Największe skandale, jakie kiedykolwiek uderzyły w Costco

koszt co Obrazy Getty

W czasach, gdy wielu sprzedawców odczuwa uszczypnięcie spowodowane głównie urokiem Amazonii łatwe, szybkie i niedrogie zakupy, Costco wciąż się rozwija. Według CNN , są drugim co do wielkości sprzedawcą detalicznym na świecie pod względem wielkości sprzedaży i mają około 93 miliony członków.


Costco chwali się, że około 90 procent ich członków odnawia członkostwo, gdy są na górze, a to dość poważna lojalność klientów. W pewnym sensie nie jest to zbyt zaskakujące — w końcu Costco ma duże oszczędności na swoich półkach — i trudno oprzeć się urokowi tanich opakowań zbiorczych. Ale w pewnym sensie to Wspaniały zaskakujące, ponieważ często pojawiają się w wiadomościach — i nie zawsze z dobrych powodów. Costco miało kilka skandali na dużą skalę, które trafiły na pierwsze strony gazet. Skupiali się na wszystkim, od zakulisowych działań swojej apteki, po praktyki zatrudniania i hot dogi, ale ich klienci w większości utknęli z nimi przez to wszystko. Muszą robić coś dobrze!To największe skandale, jakie kiedykolwiek uderzyły w Costco.
Skandal związany z płatnościami firm farmaceutycznych Costco

Apteka

Jeśli chodzi o leki generyczne, niektóre apteki sieciowe będą żądać od firm farmaceutycznych opłat za przechowywanie ich marki leków. Nazywają się „rabatami aptecznymi”, co oznacza, że ​​ludzie płacą za nie więcej lekarstwo . Dzięki tym rabatom Kanadyjczycy płacą jedne z najwyższych cen leków na świecie za leki generyczne. Jednak w 2013 r. prowincja Ontario uczyniła tę praktykę nielegalną, mając nadzieję, że pozwoli to firmom farmaceutycznym na pobieranie niższych opłat za leki generyczne, a oszczędności zostaną przeniesione na konsumenta.

Tylko jeden sprzedawca — Tony Gagliese z Ranbaxy Pharmaceuticals — mówi, że praktyka się nie skończyła. Jego oskarżenia – i nagrana rozmowa telefoniczna z dyrektorem Costco, który powiedział, że Ranbaxy nie płaci im wystarczająco dużo, by wystawić leki na półkach – wywołały poważne śledztwo, mówi CBC . Costco został oskarżony o otrzymanie około 1,2 miliona CAD w nielegalnych płatnościach w ramach programu łapówki. Dwóch wymienionych dyrektorów apteki Costco zostało ukaranych grzywną przez Ontario College of Pharmacists, a nawet gdy oskarżenia przekształciły się w prowincjonalne śledztwo, Costco zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom. Wydali oficjalne oświadczenie, w którym powiedzieli, że postanowili przestać dawać łapówki firmom farmaceutycznym z własnej woli po wewnętrznym dochodzeniu – i że pobierane przez nich płatności były w rzeczywistości korzystne dla klientów ze względu na oszczędności, które mogli przekazać.Rząd Ontario nie zgodził się z ich wymówkami. Zostali ukarani grzywną ponad 7 milionów CAD w lutym 2019 r.

Kiedy Costco sprzedawał fałszywe pierścionki Tiffany

muślin

W 2013 roku gigant jubilerski Tiffany & co. złożył pozew przeciwko Costco. Według pozwu, oznakowanie sklepu Costco – które identyfikowało ich pierścionki jako „Tiffany” – wprowadziło klientów w błąd, że kupują autentyczną biżuterię Tiffany, podczas gdy Tiffany nie miała żadnej umowy z Costco.Z drugiej strony Costco twierdziło, że po prostu używa terminu „Tiffany” w odniesieniu do stylu pierścionka, a nie marki. Nigdy nie oznakowali żadnych pierścionków, toreb ani pudełek nazwą lub logo Tiffany, nie używali dobrze znanego niebieskiego opakowania i nie używali nazwy na swojej stronie internetowej – co, dodała Tiffany, ułatwiło im to. prześlizgnąć się pod radarem.

