Oto, ile naprawdę zarabiają pracownicy Costco

Koszto Scott Olson/Getty Images

Sklepy Costco są praktycznie wszędzie. Według strony internetowej z ofertami pracy i rekrutacją Szklane drzwi , Costco jest największym hurtowym operatorem klubów w Stanach Zjednoczonych, z Statystyka zauważając, że w 2018 r. prowadziła 782 magazyny na całym świecie, obsługując dziesiątki milionów posiadaczy kart.

przepis na ciasto ze srebra długiego johna

To, co jest naprawdę niezwykłe w tym gigantycznym detaliście, to fakt, że w większości firma otrzymuje niewiarygodnie pozytywne recenzje od swoich pracowników. W rzeczywistości sprawiło, że Lista „najlepszych miejsc pracy” Glassdoor osiem razy od 2012 roku, ranking numer 55 (na 100) w 2020 r. Jedynymi innymi (częściowo) podobnymi sprzedawcami, którzy znaleźli się na liście, była krajowa sieć sklepów spożywczych Handlowiec Joe'a oraz sklep spożywczy w Teksasie, H-E-B , z których oba zatrudniają stosunkowo dużo mniej pracowników.

Więc co sprawia, że ​​pracownicy Costco są tak szczęśliwi? Po pierwsze pieniądze. Firma aktywnie działa na rzecz zapobiegania rotacji na różne sposoby, które wykraczają poza normy branżowe. Jeśli próbujesz zdecydować, czy Costco najlepiej pasuje do Twoich talentów, umiejętności i celów, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o traktowaniu swoich pracowników przez giganta detalicznego, będziesz chciał czytać dalej i dowiedzieć się, ile pieniędzy Costco pracownicy naprawdę robią.

Costco regularnie podnosi płacę minimalną

Pracownicy Costco Spencer Platt/Getty Images

Możesz założyć, że kasjerzy Costco nie są w tym na dłuższą metę. Oczywiście nie jest to w żaden sposób zła praca, ale może być postrzegana bardziej jako praca niż kariera. Jest to wyzwanie dla sprzedawców detalicznych, takich jak Costco, ponieważ utrzymanie pracowników jest niezwykle ważną częścią udanego modelu biznesowego. Tak jak Równowaga Kariera Zwrócono uwagę, że koszt rotacji pracowników jest niewiarygodnie wysoki. Poszukiwanie, zatrudnianie i szkolenie kompetentnego pracownika jest drogie — nie tylko w dolarach, ale także w czasie.

Jedną ze strategii stosowanych przez Costco w celu zatrzymania dobrych pracowników jest płacenie pracownikom pierwszej linii znacznie powyżej krajowej płacy minimalnej. Według Insider biznesowy , Costco podniosło płacę minimalną z 14 USD i 14,50 CAD do 15 USD i 15,50 CAD w 2019 r., jednocześnie zapewniając podwyżki dla przełożonych.

To, co jest niezwykłe w tej decyzji, to fakt, że ten wzrost płacy minimalnej w dolarach nastąpił niecały rok po poprzednim podwyżce płacy minimalnej o 1 dolara w lato 2018 . Takie ruchy jasno pokazują, że firma obserwuje, słucha i odpowiada na potrzeby branży i swoich pracowników. Costco rozumie, że aby zatrzymać dobrych pracowników, musi ich nagradzać za ich usługi. Solidna płaca minimalna to doskonały początek.

Costco płaci półtora czasu w niedziele

Pracownicy Costco Facebook

W zależności od firmy, w której pracujesz, możesz być przyzwyczajony do otrzymywania dni wolnych od pracy, takich jak Święto Dziękczynienia, Boże Narodzenie lub Nowy Rok. Lub, jeśli nie mieć do pracy, możesz otrzymać wynagrodzenie urlopowe lub za nadgodziny za dni robocze, które inni mogą świętować ze swoimi rodzinami. Jednak w Stanach Zjednoczonych urlop świąteczny nie jest gwarancją ani niczego, co firma jest zobowiązana do zaoferowania, chyba że masz umowę, która to określa.

Mimo to Costco sprawia, że ​​specjalne wynagrodzenie jest regularną rzeczą. Bez względu na pracę, bez względu na całkowitą liczbę godzin przepracowanych w tygodniu, Costco oferuje wszystkim swoim pracownikom półtora czasu pracy w każdą niedzielę, w którą mają zaplanowaną pracę, była pracownica Costco, Meghan De Maria, ujawniła w artykuł dla Wieśniak! Życie .

