W jaki sposób sklepy dolarowe naprawdę zarabiają pieniądze?

rodzinny dolar Joe Raedle/Getty Images

Nie ma wygodniejszego sklepu niż sklep za dolara. Nawet ludzie, którzy nie mają dużo pieniędzy, mogą wejść do sklepu za dolara i znaleźć wszystko, od przyborów toaletowych, przez żywność w puszkach, po zabawki dla dzieci i przybory szkolne, wszystko za dolara lub mniej (z kilkoma wyjątkami w wciąż super-tanim sklepie Dollar General). łańcuch). Jest szybszy niż wycieczka do sklepu spożywczego, daje więcej możliwości niż sklep spożywczy i wydaje się, że jest znacznie tańszy niż jedno i drugie.


Zarówno Dollar General, jak i Dollar Tree, dwie największe sieci sklepów dolarowych w kraju, miały po około 15 000 sklepów w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku, a liczba ta rośnie od tego czasu — podobnie jak sprzedaż. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 r. Dollar Tree (które jest również właścicielem Family Dollar od 2015 r.) odnotowało wzrost o 12,2 miliona dolarów zysku brutto, co daje 3,38 miliarda dolarów . Dollar General osiągnął ten sam rodzaj wyników, uzyskując roczny przychód w wysokości 25,62 miliarda dolarów w 2019 roku sam. Każdego roku te sklepy osiągają coraz wyższe dochody, ale jak sklep, który wydaje się, że zasadniczo rozdaje rzeczy, może zmienić się w wielomiliardowe przedsiębiorstwo? Odpowiedź jest prosta: ten dolar nie zawsze jest taką okazją, jak się wydaje. W ten sposób sklepy dolarowe naprawdę zarabiają pieniądze.Wygoda jest kluczowa w sklepach dolarowych

kupujący w sklepie dolara Spencer Platt/Getty Images

W Ameryce może się wydawać, że gospodarka stale rośnie i spada, podobnie jak stopa bezrobocia. Jednak wysokie lub niskie, nadal możesz liczyć na to, że ludzie gromadzą się w sklepach z dolarami, ponieważ mają jedną rzecz, którą wszyscy kochają: wygodę. Sprzedaż dla Dollar General zawsze rośnie, a sieć odnotowuje wzrost o 3,7 procent w latach 2017-2018 niezależnie od stanu gospodarki. Mimo że stopa bezrobocia spadła do mniej niż czterech procent, „Nie widzieliśmy żadnych oznak wymiany lub wymiany z naszymi głównymi klientami”, powiedział dyrektor generalny Dollar General, Todd Vasos. „Nawet w dobrej gospodarce [oni] wciąż szukają wartości i wygody”.
Tak więc, w zasadzie, bez względu na to, ile ludzie mają pieniędzy, nadal chcą czegoś, czego nie mogą im dać większe sklepy spożywcze. Sklepy z dolarami są nie tylko wygodne, ponieważ ich produkty są tańsze, ale także dlatego, że wydaje się, że są na każdym rogu (szczególnie w dzielnicach o niższych dochodach), co czyni je idealnymi na szybką wycieczkę między cotygodniowymi sklepami spożywczymi. Te sklepy są również zwykle mniejsze niż te w dużej sieci, takiej jak Walmart, co oznacza, że ​​zwykle możesz wejść i wyjść z torbą awaryjną z karmą dla psów lub zapasami do projektu artystycznego Twojego dziecka w ciągu zaledwie kilku minut. Fakt, że większość ludzi się tym zajmuje, oznacza, że ​​sklepy dolarowe zawsze zarabiają pieniądze.

dlaczego Anthony Bourdain śmierć?

Lokalizacja sklepów dolarowych utrzymuje pieniądze w ruchu rolling

drzewo dolara Spencer Platt/Getty Images

Nie od dziś wiadomo, że sukces firmy w dużej mierze zależy od lokalizacji. Jeśli nie jesteś w miejscu, w którym możesz zaoferować coś, czego potrzebuje lokalna społeczność, nie będziesz miał dużej klienteli. Dlatego Dollar Tree i Dollar General znajdują się głównie w obszarach, w których mieszkają ludzie o niższych dochodach i/lub w których sklepy wielkopowierzchniowe nie są łatwo dostępne.Według CNN Biznes , 75 procent sklepów Dollar General znajduje się w miastach, które mają mniej niż 20 000 mieszkańców. Sieć jest skierowana do słabo zaludnionych obszarów wiejskich, gdzie może być jedyną grą w mieście, jeśli chodzi o kupowanie żywności lub innych zapasów. W większości przypadków najbliższy sklep spożywczy jest oddalony o więcej niż 15 lub 20 mil, co sprawia, że ​​sklep za dolara jest znacznie wygodniejszą opcją.

