Prawdziwy powód, dla którego jedzenie w sklepie dolara jest tak tanie?

rodzinny dolar Joe Raedle/Getty Images

Każdy lubi okazje, aw dzisiejszych czasach trudno jest pobić cenę zaledwie 1 dolara (lub kilku dolarów w niektórych przypadkach). Przed recesja 2008 , sklepy dolarowe były w pobliżu, ale nie były to miejsca zakupów dla mas. Jednak w ciągu dekady popularność sklepów dolarowych gwałtownie wzrosła i stają się miejscem zakupów spożywczych. Dollar Tree, Dollar General lub Family Dollar mogą nie być twoim pierwszym wyborem na zakupy spożywcze, ale znowu... jak możesz spierać się z tymi najniższymi cenami?


Wielkie pytanie dotyczące jedzenie w sklepach dolarowych w ten sposób są w stanie sprzedać to za tak tanio i nadal generować zysk — zwłaszcza, gdy koszt wszystkiego innego w dzisiejszych czasach wydaje się tylko rosnąć.Odpowiedzią na to pytanie jest obliczona formuła, którą opracowali sklepy dolarowe, która zaczyna się od fizycznej lokalizacji i wielkości ich sklepów, a kończy się na tym, co zdecydują się nosić i jak to kupują.
Sklepy typu Dollar często znajdują się na obszarach wiejskich lub o niskich dochodach

klienci sklepu dolarowego Joe Raedle/Getty Images

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja to nazwa gry w biznesie i jeśli firma chce być w ruchliwej części miasta, będzie to kosztować. Jednak nierzadko można zobaczyć sklepy dolarowe w dzielnicach miasta o niższych dochodach lub na obszarach całkowicie wiejskich. „Poszliśmy tam, gdzie ich nie ma”, były generał dolara dyrektor powiedział w odniesieniu do Walmartu. Decydując się na działanie w obszarach docelowych , Walmart lub Całej żywności nie zawracałbym sobie głowy wyjazdem, okazał się bardzo skuteczny w rozwoju sklepów dolarowych.

Dlatego w całych Stanach Zjednoczonych otwiera się średnio 2,5 sklepu dziennie. Otwarcie i działanie w tych obszarach jest po prostu tańsze, a to pomaga utrzymać niskie ceny (poprzez: Insider biznesowy ). Wiele sklepów dolarowych również nie kupuje ziemi, na której znajdują się ich sklepy. Oznacza to, że jeśli nie radzą sobie dobrze, mogą po prostu podnieść i ruszyć. Jeśli Dollar General może utrzymać włączone światła i pominąć drogie podatki od nieruchomości, które: publiczny zapłaci, będzie w stanie sprzedawać swoją żywność znacznie taniej.Sprzedaż własnych marek pozwala zaoszczędzić pieniądze w sklepach dolarowych

ogólne ciasteczka dolarowe Instagram

Tak, w sklepie za dolara znajdziesz znane w całym kraju marki, które znasz, ale prawdopodobnie zobaczysz również wiele marek, których nigdy nie widziałeś Walmart lub inne sklepy spożywcze. Dzieje się tak, ponieważ wiele marek na półce to własne marki sklepu za dolara. Idąc drogą prywatną, sklepy dolarowe mogą osiągać niższe marże, ponieważ nie muszą zajmować się kupowaniem od dużej marki.

Na przykład Dollar General może ograniczyć kupowanie orzeszków ziemnych od Planterów i kawy od Folgers, oferując te towary we własnym zakresie Etykieta Clover Valley . Dyrektor generalny Dollar, Todd Voss, powiedział, że prywatne marki sklepu, takie jak marka Good & Smart health, były „ważną częścią naszej strategii” w zwiększaniu sprzedaży.Ekspert ds. produktów konsumenckich, David Garfield, powiedział Dziennik Wall Street że te prywatne marki są szczególnie atrakcyjne dla milenialsów, którzy mają mniejszą lojalność wobec marki. Ponieważ kosztują sklepy w dolarach mniej pieniędzy, często są one wyceniane znacznie niżej niż produkty markowe.

Plus, według Fortuna , Dollar General sprzedaje w swoich sklepach nie więcej niż 10 000 produktów. Walmart może mieć dziesięć razy więcej. Sprzedając ograniczony wybór popularne marki krajowe , sklepy dolarowe mają znacznie mniejsze zapasy do śledzenia i mogą zmaksymalizować swoją mniejszą przestrzeń.

