Nigdy nie powinieneś robić jajecznicy na żeliwnej patelni. Dlatego

Patelnia żeliwna

Każdy ma swoje zdanie na temat tego, jak zrobić jajecznicę, najbardziej klasyczną potrawę śniadaniową. Czasami te opinie mogą być dość mocno trzymane. Czy powinieneś dodać, czy nie nabiał do twojego wyścigu jest przedmiotem wielkiej debaty, podobnie jak rodzaj patelni, którego należy użyć. W rzeczywistości niektórzy kucharze w ogóle nie używają patelni. Na przykład słynny szef kuchni Gordon Ramsay używa garnka do przygotowania jajecznicy . Ramsay ostrzega również przed zbyt wczesnym doprawianiem mieszanki, ponieważ dodanie soli na początku jajecznicy może spowodować rozpad jajek i wodnistość mieszanki. Ponownie, to również było przedmiotem wielkiej debaty.


najlepsza kawa z dunkin pączków

Jeśli naprawdę spieszysz się, aby zjeść śniadanie na stole lub masz poważną niechęć do przyrządzania potraw, istnieją nawet przepisy, które sugerują bardziej niekonwencjonalne podejście — jajecznicę w kuchence mikrofalowej (poprzez Niesamowite jajko ). Ale nigdy, przenigdy nie mieszaj jajek na żeliwnej patelni.Dlaczego żeliwo stanowi problem

Talerz jajecznicy

Bez względu na to, ile masła, oleju lub sprayu do gotowania dodasz na dno żeliwnej patelni, aby zapobiec przywieraniu, jajka przylgną do patelni jak klej i pozostanie duża część Scramble przykleił się całkowicie do patelni. Obsesyjne skrobanie patelni szpatułką też nie pomoże, ponieważ jajka nie są tak zakleszczone, jak są uwięzione.
Powodem, dla którego jajka tak mocno przyklejają się do żeliwa, jest to, że patelnie żeliwne nie są gładkie (poprzez Jedzenie Kruszy ). Jeśli przesuniesz palcami po patelni, poczujesz tarcie, a nawet jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz niektóre szczeliny na powierzchni. Jajka utknęły w tych szczelinach, dlatego postrzegamy je jako „przyklejające się” do patelni.

czy food trucki są opłacalne?

Ponadto, jak Epickie zauważa, że ​​żeliwo nabiera smaków tego, co gotujesz. Rybny smak zeszłej nocy w twojej mieszance? Nie, dziękuję! Witryna zauważa również, że nowa żeliwna patelnia nie pasuje dobrze do lepkich potraw, takich jak jajecznica; gdy twoja jest już zużyta — powierzchnia staje się gładsza przy większym użyciu — może być w porządku wypróbować ją za pomocą mieszania. Biorąc to pod uwagę, użycie patelni z nieprzywierającą powierzchnią jest znacznie łatwiejszą alternatywą.