Dollar General stara się również umieszczać lokalizacje na obszarach znanych jako „pustynie z jedzeniem”. Obszary te – które nie ograniczają się tylko do miasteczek wiejskich, ale mogą również obejmować zaniedbane obszary miejskie – to miejsca, w których świeża żywność nie jest łatwo dostępna. Aby to wykorzystać, sklepy typu „dolarowe” oferują przekąski, a nawet pracują nad rozszerzeniem swoich działów ze świeżą żywnością, dając ludziom jeszcze więcej powodów do robienia tam zakupów. Więcej klientów oznacza więcej dolarów, a te dolary szybko składają się na duże pieniądze.Sklepy typu Dollar są skierowane do klientów o niskich dochodach

klient w sklepie dolara w trudnej okolicy Spencer Platt/Getty Images

Nie jest tajemnicą, że sklep, który sprzedaje większość przedmiotów za 1 dolara, powstał w celu przyciągnięcia uwagi klientów, którzy nie mają mnóstwa pieniędzy. Według Stulecie Babsona , rodziny większości kupujących w sklepach dolarowych zarabiają mniej niż 50 000 dolarów rocznie, co sprawia, że ​​są „znacznie bardziej wrażliwi na ceny” niż ludzie bogatsi. Ci klienci nie tylko chcieć lepszą ofertę niż w innych sklepach, oni potrzeba jeden.

Sklepy typu Dollar wykorzystują tę potrzebę, otwierając sklepy w obszarach o niższych dochodach i prezentując się jako tańsza i wygodniejsza opcja. Jeśli nie musisz jechać pół godziny, aby dostać się do pełnowymiarowego sklepu spożywczego, nie wydajesz tyle pieniędzy na benzynę, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na dłuższą metę. Oszczędności są kontynuowane tylko wtedy, gdy dotrzesz do sklepu i znajdziesz tysiące przedmiotów oferowanych w znacznie niższej cenie niż konkurencja.

Z tego powodu sklepy dolarowe szybko zaczęły bić nawet wielkich i potężnych Walmart łańcuch, jeśli chodzi o sprzedaż, podpowiadanie Walmart próbować konkurować, otwierając własną linię „sklepów z małymi pudełkami” o nazwie Rynki sąsiedzkie . Na nieszczęście dla nich jednak sklepy dolarowe wciąż miażdżą te nowe, być może zdrowsze alternatywy i mają teraz have prawie przejął cały biznes spożywczy w niektórych częściach USA

Ceny w sklepach dolarowych nie zawsze są okazją

sklep z drzewem dolara Frederic J. Brown/Getty Images

Nie ma znaczenia, jak bogaty lub biedny jesteś: dolar za butelkę szampon brzmi jak niesamowita okazja. Zanim jednak zaczniesz zapełniać swój koszyk, jest coś, o czym powinieneś wiedzieć. Że dolar nie zawsze jest tak dobrą wartością, jak się wydaje.

Według raportu opublikowanego w dniu AOL.com , „To, że sklep ma w nazwie słowo „dolar”, nie oznacza, że ​​jest tańszy niż konkurencja. W rzeczywistości jest prawdopodobne, że płacisz więcej w sklepie za dolara niż byś Walmart lub Cel dla tej samej pozycji.' Sklepy takie jak Dollar Tree i Dollar General liczą na to, że klient będzie rozproszony pojawieniem się rabatu i nie poświęca czasu na sprawdzenie różnicy między rozmiarami a jakością produktów w ich sklepach. Z tego powodu niczego niepodejrzewający klienci w rzeczywistości płacą więcej za przedmiot, niż mieliby gdzie indziej, i zwykle nie trwa to tak długo.