trader joe's speculoos ciasteczko masło

W 2015 roku sędzia orzekł, że Costco rzeczywiście jest winne „naruszenia znaku towarowego i podrabiania znaku towarowego”, donosi CNN. Zostali obciążeni ogromną grzywną w wysokości 19,3 miliona dolarów, która Bloomberg BNA zgłaszali, że się odwołują. Costco toczy z nimi pod górę walkę; ogłoszono, że ich oznakowanie i imitacja stylu Tiffany reprezentują „złą intencję oszukania klientów”, co nigdy nie jest szczęściem dla firmy.

Costco spotkał się z oskarżeniami o luźne kontrole aptek

leki

W 2017 r. Costco zgodziło się wypłacić 11,75 mln USD po tym, jak Departament Sprawiedliwości zbadał zarzuty, że nieprawidłowo wypełniali recepty. Twierdzenia obejmowały Apteki Costco realizowały recepty, które nie były wypisane poprawnie, nie miały odpowiednich znaków identyfikacyjnych i które zostały napisane dla substancji wykraczających poza to, co lekarze mogli przepisać zgodnie z prawem.

Dochodzenie było ogromne, zgłoszone Rejestr Hrabstwa Orange , a do tego czasu ujawniono nie tylko luźne kontrole aptek, ale także problemy z ich prowadzeniem dokumentacji. Adwokat USA Eileen M. Decker miała do powiedzenia: „To nie są tylko naruszenia przepisów administracyjnych lub formalności — brak odpowiednich kontroli w swoich aptekach przez Costco prawdopodobnie odegrał rolę w dotarciu leków na receptę na czarny rynek”.

To kilka poważnych roszczeń, a po zakończeniu śledztw w Kalifornii, Michigan i Waszyngtonie Costco wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że ich działania nie narażają nikogo na ryzyko. Oprócz grzywny zainwestowali także 127 milionów dolarów w nowy system zarządzania apteką, aby zapobiec przyszłym problemom.

Kiedy krewetki Costco zostały połączone z niewolniczą pracą

Krewetka

Korzenie tego sięgają 2014 roku, kiedy Opiekun wszczęła dochodzenie w sprawie przemysłu krewetkowego w Tajlandii. Sześciomiesięczne śledztwo nieosłonięty kilka mrocznych rzeczy na temat firmy CP Foods, która dostarczała krewetki do Costco, a także do Walmart oraz europejskie sieci Carrefour i Tesco. Byli niewolnicy zeznali, że kiedy płacili brokerom za znalezienie im pracy, zamiast tego byli sprzedawani kapitanom łodzi, którzy następnie przekazywali ich firmom dostarczającym łańcuch żywnościowy CP Foods. Pojawiły się doniesienia, że ​​przez lata byli przetrzymywani w niewoli na morzu, byli świadkami pobić i egzekucji oraz byli zmuszani do pracy na 20-godzinnych zmianach, gdy byli naładowani metamfetaminą.

Niektórzy pracowali na statkach, na których hodowano tak zwane „śmieciowe ryby”, którymi karmiono hodowane krewetki, które ostatecznie trafiły na półki sklepów spożywczych.

Trzy kancelarie prawnicze w Kalifornii złożyły pozew przeciwko Costco o zablokowanie sprzedaży Krewetka związany z azjatyckim handlem niewolnikami, ale pozew z 2015 r. został ostatecznie oddalony w 2017 r. Orzekł, że w pozwie „nie udało się ustalić, że druga co do wielkości sieć sprzedaży detalicznej na świecie jest zobowiązana do informowania klientów, że współczesne niewolnictwo może być częścią jej dostaw łańcuch”, donosił Reuters .

stek i wstrząśnij frisco melt

Warunki jaj u dostawcy Costco

jajka Obrazy Getty

Hillandale Farms dostarczało Costco – i innym detalistom – ogromną porcję jajek, a kiedy w czerwcu 2015 roku ukazał się przerażający tajny materiał filmowy, opinia publiczna była zszokowana.

