Przez całe życie rozdzielałeś jajka

oddzielanie jajka

Nauka prawidłowego oddzielania jajka jest trochę jak nauka prowadzenia samochodu z drążkiem zmiany biegów. Korzystanie z metody skorupy do skorupki (przenoszenie jajka w tę i z powrotem pomiędzy podzielonymi połówkami skorupki, aż pozostanie tylko żółtko) może być tak ryzykowne, jak próba złagodzenia sprzęgła i jednocześnie gazu bez przeciągania się w środku ruchu. Jeśli twoje żółtko pęknie w wyniku manewrowania nim między ostrymi, postrzępionymi skorupkami jajka, wyzwanie polegające na wysunięciu białka jajka bez domieszek złocistożółtego żółtka jest napiętym doświadczeniem.


Dlaczego nie rozważyć małej polisy ubezpieczeniowej, która utoruje Ci drogę? Ta sztuczka z trzema miskami od Moje przepisy da ci prostą metodę oddzielania jaj, z wbudowaną siatką bezpieczeństwa, więc nie ma ryzyka jajka wraku. Jeśli szukasz czegoś krem brulee -godne żółtka, użyj tej sztuczki, aby oddzielić jajka i zamrozić białka jaj . Jeśli zależy Ci tylko na białkach, na przykład na bezy lub niebotyczny suflet, ta sztuczka zapewni doskonale ubijane białka jajek i możesz zamrozić żółtka także.Użyj trzech misek, aby oddzielić jajka

oddzielanie jajka

Na początek potrzebujesz dwóch czystych rąk, trzech czystych misek i tylu jajek, ile chcesz oddzielić. Rozpocznij od rozbijanie jajek na płaskiej powierzchni , jak blat kuchenny. Robiąc to, zamiast rozbijać jajka na boku miski, zapobiegniesz przedostawaniu się zbłąkanych kawałków złamanej skorupki do twoich jaj. Następnie trzymając jajko w dłoniach nad miską numer jeden, wciśnij czubki kciuków w szczelinę i otwórz skorupkę, aby jajko wpłynęło do dłoni. Pozwól białku jajka prześlizgnąć się przez palce do miski. Zostaniesz z żółtkiem, które możesz wrzucić do miski numer dwa.
Dokładnie obejrzyj białko jajka w misce numer jeden, szukając rozlanego żółtka – to twoja polisa ubezpieczeniowa. Jeśli wszystko jest jasne, wlej białko z miski numer jeden do miski numer trzy. Ta trzecia miska jest zarezerwowana tylko dla białek jaj bez zmieszanych kawałków żółtek. Jeśli znajdziesz żółtko zmieszane z białkiem w misce numer jeden, nie łącz go z resztą w misce numer trzy. W zależności od tego, ile tam jest żółtka, może być lepiej, jeśli zachowasz je do użytku, który nie wymaga ubijania.

Skuteczne oddzielenie jajek jest kluczem do uzyskania puszystych białek

ubite białka jajek

Aby upewnić się, że białka jajek nadają się do ubijania (jeśli o to właśnie chodzi), zwróć uwagę na żółtko. Kobieta-pionierka ostrzega, że ​​każda ilość tłuszczu (np. żółtka jaja) uniemożliwi białku jaja osiągnięcie pełnej objętości podczas ubijania. Poważne jedzenie przetestowali tę teorię, wprowadzając różne ilości żółtka jaja do białek jaj przed ich ubijaniem i zarejestrowali wyniki.jest zamykanie steków i shake'ów?

Okazało się, że jedna kropla żółtka zmieszana z trzema dużymi białkami nie przeszkodziła im w uformowaniu miękkich lub sztywnych szczytów. To tylko wydłużyło czas ubijania o jedną do dwóch minut. Jednak gdy trzy krople żółtek zmieszano z tą samą ilością białek, kilka minut ubijania dało jedynie miękką, mokrą pianę; wszelkie szczyty były niemożliwe do osiągnięcia. Tak więc, aby właściwie oddzielić jajka i uniknąć białek, których nie można ubić, wypróbuj tę metodę z trzema miskami.