W rzeczywistości to właśnie sklepy spożywcze oferują największe zniżki, choć ogólnie widzą niższe zarobki. Z każdego dolara wydanego przez klienta w Dollar Tree, firma osiąga zysk w wysokości 0,35 USD. Na przykład Walmart zarabia tylko 0,24 USD za dolara. Dzieje się tak, ponieważ produkty w sklepach dolarowych kosztują mniej w produkcji, a firma nie traci żadnych pieniędzy, utrzymując je na „wyprzedaży” za jedynego dolara.

molcajete vs moździerz i tłuczek

Mniejsze rozmiary dają iluzję rabatu w sklepach dolarowych

klient w sklepie dolara Spencer Platt/Getty Images

Najlepszy trik numer jeden wykonany przez sklepy dolarowe jest to, że faktycznie dają ci mniej za twoje pieniądze. Możesz pomyśleć, że znalazłeś świetną ofertę, kupując pudełko z folią aluminiową za 1 USD, ale sprawdź długość rolki. Według jednej z kilku analiz opracowanych przez HowStuffWorks.com , folia, którą kupujesz w Dollar Tree, ma 15 stóp długości, podczas gdy rolka za 4,06 USD w Walmart zawiera 75 stóp folii (ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji) – co oznacza, że ​​w Walmart dostajesz ponad 18 stóp za 1 USD. To samo dotyczy rzeczy takich jak mleko (dostajesz 16-uncjową butelkę za 1 dolara, co oznacza, że ​​za cały galon zapłaciłbyś aż 8 dolarów), rodzynki (1 dolar za 4,5-uncjową torebkę zamiast 72 uncji za około 10,59 dolara na sklep spożywczy) i mąkę (1 dolar za dwa funty zamiast około 2$ za pięć w innym sklepie).

Jakby tego było mało, powinieneś wiedzieć, że według Macon Brock , jeden z założycieli Dollar Tree, właściciele sklepów dolarowych w zasadzie liczą na to, że ludzie nie będą myśleć, aby nie zauważyli, co dzieje się za zasłoną. „Kiedy klientka wchodziła do naszego sklepu”, napisał w swojej książce, „mogła wyłączyć swój mózg. Nie musiała myśleć, nie musiała kalkulować, ile wydaje. Musiała tylko policzyć – „Raz, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć. Mam sześć przedmiotów i sześć dolarów. Mogę to kupić”.

Sklepy z dolarami sprzedają tanio wykonane przedmioty

sklep dolarowy Joe Raedle/Getty Images

W sklepie za dolara dostajesz to, za co płacisz. Podczas gdy dolar może być okazją na niektóre przedmioty, nie możesz oczekiwać czegoś trwałego i wysokiej jakości, jeśli możesz za to zapłacić drobnymi drobniakami. Niezależnie od tego, czy jest to Dollar General, Dollar Tree, czy jakakolwiek inna sieć sklepów dolarowych, jednym z największych sposobów oszczędzania pieniędzy przez firmę jest sprzedaż przedmiotów wykonanych z tanich, cienkich materiałów.

Według Washington Post , zabawki dla dzieci to jedna z najgorszych rzeczy, jakie można kupić w sklepie za dolara. Są zrobione z drobnych kawałków, które odpadają i można się nimi zadławić, i rozpadają się zaskakująco szybko, ponieważ są zrobione z części, których złożenie kosztuje niewiele. Elektronika i rzeczy takie jak listwy zasilające też to zły pomysł. Po jednym użyciu (lub 20) mogą działać nieprawidłowo i zrujnować Twoje urządzenia, ponieważ nie zostały wykonane z odpowiednich materiałów i norm bezpieczeństwa.

Większość ludzi nie oczekuje, że ich zakupy w sklepie za dolary będą trwały wiecznie, a kiedy coś się zepsuje, po prostu wracają i kupują zamiennik na innego dolara, co oznacza więcej pieniędzy w kieszeni sklepu za dolary. Zamiast kupować produkt wyższej jakości w innym sklepie za 5 USD raz, kupują ten sam, tanio zrobiony przedmiot dziesięć razy w Dollar Tree i wydają dwa razy więcej, nie zauważając tego, co jest częścią planu firmy.

zamykanie steków i shake'ów

Sklepy typu Dollar są strategicznie zaprojektowane

Dolarowy kupujący drzewo Spencer Platt/Getty Images

Jeśli kiedykolwiek byłeś w sklepie za dolara, zauważyłeś, że jest znacznie mniejszy i bardziej kompaktowy niż typowy sklep spożywczy. To nie przypadek. Według Insider biznesowy , sklep Dollar Tree jest zwykle mały, a jego średnia powierzchnia wynosi od 8000 do 12 000 stóp kwadratowych. Mówią, że to około jednej osiemnastej wielkości przeciętnego Walmartu — więc to nie tylko mała różnica. Sklepy są zaprojektowane w ten sposób, abyś mógł łatwo przeglądać cały sklep w ciągu zaledwie kilku minut, co zwiększa prawdopodobieństwo, że znajdziesz coś, czego potrzebujesz lub chcesz bez większego szukania.