Według wiadomości ABC , materiał filmowy został nakręcony przez śledczego dla Humane Society of the United States. Spędził trzy tygodnie pracując na farmach jako robotnik dzienny i odkrył, że kurczaki na farmie żyją w okropnych warunkach. Klatki były brudne, martwe kurczęta spadały na ziemię i pozostawały tam tak długo, że były zmumifikowane, a żywe kurczęta miały niewiele miejsca do poruszania się.

Hillandale zakwestionował nagranie, mówiąc, że nie pokazuje normy i twierdząc, że śledczy dokumentował te same warunki, w których został zatrudniony do sprzątania, i chociaż Humane Society przyznało, że nagranie było tylko małą migawką, dodali również, że były mnóstwo czerwonych flag, że działo się więcej, niż mówił Hillandale. Jeśli chodzi o Costco, presja na nich wzrosła, aby złożyli obietnicę przewożenia wyłącznie jajek bezklatkowych, co zapowiedzieli, że zrobią to w grudniu tego samego roku (poprzez Kwarc ).

Costco, Seth Rogen i Amerykanin lewicy

seth rogen Obrazy Getty

Seth Rogen wzniecił oburzenie w mediach społecznościowych w 2017 roku, kiedy zainteresował się Twitterem, aby zawstydzić Costco, że wyciągnął książkę z półek. Książka była Wielkie kłamstwo , i on tweetował : '@Costco Dlaczego sprzedajecie książki, które porównują lewicowych ludzi takich jak ja z nazistami?'

Costco cały czas milczał, podczas gdy media społecznościowe były mocno podzielone pośrodku. Według Fox News , autor książki odpowiedział prośbą skierowaną do Rogena: „...powiedz mi, co się myliłem”.

O dziwo, tweet został odebrany kilka miesięcy po tym, jak Rogen go wysłał, dzięki analitykowi medialnemu Markowi Dice. Liberałowie i konserwatyści w równym stopniu dołączyli, a niektórzy oskarżali Rogena o coś, co niektórzy nazywali bardzo nazistowskim zachowaniem, tj. próbując zakazać książki. Ze swojej strony Rogen napisał na Twitterze, że nie próbował zbanować książki, chciał tylko wiedzieć, dlaczego Costco sprzedaje ją „obok kubków jogurtu”. Jego reprezentacja w międzyczasie nie skomentowała jego polaryzującego stanowiska.

Sprawy sądowe Costco dotyczące uprzedzeń ze względu na płeć

koszt co Obrazy Getty

W 2004 roku 700 pracownic zwróciło jasny i bardzo niewygodny punkt uwagi na praktyki Costco związane z promocją od wewnątrz. Według SFGate , byli i obecni pracownicy twierdzą, że Costco miał paskudny zwyczaj pomijania kobiet podczas otwierania stanowisk kierowniczych, a także nie reklamowania wolnych stanowisk ani ich kwalifikacji.

Pozew został rozstrzygnięty dopiero w 2013 roku, kiedy Costco zgodził się wypłacić 8 milionów dolarów na załatwienie sprawy. Był też drobny druk, który również był częścią pozwu, a Costco nie będzie już mógł wybierać pracowników „klepnięciem w ramię” i mówić im, że zostali wybrani na stanowisko kierownicze – coś, co niektórzy dawni pracownicy powiedzieli, że był to normalny proces w wielu sklepach. W przyszłości wszystkie stanowiska kierownicze musiałyby być publikowane przez co najmniej 10 dni i zostałby wprowadzony system, w którym pracownicy mogliby informować swoich menedżerów, że są zainteresowani awansem.