Niższe ceny często oznaczają mniejsze rozmiary w sklepach dolarowych dollar

okno sklepu w dolarach Frederic J. Brown/Getty Images

Czy wyczuwasz tutaj motyw ze sklepami dolarowymi w odniesieniu do utrzymywania małych rzeczy? Cóż, ma to również wpływ na te super tanie, tylko za złotówki ceny, które dostajesz również na jedzenie. Jeśli chcesz mieć butelkę sosu barbecue w rozmiarze jumbo, uderz w górę klub Sama , jednak jeśli butelka o pojemności 10 uncji wystarczy, to Twój lokalny sklep z dolarami Cię pokryje.

Sklepy typu Dollar, takie jak Dollar General, mogą oferować nie tylko mniej odmian produktu, ale często mniejsze rozmiary niż te, które normalnie można znaleźć w supermarkecie. Niektórym może się to wydawać porcjami „rozmiaru podróży”, ale sklepy kierują się tylko tym, na co klienci mogą sobie w tej chwili pozwolić (poprzez Fortuna ).

W porównaniu z rozmiarem produktów, które kupujący może znaleźć w sklepie spożywczym lub Walmarcie, cena w dolarach nie zawsze przekłada się na dobrą ofertę. Na przykład zakup 4,5-uncjowego pudełka rodzynek w sklepie za 1 dolara jest o 52 procent droższy niż zakup 72-uncjowego pudełka rodzynek za 10,50 dolara w sklepie wielkopowierzchniowym (poprzez Opiekun ). To samo często zdarza się w przypadku innych produktów spożywczych, takich jak mleko, mąka i frytki.

Sklepy z dolarami wycinają specjalne oferty hurtowe z dużymi markami

puszki zupy Justin Sullivan/Getty Images

Sklepy dolarowe mogą nie mieć rozległych parkingów i gigantycznych sklepów w porównaniu do sklepów wielkopowierzchniowych, ale mają dużą moc. Dollar General i inne sklepy dolarowe rozwijają się w szybkim tempie iz tego powodu często mogą łapać naprawdę dobre oferty hurtowe od krajowych marek.

Według Fortuna , marki takie jak Koks Hershey nie przywiązywał zbytniej uwagi do segmentu sklepów dolarowych w branży spożywczej, ale wraz z ogromnym rozwojem małych sklepów, krajowe marki są teraz gotowe do gry w piłkę. Oznacza to, że będą oferować sklepom za dolary te mniejsze produkty, a także wysokiej jakości wyświetlacze w punktach sprzedaży, które kiedyś były tylko dla sprzedawców z wyższej półki.

„Dolar General ma siłę nabywczą”, właściciel sklepu spożywczego Doug Nech powiedział: . „Na poziomie hurtowym nie ma dużej konkurencji, więc jest to dość trudne, a im jesteś mniejszy, płacisz wyższą cenę za towary, niezależnie od tego, czy chodzi o koszty dostawy, czy kupno hurtowe, czy o dowolną liczbę rzeczy”.

Dzięki tej sile nabywczej sklepy dolarowe mogą przekonać marki takie jak Zupa Campbella zrobić specjalną puszkę z makaronem drobiowym, którą można kupić po niskiej cenie hurtowej, a inne sklepy nie mogą konkurować.

joe's krab shack wieści

Tani niekoniecznie oznacza okropny w sklepach dolarowych

znak drzewa dolara Justin Sullivan/Getty Images

Można by założyć, że jeśli wszystkie artykuły spożywcze w twoim koszyku kosztują 1 dolara lub tylko kilka dolarów więcej, to nie są zbyt dobre. Cóż, w niektórych przypadkach tak, jedzenie w sklepie za dolara może być bardzo złe. W końcu istnieje powód, dla którego recenzja kulinarna steku z rybki Dollar Tree za 1 $ zwany mięsem „Guma i mdłe jak twardsze tofu”. Czasami po prostu dostajesz to, za co płacisz.

Można jednak bezpiecznie założyć, że puszka zupy z makaronem Campbell's będzie smakować tak samo, niezależnie od tego, czy kupisz ją w Dollar General czy Kroger.

Najwyraźniej jest nawet możliwe zrobienie solidnych tygodniowych posiłków z artykułów spożywczych zakupionych w sklepie za dolara i nie będziesz musiał ciągle sięgać po Pepto-Bismol. Uniwersytet Łyżka pisarka Amanda Olivero właśnie to zrobiła i po wydaniu 35 dolarów poinformowała, że ​​pod koniec tygodnia „lubiła każdy posiłek” i nadal czuła się „zdrowa i pełna energii”.

Podczas gdy niektóre sklepy dolarowe będą miały lepszy wybór jedzenia niż inne, Dollar General zrobił ogłosić plany zwiększyć dostępność świeżych produktów do 450 sklepów w 2019 roku.