Prosta metoda Ina Garten na soczysty klops

  Ina Garten uśmiechnięta Andy Kropa/Getty Jennifer Mathews


Giada i Bobby Flay sprawa

Nazywany „aspiracyjnym i dostępnym” przez Washington Post , Ina ogród to gwiazda Food Network, którą wszyscy kochają — kierowcy ciężarówek, milenialsi, gospodynie domowe, a w szczególności Jennifer Garner . Do Cięcie, Gabriella Paiella opisuje, jak „Barefoot Contessa” przemawia nawet do ludzi, którzy szydzą z domowego ogniska.Garten nazywa swój styl gotowania i rozrywki „prostym i eleganckim” (via New York Times ). Płodna autorka książek kucharskich, znana ze swojego charakterystycznego niebieskiego oxfordu, jest przykładem swobodnego hostingu.
W swojej książce kucharskiej z 2001 roku – 'Boso Contessa Imprezy!' – Garten podzieliła się swoimi sekretami udanej rozrywki, podkreślając wagę pozostawania „bardzo, bardzo, fajnie” podczas wydawania przyjęć, aby goście czuli się mile widziani. Częścią tego równania jest właściwa liczba gości (najlepiej od sześciu do ośmiu), przy której możesz z łatwością podać jedzenie (wyjdź poza jadalnię), a także zaskoczyć swoich gości wybranym menu. Garten lubi „serwować jedzenie odwrotne od tego, czego oczekują ludzie” — na przykład wymyślny posiłek dla przyjaciół, którzy przychodzą obejrzeć mecz lub coś bardziej swobodnego, gdy oczekuje się, że zrobi wrażenie.

maślana galaretka popcornowa

Częścią atrakcyjności Contessy są jej przepisy na wygodne jedzenie, na którym dorastali Amerykanie, takie jak Pieczeń mięsna . Pojawia się w kilku jej książkach kucharskich, Garten ma przepisy na tradycyjny klops wołowy i chudszy klops z indyka, który nie jest nudny.Technika Iny na wilgotny klops

Tatiana Volgutova/Shutterstock

Podczas odcinka „Bosa hrabina” w Food Network, Ina Garten przygotowała klops wołowy, który jest zarówno wilgotny, jak i soczysty. Chociaż może to być prosty przepis, klops ma tendencję do szybkiego wysychania, co wyjaśnia, dlaczego ludzie go kochają lub nienawidzą.substytut suchej musztardy

Garten rozpoczął od wybrania mielonej wołowiny 80/20, która zawiera wystarczającą ilość tłuszczu, aby upłynnić podczas gotowania, tworząc soki, które zapobiegają wysychaniu mięsa w procesie. Dodała jeszcze więcej wilgoci do pieczeni, smażąc cebulę (aż będzie miękka i przezroczysta) wraz z pastą pomidorową, bulionem drobiowym i sosem Worcester. Gdy cebula gotuje się w piekarniku, uwalnia więcej wody, co dodatkowo zapobiega wysuszeniu.

Kiedy uformowała kłodę na blasze do pieczenia, Garten uważał, aby nie przemieszać ani nie sprasować mieszanki mięsnej, ponieważ chciała, aby klops był lekki. Dodała, że ​​bochenek powinien być równy, w przeciwnym razie istnieje ryzyko wyschnięcia jednej części, podczas gdy druga będzie dalej się gotowała. Ostatnią wskazówką Gartena dotyczącą zabezpieczenia przed wilgocią było umieszczenie patelni zawierającej klops w większym garnku z wrzącą wodą przed włożeniem obu do piekarnika. Nazywana „kąpielą wodną” – techniką stosowaną również podczas pieczenia sernika lub delikatnego kremu – ta metoda tworzy „delikatne, równomierne, wilgotne ciepło w piekarniku” (na Panoramowanie świata ). Teraz potrzebujemy tylko tłuczone ziemniaki !