Sekretny składnik słynnych nowojorskich kanapek z pastrami

Katz Ben Gabbe/Getty Images

Klasyczna nowojorska kanapka z pastrami — soczysta, cudownie przyprawiona, wędzona i gotowana na parze wołowina ułożona wysoko między dwiema kromkami żytniego chleba — to rzecz legendarnych restauracji. A kanapka z pastrami w żadnej restauracji nie jest tak sławna jak Delikatesy Katza.


Według Zagat , najbardziej historyczna restauracja w Nowym Jorku, znajdująca się na Houston Street w Lower East Side na Manhattanie, działa od 1888 roku. wiek, ale Katz pojawił się jako legenda , w dużej mierze dzięki słynnemu pastrami.Okrzyknięty przez Zjadacz w tym youtube wideo jako „rzemieślniczy produkt mięsny”, co sprawia, że ​​pastrami Katz jest tak wyjątkowe (oprócz zastrzeżonej przyprawy, której właściciele nie ujawnią), to specyficzny kawałek mięsa wybrany do pastrami. Katz używa pępka, według Poważne jedzenie . Znany również jako brzuch lub talerz, jest to nacięcie znajdujące się pod żebrami i za mostkiem i to właśnie ten wybór, według wielu, oddziela dobre pastrami od wielkiego pastrami Katza.
cena wódki kirkland

Katz omija mostek na pastrami

Katz Facebook

Większość pastrami jest zrobiony z mostka wołowego, ale wycięcie na pępek, znane również jako „talerz”, tworzy lepsze pastrami. Według Zjadacz 's youtube Wideo Nick Solares wyjaśnia, że ​​ten krój nadaje inny smak niż mostek. Jak zapewnia, prążkowanie mięśni sprawia, że ​​pastrami Katza jest szczególnie „giętkie”. Poważne jedzenie Dodaje, że pępek jest szczególnie tłusty, co pozwala mu wytrzymać intensywny proces palenia Katza.

Sztuka pastrami Katza to coś więcej niż wybór odpowiedniego kawałka mięsa. Kuracja jest również ważna, a Katz używa różowej soli peklującej, która nadaje charakterystyczny dla wołowiny „brzęk” (poprzez Poważne jedzenie ). Następnie następuje pocieranie przyprawami, tajna, opatentowana mieszanka zawierająca kolendrę i cebulę, a następnie wędzenie. Pastrami Katza jest wędzone w niskiej temperaturze przez dwa do trzech dni, a następnie gotowane i gotowane na parze do uzyskania idealnej miękkości.Efektem końcowym jest kanapka, która stała się synonimem Nowego Jorku. Pisanie dla Zjadacz Robert Sietsema opisuje pastrami Katza jako „błyszczące, pokryte poczerniałymi przyprawami, poprzetykane tłuszczem i obnoszące karminową barwę, która sprawi, że usta będą ślinić się”. Wszystkie świetne dania zaczynają się od idealnie dobranych składników. A w przypadku legendarnej kanapki z pastrami Katz's Deli, pępek wołowy jest nieprawdopodobnie brzmiącym bohaterem.

co zamówić u PopeyesKategorie Telewizja jak porady