Co sprawia, że ​​batony Nanaimo są wyjątkowe?

 Trzy ułożone w stos batony Nanaimo NoirChocolate/Shutterstock Prawa Kimberleya


wędliny z metra wszystkie indyki

Kiedy myślisz o wkładzie Kanady w dziedzinę deserów, możesz pomyśleć o tartach maślanych, Beaver Tails, batoniku Coffee Crisp lub lodach z tygrysiego ogona. Może również przyjść na myśl klon wszechrzeczy. Jeden z najbardziej kultowe kanadyjskie potrawy , jednak jest bar Nanaimo, plac bez pieczenia, którego nazwa pochodzi od miasta na wyspie Vancouver. Odwiedź dowolny obiad w kościele, spotkanie bożonarodzeniowe lub potluck na północ od 49-go, a na pewno spotkasz to ukochane wypieki. Tak, jest tak kanadyjski jak poutine.Został nazwany „Ulubioną słodyczą Kanady” w ankiecie przeprowadzonej w 2006 roku przez Poczta Narodowa . Zmierzyli się z „Coffee Crisp, Beaver Tails, Old Dutch chips, Cherry Blossom, McCain's Deep 'n' Delicious Cake, Jos Louis, Tima Hortonsa Iced Capp, Laura Secord Chocolate i Mr. Christie's cookies”, ten brytyjsko-kolumbijski kwadrat zwyciężył. Z łatwością pokonał drugie miejsce Coffee Crisp. Vancouver Słońce chwali się, że bar Nanaimo miał nawet własny znaczek pocztowy w 2019 roku, ale wielu twierdziło, że obraz nie jest dokładny. Najwyraźniej środek był za gruby i za mało żółty, a dół i góra za skąpe. A kiedy Obamowie gościli na kolacji premiera Justina Trudeau i jego żonę, CBC mówi, że dali okrzyk sąsiadowi Ameryki na północy, włączając do menu zarówno batony poutine, jak i Nanaimo.
Oczywiście bar Nanaimo cieszył się kilkoma chwilami w centrum uwagi, ale czym dokładnie jest i dlaczego jest wyjątkowy?

Fani mogą wędrować szlakiem Nanaimo Bar Trail

 Napoje barowe Nanaimo obok broszury InstagramBar Nanaimo składa się z trzech charakterystycznych części. The Kanadyjska Encyklopedia proponuje, że podstawą jest mieszanka wiórków kokosowych i okruchów krakersa graham; środek to „lukier o smaku kremu [o] z czerwonego masła”; podczas gdy ukoronowaniem jest chwała klasyczny czekoladowy ganache . Oczywiście, jak wszystkie uniwersalne desery, ma mnóstwo odmian lub „pochodnych”, takich jak te, które dodają miętę lub cappuccino lub wymagają smażenia batonów. Puryści twierdzą jednak, że nic nie przebije oryginału. Gwiazda „Bake With Anna Olson”, Anna Olson, była zachwycona, rozmawiając z New York Times , „To atrakcyjny deser: nie wygląda niechlujnie, nie wygląda na przebiegły”.

To nie wszystko. The Sieć gastronomiczna opowiada, że ​​w 1986 roku burmistrz Nanaimo ogłosił konkurs na najlepszy przepis na baton Nanaimo. Zwycięzca, Joyce Hardcastle, stał się jednym z największych mistrzów baru, a nawet pojawił się w programie „Pitchin' In” Lynn Crawford. Co sprawiło, że jej przepis był wyjątkowy? Najwyraźniej jest nieposolony masło. Magazyn Monte Christo dodaje, że bar był również prezentowany na Expo 86 w Vancouver i ma swoją własną maskotkę o imieniu „Nanaimo Barney”. Turyści odwiedzający miasto na wyspie Vancouver mogą nawet wędrować szlakiem Nanaimo Bar Trail, gdzie znajduje się około 40 miejsc, w których można kupić różne desery. Szczęśliwego trekkingu. Całe to chodzenie powinno spalić te kalorie.