Istnieje również metoda na sposób rozmieszczenia alejek, która wpływa na to, co kupują kupujący. Zazwyczaj przedmioty sezonowe, takie jak ozdoby świąteczne, upominki na przyjęcia lub letnie kubki i wiatraczki, spotykają się z Tobą, gdy tylko wchodzisz do drzwi, kusząc Cię najnowszym asortymentem sklepów od samego początku. Produkty, które kupujący kupują najczęściej, takie jak jedzenie czy zabawki dla dzieci, są umieszczane z tyłu, co oznacza, że ​​aby się do nich dostać, musisz przejść przez cały sklep – i przejść obok wszystkich innych kuszących ofert. Udowodniono, że ta konfiguracja sprzedaje więcej produktów, ponieważ ludzie wychodzą z dużo więcej niż to, po co przyszli.

Zatrudnienie mniejszej liczby pracowników oznacza mniej pieniędzy wydawanych w sklepach dolarowych

dolar generalny pracownik Facebook

Innym sposobem, w jaki sklepy dolarowe mogą zarobić tyle pieniędzy, jest to, że nie muszą tego robić wydać dużo pieniędzy. Przeciętny mały, niezależny sklep spożywczy zatrudnia około 14 osób, ale przeciętny Dollar Tree i Dollar General zatrudniać tylko osiem . Sklepy typu Dollar są zazwyczaj mniejsze i nie widzą wielkiego pośpiechu, jaki robią inni sprzedawcy, więc mogą sobie pozwolić na utrzymanie tylko garstki pracowników na zmianę. W rezultacie nie mają tylu pracowników, za których trzeba zapłacić i zapewnić ubezpieczenie i świadczenia, więc nie widzą tak wielu pieniędzy, jak inne sklepy.

Minusem tego jest to, że większość sklepów dolarowych znajduje się w obszarach, w których ludzie borykają się z trudnościami ekonomicznymi. Podczas gdy pojawienie się w mieście nowego Walmarta, Meijera lub Targetu może oznaczać o wiele więcej miejsc pracy dla miejscowych, nowe Dollar Tree naprawdę nie. Tak więc, podczas gdy sam łańcuch oszczędza pieniądze i zgarnia ich coraz więcej, pieniądze te nie są rozdzielane na społeczność, co jest jednym z głównych zarzutów dotyczących tego rodzaju przedsiębiorczości.

Produkcja i sprzedaż artykułów marek własnych kosztuje sklepy dolarowe mniej pieniędzy

Produkty marki DG Wikimedia Commons

Według Insider biznesowy , marki własne to „tajna broń” sklepów dolarowych. Większość sklepów wielkopowierzchniowych oferuje również produkty marek własnych, ale ta praktyka jest szczególnie dochodowa dla sklepów takich jak Dollar General i Dollar Tree. Marka prywatna jest zwykle własnością sklepu, a jej produkty można zazwyczaj określić jako „markę sklepu”. Na przykład firma Dollar General oferuje artykuły gospodarstwa domowego pod marką „DG Home”, a leki dostępne bez recepty pod nazwą „DG Health”. The Dollar Tree nieco bardziej ukrywa swoje prywatne marki, wybierając nazwy firm, takie jak „Sassy + Chic” dla makijażu i przypraw „Supreme Tradition”.

Te produkty marki własnej kosztują mniej w produkcji i dlatego pojawiają się na półkach w cenie niższej niż połowa ceny, jaką pobierają za ten sam produkt markowe marki. W pewnym momencie ta strategia nie zadziałała, ponieważ ludzie byli lojalni wobec określonych marek, ponieważ wiedzieli, że uzyskają jakość, której szukali. Jednak wraz ze zmianą gospodarki i zmianą jakości nawet markowych produktów, ludzie zaczęli być bardziej „apatyczni” w stosunku do marek. Teraz, częściowo dzięki millenialsom, stanowiącym dużą część kupujących, ludzie są mniej skoncentrowani na tym, która marka jest najlepsza, a bardziej na takich rzeczach jak cena i wpływ na środowisko, co oznacza, że ​​marki własne, leki generyczne i nieznane marki szybko stają się najbardziej atrakcyjnymi opcjami. Kiedy ludzie kupują swoje marki sklepów, sklepy dolarowe przynoszą znacznie większe zyski.

czy możesz zjeść niedojrzałego arbuza?