Dyskryminacja niesłyszących pracowników w Costco

koszt co Obrazy Getty

Christine D'Onofrio pracowała dla Costco przez 24 lata w dwóch różnych lokalizacjach, kiedy została zwolniona w 2013 roku. Nowe czasy w Miami , długoletni pracownik klubu magazynowego — który jest głuchy — wielokrotnie prosił przez ponad rok, aby Costco pomogło jej rozwiązać problem jej niepełnosprawności i potraktować ją sprawiedliwie. Sklep sieciowy sprowadził tłumaczkę tylko raz i wtedy powiedzieli jej, że została zwolniona za bycie „głośną i agresywną”.

D'Onofrio pozwał ich do sądu, a proces ciągnął się przez szokujące trzy lata. Costco twierdziła, że ​​została zwolniona z powodu swojego temperamentu, a nie niepełnosprawności, i stwierdziła, że ​​zainstalowali dla niej telefony wideo i przeprowadzili z myślą o niej trening wrażliwości. Odpowiedziała, że ​​kierownik, z którym miała problemy – który mamrotał i zakrywał usta podczas mówienia, uniemożliwiając jej czytanie z ruchu warg – nawet opuścił szkolenie z wrażliwości i odmówił jej spisania wiadomości, aby mogła zrozumieć im. Powiedziała, że ​​jej kłopoty wynikały z tego zespołu zarządzającego, który udzielił nagany, a nawet został zawieszony, gdy – przez ostatnie 23 lata – nie miała żadnych skarg w swojej historii. Ostatecznie otrzymała 775 000 $.

Przynęta i zamiana Michaela Korsa firmy Costco

Michael Kors Obrazy Getty

Kupienie komuś wyjątkowemu torebki Michaela Korsa w świetnej cenie może wydawać się świetną okazją, a reklamy sugerujące, że klienci mogą zrobić dokładnie to samo, zaczęły pojawiać się w 2013 roku. Reklamy zawierały zdjęcia designerskich torebek – z których wiele wyglądało na Michaela Projekty Korsa. Michael Kors był mniej zachwycony niż klienci, a ich odpowiedź obejmowała składanie skarg w sądach federalnych.

Sprzedawca projektantów powiedział, że Costco nie tylko nie jest autoryzowanym sprzedawcą Michaela Korsa, ale nie nosi ze sobą torebek, a zamiast tego prowadzi fałszywą kampanię reklamową typu przynęta i zamiana (za pośrednictwem Reuters ). Cały sens używania nazwiska Michael Kors, jak twierdzili, polegał na tym, by przyciągnąć klientów do drzwi z pozornie świetną ofertą i sprzedać im coś innego, gdy dowiedzieli się, że prawdziwej rzeczy nie ma na półkach. W tym czasie Michael Kors sprzedawał torebki od 298 do 1195 dolarów, znacznie więcej niż torebki Costco, które reklamowali od 99 dolarów.

Costco nie od razu skomentował historię, kiedy się zepsuł, ale rozstrzygnęli pozew w 2014 roku (poprzez: Prawo360 ), ale szczegóły ugody były nie ujawnione .

Costco, materiały eksploatacyjne i (potencjalnie) skradzione towary

koszt co Obrazy Getty

Nie wiadomo, co pojawi się na półkach Costco, a to część zabawy z robienia tam zakupów… przynajmniej dla klientów. W 2009 r. Citizens of Humanity, LLC nie była zachwycona, gdy znalazła swoje bardzo, bardzo drogie dżinsy na sprzedaż w Costco. Problem był skomplikowany.

feta vs kozi ser

Ponieważ Citizens mieli tylko ograniczoną liczbę sprzedawców, którzy byli upoważnieni do sprzedaży ich produktów – a Costco zdecydowanie do nich nie należało – twierdzili, że jedynym sposobem, w jaki Costco mogło zdobyć dżinsy, było to, że zostały skradzione od legalnego sprzedawcy. Obywatele pozywali, twierdząc, że Costco musi ujawnić, skąd wzięli dżinsy i „nabijać się na sprzedawanie skradzionych towarów”.

