki – to znaczy, szczerze mówiąc, trochę dziwaczne . No dobrze, może nie aż tak dziwne, jak niektóre inne dziwne poranne posiłki z całego świata, takie jak brytyjska kaszanka na bazie krwi czy chińskie jajka ze stulecia, ale złom nadal jest jednym z najdziwniejszych mięs śniadaniowych, jakie kiedykolwiek chciałbyś zjeść… lub może nie jeść, przynajmniej po tym, jak dowiesz się, z czego jest zrobione.


Scrapple, jak sama nazwa wskazuje, jest zrobiony ze skrawków, czyli, jak mówi jeden z XIX-wiecznych przepisów (poprzez Smak ), „wieprzowina, która nie pasuje do kiełbasy”. Ponieważ samo mięso kiełbasiane może być nieco podejrzane... czy na pewno chcesz wiedzieć, co jest w złom? Chociaż przepis może się różnić w zależności od kucharza (lub od jednego producenta do drugiego), może zawierać serca, nerki, wątrobę i kawałki skóry. Kulinarna wiedza wskazuje również, że wnętrzności mogą odgrywać pewną rolę, podczas gdy Codzienny Posiłek daje ukłon w stronę wieprzowych głów jako możliwej części skrawków, które tworzą złom.jak dobry jest Gordon Ramsay?

Nadal chcesz jeść złom?

Skrobak i jajka

Scrapple, choć brzmi dość obrzydliwie, według niektórych jest całkiem pyszny. Aby go przygotować, odcinasz plasterek (scrapple sprzedaje się w kostkach lub bochenkach) i smażysz na odrobinie masła lub oleju. Można go jeść w kanapce lub jako dodatek do jajek — według according Smak , złom jest „znacznie lepszy od przeciętnej kiełbasy śniadaniowej [z] miękkim, ale chrupiącym, słonym, mocno kęsem wieprzowiny i podrobów”.
Codzienny Posiłek ma bardziej apetyczny opis, charakteryzujący złom jako „pikantny, wieprzowy, bogaty i wszechstronny” i wyrażający opinię, że równie dobrze nadaje się do pikantnych przypraw, takich jak ketchup i musztarda, lub słodkich, takich jak galaretka winogronowa, miód, syrop klonowy lub nawet mus jabłkowy.

gordon ramsay na pizzy ananasowej

Nadal zastanawiasz się, czy warto spróbować złomu? To może cię uspokoić, że to wydanie z 1909 roku Gazeta Montrealska radzi: „Scrapple [jest] zbyt dobry, by go zepsuł nawet zły kucharz” i że „zrobi śniadanie, które lubi się pamiętać”. Albo przynajmniej taką, którą będziesz pamiętać, niezależnie od tego, czy chcesz ją powtórzyć.