Dolarowe sklepy wyciskają sklepy spożywcze (i zarabiają za to)

dolar generał Seth Herald/Getty Images

W ciągu ostatnich ośmiu lat sklepy dolarowe odnotowały gwałtowny wzrost w całych Stanach Zjednoczonych i nie wykazują oznak spowolnienia. Jednym z powodów, dla których tak się dzieje – i że firmy te przynoszą tyle pieniędzy rocznie – jest to, że sklepy dolarowe wypierają sklepy spożywcze, zwłaszcza te należące do lokalnych właścicieli. Małe sklepy spożywcze po prostu nie mogą konkurować z niskimi cenami i wyjątkowo wygodnym sklepem za dolara, więc często odkrywają, że tracą klientów na rzecz tego oszczędnego konkurenta.

Chociaż jest to złe samo w sobie, w tej historii jest coś więcej. Sklepy dolarowe nie tylko celowo wypierają niezależne i lokalne sklepy spożywcze (pełne zdrowszych wyborów żywieniowych i faktycznie lepszych ofert), ale dostają za to pieniądze od rządu . W 2016 r. Dollar General otrzymał około 1 miliona dolarów zachęt w ramach programów National Grid i około 750 000 dolarów z nowojorskiego „programu dotacji dla małych miast”. Otrzymali również zwolnienia z podatków od sprzedaży i nieruchomości w wysokości ponad 10 milionów dolarów, wszystko po to, aby sklepy w stanie prosperowały i rozwijały się. Nadzieją za tym jest to, że więcej sklepów Dollar General oznacza więcej miejsc pracy dla mieszkańców i ożywienie gospodarki, dzięki czemu więcej ludzi przeniesie się do tego obszaru, nawet jeśli oznacza to utratę sklepów spożywczych i innych lokalnych firm.

Sklepy dolarowe powodują „ciężar ekonomiczny”

osoba idąca przez sklep z dolarami Spencer Platt/Getty Images

Przede wszystkim głównym sposobem, w jaki sklepy dolarowe zarabiają, jest oferowanie osobom o niskich dochodach sposobu na zdobycie potrzebnych przedmiotów codziennego użytku za przystępną cenę. Z tego powodu znaczna większość sklepów dolarowych znajduje się w obszarach, w których występuje wiele „ciężkiej sytuacji ekonomicznej”. Niestety, sklepy dolarowe tak naprawdę nie pomagają walka trudności ekonomiczne — powodują ich więcej.

Według Szybka firma , sklepy dolarowe celowo celują w „niektóre z najbardziej narażonych społeczności w kraju”, w tym obszary wiejskie, głównie czarne dzielnice, małe miasteczka i obszary miejskie. Kiedy już założą sklep, eliminują wszelką konkurencję w postaci sklepów spożywczych i niezależnych małych firm, co czyni je jedynym wyborem, jeśli chodzi o żywność i inne artykuły pierwszej potrzeby. Podczas sklep dolarowy sam zarabia miliony na tych społecznościach, ludzie w nich pozostają bez opcji zdrowej żywności i bez lokalnych firm, co skutkuje jeszcze mniejszymi dochodami dla i tak już napiętego środowiska gospodarczego. Słowami Marie Donahue i Stacey Mitchell z Instytut Samodzielności Lokalnej „Chociaż sklepy dolarowe czasami zaspokajają zapotrzebowanie w miejscach, w których brakuje podstawowych usług detalicznych, istnieje coraz więcej dowodów na to, że sklepy te nie są jedynie produktem ubocznym kryzysu ekonomicznego. Oni są tego przyczyną.

Sklepy dolarowe zarabiają pieniądze, ponieważ oferują coś, co ludzie myślą, że nie mogą dostać nigdzie indziej i dlatego biorą znacznie więcej niż dolary ludzi.
Kategorie drink Bez Kategorii jak