Detaliczne produkty konsumenckie mówi, że sprawa trafiła na rozprawę i ustanowiła całkiem ważny precedens. Costco nie tylko nie musiał ujawniać swoich źródeł (uznano to za „cenną tajemnicę handlową”), ale Citizens nie miał kontroli nad tym, co ich dystrybutorzy postanowili zrobić z dżinsami po tym, jak byli w ich posiadaniu. Gdyby ci dystrybutorzy chcieli sprzedać je firmie Costco, mogliby – ku uciesze niektórych kupujących.

Skandal z ekologicznym mlekiem Costco

dzbanek mleka

„Organiczny” to dość mocne hasło i każdy, kto obiecuje, że będzie organiczny jak to możliwe, prawdopodobnie traktuje roszczenia bardzo poważnie. Niestety dla Costco było to w 2017 roku Washington Post zrobił ekspozycję w Aurora Organic Dairy, głównym dostawcy nie tylko Costco, ale Walmart , także.

Aby zostać uznanym za ekologiczny, mleko musi pochodzić od krów dopuszczonych do wypasu przez cały sezon pastwiskowy. Kiedy badacze odwiedzili farmę, prawie nie pasły się krowy. Zdjęcia satelitarne wykonane przez cały sezon ujawniły to samo, niedociągnięcia mleczarni odebrane jako anomalie.

Dochodzenie w 2017 r. miało miejsce 10 lat po tym, jak mleczarnia została oskarżona o „umyślne naruszenie” standardów USDA dotyczących produktów ekologicznych, ale ustaliła się i nadal działała. Według Poczta w Denver USDA zbadało zarzuty w 2017 r., ale nie stwierdziło żadnych naruszeń. Mimo że sprawa została oficjalnie zamknięta, grupy strażnicze nadal protestowały przeciwko temu, co uważały za słabe śledztwa i niedopuszczalny werdykt – pozostawiając klientom Costco zastanawianie się, czy ich organiczne mleko w ogóle było ekologiczne.

Papier toaletowy Costco niszczący kanalizację

papier toaletowy costco Obrazy Getty

Na nieszczęście dla Costco, niektóre z otaczających ich skandali wydają się pojawiać znikąd – i to nie z powodu czegokolwiek, co w ogóle zrobili.

Nie tak dawno temu wiadomości e-mail ostrzegały odbiorców przed niebezpieczeństwem czającym się w miejscach, o których nigdy nie myślałeś, a Facebook jeszcze bardziej ułatwił rozprzestrzenianie się rzeczy. W 2018 roku klienci Costco byli zaniepokojeni, gdy jedno z tych wirusowych ostrzeżeń dotyczyło Costco – a raczej ich papieru toaletowego. To było ponowne pojawienie się historii, która twierdziła, że ​​zawsze popularny papier toaletowy Costco może mieć niszczący wpływ na systemy septyczne. Post twierdził, że ich konkretna marka papieru toaletowego nie jest biodegradowalna, zatkała systemy septyczne, zablokowane rury kanalizacyjne i może ostatecznie doprowadzić do jednego z najgorszych koszmarów: zapasowego kanalizacji.

Czy to prawda? Snopy przeprowadził pewne badania i okazuje się, że post nie jest tym bardziej prawdziwy, im więcej razy jest udostępniany. Nie znaleźli żadnych konkretnych dowodów na to, że w papierze toaletowym Costco było coś złego lub nienormalnego i chociaż nie potrafili wyjaśnić, dlaczego post – który pierwotnie pojawił się w styczniu 2016 r. – ponownie się pojawił, twierdzą, że oburzenie było dość niepotrzebne .

Kiedy pracownik Costco został uznany za winnego oszustwa przelewowego

kasa costco Współtwórca AFP/Getty Images

Możesz tak naprawdę o tym nie myśleć, ale kiedy idziesz na zakupy – gdziekolwiek – pokładasz ogromne zaufanie nie tylko w sprzedawcy, ale także w jego pracownikach. A detaliści liczą na to, że są godni zaufania — to ich biznes na linii. Kiedy jeden pracownik Costco został skazany za oszustwa w 2018 roku, nic dziwnego, że Na wynos nazwał to „tak niszczącym zaufanie, tak naprawdę skandalicznym”.