Po prostu zrób z tego matematykę przez sekundę. Jeśli pracownik Costco pracujący w niepełnym wymiarze godzin zwykle otrzymuje 15,00 USD za godzinę, automatycznie otrzyma 22,50 USD za godzinę — o 7,50 USD więcej niż zwykle — w niedziele.

Średnia godzinowa pensja Costco jest wyższa niż można by się spodziewać

Pracownicy Costco Chip Somodevilla/Getty Images

Ustalenie średniej stawki godzinowej dla danej firmy, zwłaszcza tak dużej i szeroko zakrojonej jak Costco, może być trudne. Jest to szczególnie ważne, gdy firma stale ocenia i dostosowuje swoje minimalne płace dla wszystkich pracowników, co sprawia, że ​​starsze, zgłoszone przez samych pracowników pensje pracowników gromadzone przez organizacje zewnętrzne są zasadniczo dyskusyjne. Na przykład, jeśli pracownik sam zgłosił płacę minimalną w wysokości 13 USD za godzinę w 2018 r., ale następnie otrzymał dwie podwyżki o wartości 1 USD, podnosząc swoją stawkę godzinową do 15 USD za godzinę, informacje zebrane przez te organizacje zewnętrzne byłyby znacznie niedoszacowane. średnie, zgłoszone przez samych siebie wynagrodzenie pracowników firmy.

Biorąc to pod uwagę, Tabela płac , niezależny agregator wynagrodzeń zgłoszonych przez samych pracowników, zauważa, że ​​średnia stawka godzinowa dla pracowników Costco wynosi nieco ponad 17 USD za godzinę. Ta liczba oczywiście nie jest czymś, z czego można szydzić, ale ważne jest, aby pamiętać, że wiele Payscale' dane pochodzą z informacji pozyskiwanych przed płaca minimalna wzrasta w latach 2018 i 2019. Można zatem wnioskować, że średnia płaca godzinowa jest jeszcze wyższa. W rzeczywistości, według 2019 Fox Biznes raport, średnia godzinowa pensja Costco wynosi 22,50 USD za godzinę.

Wszyscy pracownicy Costco są uprawnieni do świadczeń zdrowotnych

Pracownicy Costco Justin Sullivan/Getty Images

W świecie gwałtownie rosnące koszty opieki zdrowotnej , niepewne wsparcie rządu powszechne ubezpieczenie zdrowotne , oraz podejrzane praktyki biznesowe mające na celu zmniejszenie wydatków poprzez ograniczenie dostępu pracowników do ubezpieczenia opłacanego przez pracodawcę, koncepcja świadczeń zdrowotnych dla wszystko pracowników jest praktycznie niespotykany w Stanach Zjednoczonych. Jednak były pracownik Costco, Meghan De Maria, ujawnił w artykule dla Wieśniak! Życie że wszystko w pełni i pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin w Costco są uprawnieni do świadczeń, w tym ubezpieczenia zdrowotnego. Wartość tego świadczenia pracowniczego w dolarach jest niezwykle znacząca i nie należy jej lekceważyć, jeśli chodzi o całkowity pakiet wynagrodzeń pracownika.

Według Forbes , świadczenia pracownicze stanowią około 32 procent wynagrodzeń pracowników, a wynagrodzenia pracowników stanowią 68 procent. Innymi słowy, jeśli pracodawca finansuje ubezpieczenie zdrowotne i inne świadczenia, tym samym zbierając ogromną część wydatków dla pracowników, są to dolary, których pracownik nie musi wydawać z własnej kieszeni, zasadniczo zwiększając jego całkowitą sumę płaca potencjalnie o tysiące, nawet jeśli ta płaca nie jest „odczuwalna” w wynagrodzeniu do domu.

Costco odpowiada 401 tys. pracowników

Pracownicy Costco Tim Boyle/Getty Images

Wyjściowa stawka godzinowa w wysokości 15 USD za godzinę wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie niż federalna płaca minimalna 7,25 USD za godzinę i chociaż wynagrodzenie na rękę jest oczywiście ważną częścią pakietu świadczeń pracowniczych, nie chcesz ignorować dodatkowej „wypłaty”, która pochodzi z innych świadczeń zapewnianych przez pracodawcę.

