Dlaczego Walmart może wyeliminować kasjerów ze swoich sklepów

Zewnętrzna strona sklepu Walmart Justin Sullivan/Getty Images

Świat bez tradycyjnych pasów kasowych może nie być już tak naciąganym pomysłem. Walmart testuje nowy system w sklepie w Fayetteville w stanie Arkansas. W tej lokalizacji klienci będą mieli kioski samoobsługowe zamiast tradycyjnych, osobistych stanowisk kasowych z kasjerami i taśmociągami.


Według rzecznika Walmart, Kory'ego Lundberga, frontowa kasa w sklepie Fayetteville zostanie przeprojektowana, aby wyglądała inaczej dla klientów. Zapewnił jednak, że kupujący nadal będą mieli możliwość zeskanowania pracownika Walmart i zapakowania swoich zakupów w tych kioskach, jeśli takie są ich preferencje.Detalista, największy w Stanach Zjednoczonych, wdraża ten nowy system, aby sprawdzić, czy przyspiesza on proces kasy, co zapobiegłoby długim kolejkom, pomagając w ten sposób zachęcać do dystansu społecznego i ograniczać liczbę klientów w sklepach (poprzez Dzisiaj ).
fabrykę serników zamykającą restauracje

To najnowszy krok Walmart, który ma dostosować się do pandemii i poprawić wrażenia z zakupów. Sieć detaliczna ogłosiła w maju, że uprości swoje aplikacje, aby zakupy online były prostsze dla użytkowników. . W tym samym miesiącu firma zadebiutowała również Walmart Pay, system płatności bezdotykowych, jako sposób na dalsze ograniczenie potencjalnej transmisji koronawirusa w sklepach. Jeśli chodzi o kioski samoobsługowe, system pilotażowy może zostać wprowadzony do innych sklepów Walmart, ale ostatecznie zależy to od opinii klientów (za pośrednictwem Wzgórze ).

Co klienci Walmart myślą o kasie samoobsługowej

wózki sklepowe Walmart Joe Raedle/Getty Images

Ludzie mieli mieszane reakcje na nowy system kasowy w lokalizacji Walmart w Fayetteville. Podczas gdy niektórzy doceniają interakcję z mniejszą liczbą osób i i tak wolą kioski samoobsługowe, inni nie są zadowoleni z wdrożenia. „Sprawdzam sam przy wielu okazjach, gdy mam kilka pozycji, ale nie chcę się sprawdzać z pełnym koszykiem” – napisał ktoś na Strona na Facebooku sklepu Fayetteville . „Nie wrócę, dopóki nie nastąpi zmiana”.Inna osoba skomentowała, że ​​jeśli Walmart chce, abyś się zapłacił, firma musi ci za to zapłacić, ponieważ „pracuje dla nich”. Ktoś inny napisał, że ta zmiana uniemożliwia robienie zakupów osobom starszym.

Pojawiły się również obawy, że kasjerzy Walmart w lokalizacji Fayetteville stracą pracę z powodu programu pilotażowego. Lundberg podkreślił, że żaden pracownik tego sklepu nie jest zwalniany, ponieważ przechodzi on na kioski samoobsługowe. Według niego, chociaż dokonywanie płatności i rola kasjera mogą wyglądać nieco inaczej niż wcześniej, kupujący nadal będą mogli dokonywać płatności tak, jak chcą (poprzez Dzisiaj ).Systemy takie jak ten w sklepie Fayetteville mogą być przyszłością zakupów w sklepach stacjonarnych. Badanie przeprowadzone w USA wykazało, że 87 procent kupujących twierdzi, że wolałoby robić zakupy w sklepach z bezdotykowymi lub solidnymi opcjami kasy samoobsługowej, jak widać w komunikacie prasowym na Bloomberg .

szwedzkie naleśniki vs naleśniki