Szczegóły sprawy były dość szokujące i koncentrowały się wokół byłego… pracownik o imieniu Robin Cline. Cline pracowała w Costco od 20 lat i przez pięć z tych lat tworzyła fałszywe wpisy na kontach firmowych klientów, a następnie przelewała środki z kredytów i opłat na konto własne lub swojego syna. Według Ministerstwo Sprawiedliwości , manipulowano kontami ponad 100 klientów, a Cline ukradł około 290 000 USD od Costco i klientów. Dodali, że Costco nie tylko potępiło czyn – i wyjaśniło, że zrobiła wszystko, aby utrzymać księgi z dala od rąk innych pracowników, aby utrzymać oszustwo w tajemnicy – ​​ale także zwrócili klientom, którzy mieli skradzione pieniądze. W dobrej wierze dodali również dodatkowe 10 procent do zwrotu.

Cline został skazany na rok więzienia.

Kiedy Costco było częścią jednego z największych odnotowanych przypadków naruszenia bezpieczeństwa

kapitał jeden Johannes Eisele/Getty Images

W 2019 roku Globus i poczta donosił o jednym z największych jak dotąd włamań do danych w Kanadzie. Celem było Capital One, a włamanie skompromitowało dane sześciu milionów osób, w tym nieokreślonej liczby Klienci Costco .

czy można jeść skórkę z ziemniaków?

Powiedzieli, że Capital One był odpowiedzialny za dostarczanie kart kredytowych Mastercard firmy Costco, a liczba klientów w Kanadzie była oszałamiająca. Wśród posiadaczy kart Costco i Hudson's Bay Co. naruszono około miliona numerów ubezpieczenia społecznego. (Numer ubezpieczenia społecznego Kanady jest podobny do numeru ubezpieczenia społecznego w USA.)

Naruszenie dotknęło klientów, którzy ubiegali się o karty kredytowe w latach 2005-2019, a także naraziło na szwank takie rzeczy, jak numery telefonów, ocenę kredytową, daty urodzenia i dochody. Costco odpowiedziało na naruszenie, ale tylko po to, by przekierować wszystkie zapytania do Capital One.

Kanada Wiadomości ze świata poinformował również, że haker został aresztowany zaledwie kilka dni po włamaniu, a Capital One oferował bezpłatne monitorowanie kont każdego, kto został przyłapany na włamaniu. Skutki tego prawdopodobnie będą długotrwałe i będą odczuwalne przez długi, długi czas.

Klienci Costco #SaveThePolishDog

Hot dogi Instagram

Nie jest tajemnicą, że klienci Costco uwielbiają swoje kurczaki z rożna i ich hot dogi , więc kiedy korporacja ogłosiła, że ​​zamierza pozbyć się swojego polskiego psa w 2018 roku, media społecznościowe nie miały żadnego z tych bzdur.

„Puścisz mi życie”, przeczytaj jeden ćwierkać , podczas inne zgłosił się na ochotnika ta mądrość: „Wolałbym mieć miskę acai niż psa polskiego”, powiedział nikt z funkcjonującymi kubkami smakowymi”.

Ta miska z acai znalazła się w menu zastępującym polskiego hot doga, obok roślinnych sałatek białkowych i ekologicznych burgerów. Mimo że dyrektor finansowy Richard Galanti zapewnił Seattle Times że umowa z psami wołowymi nie zniknęła, niektórym nie pomogła… chociaż nie zrobił tego też ruch w mediach społecznościowych #SaveThePolishDog.

Ale wciąż są dwa ważne przypisy do tej historii. Costco Kanada szybko napisał na Twitterze, że nie, nie usunęli polskiego psa ze swojego menu, więc jest nadzieja dla tych w pobliżu kanadyjskiej granicy. A jeśli nie jesteś na północy, wciąż jest miejsce, w którym możesz dostać polskiego hot doga: Dzisiaj poinformował, że Klub Sama dodał go do swojego menu po wrzawie.