Koszt ubezpieczenia zdrowotnego zapewnianego przez pracodawcę jest oczywistym przykładem, ale wspierane przez pracodawcę fundusze emerytalne z dopasowaniem pracodawcy to kolejny sposób, w jaki inteligentne firmy mogą rekrutować i zatrzymywać dobrych pracowników. Jak ujawnił jeden z pracowników Insider biznesowy , Costco automatycznie rejestruje wszystkich swoich pracowników w firmowym planie 401K, oferując 50 centów od dolara do składek pracowników, do łącznej kwoty 500 USD.

Pracownicy Costco, którzy dokonali przeglądu tego świadczenia na benefit Szklane drzwi wydaje się, że system mu się podoba (otrzymał 4,4 na 5 gwiazdek), a niektórzy zauważyli, że pracownicy mogą wpłacać do dziesięciu procent całkowitej pensji do 401 tys. każdego okresu rozliczeniowego, chociaż wydaje się, że różni się to w zależności od stażu pracy w firmie. Ta korzyść z pewnością może przyczynić się do przyjemnej emerytury, więc nie jest to wcale nędzny bonus.

Pracownicy Costco otrzymują kilka interesujących korzyści niepieniężnych

profity związane z pracą dla pracowników costco

Oprócz rzeczy, które można znaleźć w „typowych” pakietach świadczeń, takich jak plany opieki zdrowotnej i fundusze emerytalne, Costco oferuje również szereg mniejszych korzyści dla swoich pracowników, które mogą nie mieć dużych cen, ale dają firmie tylko kilka dodatkowych korzyści zwrotnica. Na przykład wszyscy pracownicy otrzymują darmowe indyki na Święto Dziękczynienia, powiedział jeden z pracowników Mentalna nić . Musi być fajnie zebrać tę dodatkową gotówkę w okresie świątecznym! Według Fox Biznes , wszyscy pracownicy otrzymują również gratis kierownika członkostwo do sklepu, który ma wartość 120 USD.

Prawdziwa wartość członkostwa w kadrze kierowniczej może być jednak znacznie większa. Według Strona internetowa Costco , posiadacze członkostwa Gold Star Executive Membership otrzymują dwuprocentową nagrodę w wysokości do 1000 USD na wszystkie kwalifikujące się zakupy Costco, zniżki na usługi Costco oraz bezpłatną pomoc drogową dla pojazdów objętych programem ubezpieczenia samochodowego Costco. Trudno jest określić dokładną kwotę w dolarach na ogólne oszczędności, które pracownicy otrzymują dzięki tym dodatkom, ale tak naprawdę to tylko kolejny sposób na zmniejszenie ogólnych kosztów utrzymania pracowników Costco.

Pracownicy Costco otrzymują płatne urlopy

Pracownicy Costco Spencer Platt/Getty Images

Po roku i 2000 godzin w Koszto , firma nagradza swoich pracowników 40 godzinami lub równowartością jednego tygodnia płatnego urlopu, zgodnie z Reddit wątek w którym jeden użytkownik podzielił się polityką urlopową firmy. Ale polityka urlopowa Costco nie jest statyczna — poprawia się wraz z wydłużaniem się czasu spędzonego w firmie. Po dwóch latach pracy płatny urlop zwiększa się do dwóch tygodni w roku, a po pięciu latach do trzech tygodni w roku.

Jest też dobra wiadomość dla pracowników, którzy poświęcają się karierze w firmie. Po dziesięciu latach pracy Costco przyznaje cztery tygodnie urlopu rocznie, a po 15 latach pracy, które ponownie wzrastają do pięciu tygodni urlopu rocznie. Pomyśl więc o tym: pracownicy Costco otrzymują pięć tygodni urlopu rocznie, plus od ośmiu do dziesięciu płatnych urlopów plus dowolne chory dzień s, które muszą podjąć w oparciu o bieżące naliczanie, może być równoważne około dwóm płatny miesięcy wolnych od pracy rocznie.

Dyrektorzy generalni Costco mogą z łatwością zarobić sześć cyfr

Pracownicy Costco Obrazy basenowe/Getty

Dla pracowników, którzy awansują na stanowisko dyrektora generalnego sklepu, wynagrodzenie w postaci wynagrodzenia jest znaczące. Pat Callans, wiceprezes wykonawczy ds. administracji w Costco powiedział Reader's Digest w styczniu 2020 r. średnia roczna pensja dyrektora generalnego w Stanach Zjednoczonych wynosiła 138 000 USD. Oczywiście to wystarczy, aby zapewnić wygodne życie w większości miast w całym kraju. Ale w rzeczywistości mogą zarobić jeszcze więcej.

