Grzyby bogate w umami mogą faktycznie uratować niesmaczne wino

 brązowe i białe pieczarki na talerzu barmalini/Shutterstock Rachel Grow


Do wino popijacze, którzy biorą jeden łyk Caberneta, tylko po to, by go wypluć, aby uniknąć dalszego ataku na język jego mocnymi smakami, wciąż jest nadzieja! Nie odpisuj jeszcze czerwonych win, ponieważ grzyby są tutaj, aby uratować dzień. Właściwe łączenie potraw może być prawdziwym darem niebios, jeśli chodzi o zwiększenie przyjemności z czerwonych win. Ma to wszystko wspólnego z reakcje chemiczne które mają miejsce, gdy te grzyby nasączone umami trafią na twoją paletę przed lub po degustacji wina. Celem jest, aby smaki równoważyły ​​się i uzupełniały, a nie maskowały jeden lub drugi. W zależności od rodzaj czerwonego wina wybierzesz i jak lubisz przygotowywać swoje grzyby, możesz osiągnąć połączenie wykonane w niebie.taco bell meksykański sos do pizzy

Według ekspertów od grzybów z Produkty Polowe i Leśne, będziesz chciał złapać grzyby o najbardziej ziemistym smaku, jakie możesz znaleźć, aby uzyskać najlepszy wzmacniacz czerwonego wina. Radzą, aby „shiitake, portabella, porcini i smardz dobrze komponują się z pełniejszymi winami, takimi jak chardonnay dojrzewające w beczkach, pinot noir, Nebbiolo, Syrah, cabernet sauvignon lub zinfandel”. Możesz także pójść o krok dalej, podsmażając grzyby na maśle, aby naprawdę wydobyć ich naturalny smak. Co więcej, użyj ich jako dodatku do pysznie przyprawionego czerwonego mięsa – to kolejna potrawa, dzięki której łatwiej docenisz smak czerwonych mięs.
Co jednak jest takiego szczególnego w grzybach, co sprawia, że ​​jest to możliwe?

Grzyby neutralizują kwaśną goryczkę czerwonego wina

 danie grzybowe z kieliszkiem do czerwonego wina Plateresque/Getty ImagesJest wiele rzeczy związanych z nauką parowania żywności. zawartość alkoholu w winie, garbniki , poziom kwasowości i słodycz odgrywają rolę w tym, jak skuteczna będzie wybrana przez Ciebie kombinacja. Na przykład nie chciałbyś łączyć czerwonego wina z tłustym daniem głównym, takim jak łosoś lub dorsz, ponieważ garbniki i tłuszcz po prostu się wykluczają. A jeśli pijesz wino z wysokim poziomem garbników bez żadnego jedzenia, aby je uzupełnić, w ustach pozostanie suchy, cierpki posmak. Eksperymentowanie z różnymi parami żywności jest często konieczne, jeśli chcesz dać czerwonym prawdziwy strzał i poszerzyć swoje horyzonty. To niezawodny sposób na wykorzystanie procesu eliminacji, aby dowiedzieć się, co lubisz, a czego nie, ponieważ każdy postrzega smak inaczej!

kirkland light piwo przerwane

Obfite wędliny, sery i inne umami pokarmy, takie jak grzyby, działają najlepiej czerwone wina o niskiej zawartości garbników i mają wyższą kwasowość. Gdy białka i słony podtekst w jedzeniu dotkną twojego języka, ziemiste smaki działają na rzecz obniżenia kwaśnego smaku, słodyczy i intensywności wina, dzięki czemu ogólnie jest ono mniej ostre. Następnym krokiem jest znalezienie sobie chłodnego klimatu chardonnay lub merlot, aby sparować z następnym pikantnym obiadem ze stekiem z pieczarkami i pozwolić, aby magia się wydarzyła.