Prawdziwy powód, dla którego powinieneś zostawić skórę kurczaka bez skóry

Pieczony kurczak

Przez lata lekarze i dietetycy kazali nam kochać kurczaka, ale jednocześnie szkalowali skórę kurczaka. Eksperci powiedzieli, że ponieważ skóra była tak tłusta, najlepszym sposobem na uratowanie naszych serc jest obdzieranie kurczaka ze skóry przed zaczęliśmy gotować, nawet jeśli oznaczało to, że ptak, którym mieliśmy się cieszyć, był o wiele bardziej suchy i potencjalnie o wiele bardziej niesmaczny. Ale miało to być tego warte, ponieważ skóra kurczaka nie tylko tuczyła, ale także podnosiła poziom cholesterolu i ciśnienia krwi, przez co przyczyniała się do chorób serca (poprzez Rekord Albertona ).


Teraz eksperci ds. zdrowia robią zwrot w twarz i mówią, że fajnie jest cieszyć się skórą kurczaka, ponieważ… Wtajemniczony ujmując, większość tłuszczu z kurczaka to zdrowy, nienasycony tłuszcz, który tak naprawdę cieszy nasze serca (wraz z naszymi kubkami smakowymi). Pozostawienie skóry kurczaka przy gotowaniu ma nawet aprobatę ekspertów ds. zdrowia z Harvard , którzy twierdzą, że utrzymywanie skóry w skórze może okazać się dla nas dobre, ponieważ dzięki niej mięso z kurczaka jest zarówno wilgotne, jak i pełne smaku — i że oznacza to, że w rezultacie używamy mniej panierki lub potencjalnie szkodliwych przypraw.ile jest smaków górskiej rosy

Możesz nawet wybrać się do miasta i ugryźć (lub więcej) tego chrupiącego, niegdyś zabronionego (pikantnego) owocu.
czy nagie napoje są zdrowe?

Dlaczego wszystko jasne nie oznacza, że ​​możesz rozkoszować się skórą kurczaka

smażone na głębokim tłuszczu skórki z kurczaka

Ale nawet jeśli skóra kurczaka została całkowicie czysta, dietetycy twierdzą, że naprawdę nie powinieneś wychodzić na całość i sobie pozwolić, zwłaszcza, że ​​tłuszcz z kurczaka może nie być czymś, czego twoje ciało będzie chciało mieć zbyt często i w dużych ilościach. „Odrobina [skóry] z posiłkiem na bazie kurczaka od czasu do czasu jest w porządku, ale nie wychodzę z siebie, aby jeść dużo skóry kurczaka”, mówi dietetyk kliniczny Sheena Smith (poprzez SCMP ). „Mięso z kurczaka, aw szczególności skóra kurczaka, zawiera więcej kwasów tłuszczowych omega-6 niż jakiekolwiek inne mięso. Omega-6 to nienasycony tłuszcz, który nasila stany zapalne w organizmie i jest siłą napędową chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, reumatoidalnego zapalenia stawów, astmy i raka, żeby wymienić tylko kilka chorób”.

Tak więc, trzymaj skórę podczas gotowania ptaka, ale nabierz zwyczaju usuwania go przez większość czasu po zakończeniu, chociaż od czasu do czasu możesz cieszyć się nim jako ucztą.