Callans wyjaśnił, że menedżerowie mogą otrzymywać premie i wynagrodzenia w formie akcji, które znacznie przewyższają zwykłe wynagrodzenie na rękę. W rzeczywistości Callans stwierdził, że większość GMów zarabia około trzy razy więcej niż roczne wynagrodzenie, jeśli weźmie się pod uwagę te inne czynniki. W związku z tym GM może otrzymać bliżej 400 000 USD rocznie kiedy wszystko już zostało powiedziane i zrobione.

Oczywiście prowadzenie Costco nie może być łatwą pracą, biorąc pod uwagę, że musisz zarządzać pracownikami, zapasami, zapewnianiem jakości i satysfakcją klienta. I musiałbyś być w stanie skutecznie radzić sobie ze stresorami, które towarzyszą prowadzeniu dużego sprzedawcy detalicznego. Costco musi jednak zdawać sobie sprawę z tych wyzwań i aby zatrudniać i utrzymywać dobrych pracowników, traktują je jako priorytetowe.

Niektórzy pracownicy Costco zarabiają mniej niż inni

Pracownicy Costco Justin Sullivan/Getty Images

Podobnie jak w przypadku większości dużych sprzedawców detalicznych, pracownicy na najniższych stanowiskach — kasjerzy, kolekcjonerzy koszyków, sprzedawcy — w Costco zazwyczaj zarabiają minimalną płacę firmy w wysokości 15 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Przed podwyżką płacy minimalnej Costco w 2019 r., Insider biznesowy porównali samodzielnie zgłaszane dane płacowe z Glassdoor i PayScale dla wielu popularnych zawodów Costco. Chociaż ten artykuł nie może już zapewniać głębokiego wglądu w rzeczywiste średnie płace ze względu na nieaktualne informacje na temat płac minimalnych, to robi dają całkiem dobry obraz tego, które role płacą więcej, a które mniej. Oprócz wspomnianych już ról, inne stanowiska, na których możesz się spodziewać, że zaczniesz od płacy minimalnej, obejmują obsługę stacji benzynowych i asystentów front-end (ci, którzy sprawdzają członkostwo karty i paragony).

Jednak ze względu na podwyższoną płacę minimalną Costco, pracownicy zajmujący te stanowiska nadal zarabiają znacznie więcej, niż gdyby pracowali dla jednego z konkurentów detalisty.

Pozycje specjalistyczne mogą płacić powyżej płacy minimalnej Costco

Pracownicy Costco Justin Sullivan/Getty Images

Według Insider biznesowy W artykule porównującym różne zgłoszone przez siebie informacje o wynagrodzeniach jest oczywiste, że stanowiska wymagające specjalnego przeszkolenia lub umiejętności mogą oczekiwać zatrudnienia po nieco wyższej stawce godzinowej lub, w niektórych przypadkach, mogą otrzymać roczne wynagrodzenie w pełnym wymiarze godzin. Przykładami takich stanowisk są dekoratorzy ciast, technicy opon, biura podróży i technicy fotolabów.

Wyższa płaca początkowa ma sens. Student wkraczający z ulicy bez wcześniejszego przeszkolenia nie może po prostu zacząć zmieniać opon lub profesjonalnie wywoływać zdjęcia, a ty prawdopodobnie nie chcesz nowicjusza bez doświadczenia w udekorowaniu tortu urodzinowego twojej babci (nawet dekoratorzy z doświadczeniem są znani z zrobić całkiem epicką ciasto zawodzi ). Więc jeśli zdarzy ci się mieć szkolenie lub umiejętności niezbędne do zatrudnienia na jednym z tych stanowisk, możesz oczekiwać, że twoje doświadczenie zostanie nagrodzone nieco wyższą pensją niż minimalna pensja.

Pracownicy apteki Costco grabią duże pieniądze

Pracownicy Costco

Costco jest znane z oferowania świetnych ofert w swojej aptece, a dzięki stałemu napływowi klientów zmierzających do giganta detalicznego specjalnie w tym celu, firma chce zadowolić swoich pracowników aptek. Oczywiście w aptece pracują nie tylko farmaceuci. Istnieją również technicy farmacji (niektórzy oznaczeni jako „certyfikowani” lub „seniorowie”) oraz kasjerzy apteczni, zgodnie z samodzielnie deklarowanymi danymi płacowymi na Szklane drzwi .

