Prawdziwa różnica między kruszonymi pomidorami a pokrojonymi w kostkę pomidorami

Pomidory z puszki Justin Sullivan/Getty Images

Chociaż dania na bazie pomidorów są popularne przez cały rok, pomidory poza sezonem są bez smaku i często lepiej będzie, jeśli użyjesz tych w puszkach, niż mdłych pomidorów uprawianych w szklarni. Ale sama liczba rodzajów pomidorów w puszkach może być myląca.


Jeśli robisz sos do makaronu od zera, wycieczka do alejki z warzywami w puszkach w sklepie spożywczym sprawi, że będzie jasne, że istnieje szeroki wybór pomidorów w puszkach. Są w całości, z dodatkiem czosnku i przypraw, pokrojone w kostkę, pokruszone, pokrojone w kostkę i w pozornie kilkunastu innych odmianach.Ale jaka jest różnica między pomidorami kruszonymi a pokrojonymi w kostkę?
Pomidory pokrojone w kostkę to pokrojone pomidory, które są konserwowane w soku pomidorowym, aby nie wysychały (przez Sieć spożywcza ). Składniki są dokładnie takie same, jak całe pomidory w puszkach, z wyjątkiem tego, że zostały już pokrojone, więc ich użycie jest pomocne, jeśli masz mało czasu.

Czym są kruszone pomidory?

Sos pomidorowy

Z kolei kruszone pomidory to połączenie pokrojonych w kostkę pomidorów i koncentratu pomidorowego lub puree.Pasta pomidorowa to skoncentrowana wersja sosu pomidorowego (przez Dobrze się odżywiać ). Powstaje poprzez gotowanie pomidorów ze skórką i pestkami na małym ogniu przez długi czas, aby woda wyparowała. W efekcie otrzymujesz gęstą, intensywnie aromatyzowaną pastę używaną do aromatyzowania potraw, stąd nazwa.

Ze względu na dodatek koncentratu pomidorowego, kruszone pomidory są grubsze niż pomidory pokrojone w kostkę i są mniej ugotowanym substytutem smaku sosu pomidorowego (poprzez Epickie ).Jeśli Twój przepis wymaga kruszonych pomidorów, a w Twoim lokalnym sklepie spożywczym nie ma zapasów lub czujesz się dość przebiegły, możesz zrobić je sam. Marta Stewart zaleca gotowanie pomidorów do łatwego złuszczania się skórki, pozostawienie ich do ostygnięcia, a następnie pulsowanie w robocie kuchennym.