Stawki wynagrodzeń różnią się w zależności od roli, przy czym menedżerowie aptek zarabiają średnio ponad 125 000 USD rocznie, technicy zarabiają prawie 50 000 USD rocznie, stażyści w aptekach zarabiają około 19 USD za godzinę, a kasjerzy apteczni zbliżają się do płacy minimalnej Costco. Costco farmaceuci zarabiać około 65 USD na godzinę lub 135 000 USD rocznie.

Oczywiście nie każdy może zostać zatrudniony do tych ról — wymagają one bardziej szczegółowego wykształcenia i szkolenia, a tym samym otrzymują znacznie wyższe wynagrodzenie. Naprawdę, wszyscy pracownicy służby zdrowia Costco mogą spodziewać się znacznej pensji. Na przykład, optyków może spodziewać się zarobienia ponad 17 USD na godzinę? audiolodzy może zarobić średnio blisko 70 000 USD rocznie.

Kierowcy Costco tworzą bank

Pracownicy Costco Facebook

Nie ma znaczenia, czy prowadzisz wózek widłowy w zakładzie Costco, czy jesteś kierowcą ciężarówki, który wykonuje długodystansowe przesyłki towarów hurtowych sprzedawcy, osoby posiadające odpowiednie certyfikaty do obsługi różnych pojazdów mogą liczyć na rekompensatę dobrze. Ta wyższa zapłata wynika częściowo z kosztów uzyskania odpowiedniego szkolenia i certyfikatów niezbędnych do objęcia tych stanowisk, ale jest również wynikiem tego, że stanowiska te wiążą się z większym ryzykiem niż w przypadku standardowego sprzedawcy.

Po prostu o tym pomyśl. Załadunek i rozładunek palet oraz poruszanie się wózkiem widłowym po gigantycznym magazynie i wokół niego — bez powodowania poważnych uszkodzeń lub powodowania obrażeń — wymaga praktyki i umiejętności. Oglądaliśmy Biuro ; wiemy. Osoby, które inwestują w naukę bezpiecznego prowadzenia tego rodzaju jazdy, zasługują na podwyżkę. Podobnie mężczyźni i kobiety, którzy są gotowi przejeżdżać setki mil każdego dnia amerykańskimi autostradami, aby dokonać dostaw, często spędzając czas z dala od rodziny i przyjaciół, również zasługują na dobrą rekompensatę za swoje wysiłki.

czy płatki mrożone są zdrowe?

Według zgłoszonych przez siebie wynagrodzeń wymienionych na Glassdoor, Costco kierowcy wózków widłowych zarabiają średnio 22 USD na godzinę i kierowcy ciężarówek średnio około 65 000 USD rocznie.

W Costco wszystko zależy od zajmowanego stanowiska

Pracownicy Costco Spencer Platt/Getty Images

Według danych z 2019 r. Costco zatrudniało ponad 250 000 pracowników na całym świecie Statystyka . Wiele z tych stanowisk to role w sklepach, ale jako Strona internetowa Costco podkreśla, że ​​zatrudniają się również na wielu stanowiskach korporacyjnych. Należą do nich kariery w marketingu, kadrach, obsłudze klienta, merchandisingu, dziennikarstwie – lista jest długa.

Tabela płac , który zawiera informacje o zgłoszonych przez siebie zarobkach dla określonych stanowisk, zawiera niesamowite 23 strony różnych zgłoszonych przez siebie ról i średnich wynagrodzeń w Costco. Całkowite wynagrodzenie każdego pracownika Costco różni się w zależności od danego stanowiska, liczby przepracowanych godzin i lat oraz wymaganego poziomu wykształcenia lub szkolenia.

Ogólnie rzecz biorąc, Costco dokłada wszelkich starań, aby dobrze wynagradzać swoich pracowników, co znajduje odzwierciedlenie w sposobie, w jaki jego pracownicy oceniają firmę; od lipca 2020 r. Costco ma 4-gwiazdkową ocenę na Szklane drzwi i imponujące 89% aprobuje dyrektora generalnego Costco, Craiga Jelinka.
Kategorie przepisy jak Inspiracja