To maksymalna ilość zielonej herbaty, którą powinieneś pić każdego dnia

zielona herbata, liście herbaty

Zielona herbata to popularny napój znany ze swoich właściwości zdrowotnych. Jednak, aby uzyskać wiele korzyści, prawdopodobnie powinieneś wypić więcej niż jedną filiżankę zielonej herbaty dziennie. Wymagana ilość herbaty różni się w zależności od korzyści, której szukasz, ale ta ilość może być dość wysoka. I chociaż rzadko się o tym wspomina, ponieważ skupiamy się na korzyściach zdrowotnych, tutaj wady spożywania zbyt dużej ilości zielonej herbaty.


Korzyści zdrowotne płynące z zielonej herbaty pochodzą z różnych składników odżywczych i związków roślinnych zawartych w herbacie, takich jak przeciwutleniacze zwane katechinami, które mogą pomóc w ochronie przed rakiem. Badania wykazały, że osoby pijące zieloną herbatę są mniej narażone na raka prostaty lub piersi w porównaniu z osobami, które nie piją, a także może obniżyć ryzyko rozwoju chorób serca lub cukrzycy typu 2 (poprzez Linia zdrowia ).Dodatkowo, ze względu na kofeinę, zielona herbata może pomóc w utracie wagi, ponieważ badania wykazały, że picie zielonej herbaty może zwiększyć metabolizm, pozwalając spalić dodatkowe 75 do 100 kalorii dziennie.
Zielona herbata może również potencjalnie poprawić funkcjonowanie mózgu i zdrowie zębów, a także zmniejszyć ryzyko zapalenia stawów, choroby Parkinsona i Alzheimera. Działa również przeciwzapalnie. Zapalenie może być czynnikiem wielu problemów zdrowotnych, w tym nadciśnienia i cukrzycy (poprzez: Umysł ciało zielony ). Pytanie brzmi jednak, ile zielonej herbaty musisz wypić, aby uzyskać te korzyści?

Negatywne skutki zbyt dużej ilości zielonej herbaty

Zielona herbata

Musisz wypić więcej niż trzy filiżanki, aby zmniejszyć ryzyko raka piersi, więcej niż pięć filiżanek, aby zmniejszyć ryzyko raka prostaty i sześć lub więcej filiżanek, aby zmniejszyć ryzyko cukrzycy. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają picie od trzech do pięciu filiżanek, aby uzyskać korzyści zdrowotne, a od 24 do 40 uncji dziennie to dużo herbaty.To prowadzi nas na drugą stronę rzeczy. Zielona herbata zawiera kofeinę, a pięć filiżanek to dużo. Zbyt dużo kofeiny może powodować niepokój, zły sen, dyskomfort w żołądku i bóle głowy. Wiele osób powoli metabolizuje kofeinę lub ma wrażliwość na kofeinę. Ogólnie rzecz biorąc, ilość kofeiny w zielonej herbacie nie wystarczy, aby cię zranić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zawiera ona nieco mniej niż kawa (30 do 40 mg na filiżankę zielonej herbaty w porównaniu do 95 do 165 mg na filiżankę kawy). Powinieneś jednak skończyć zieloną herbatę do 15:00, aby zapobiec zaburzeniom snu.

Kolejny potencjalny problem wynika z katechin, które mogą pomóc w zmniejszeniu raka, ale mogą również zmniejszyć zdolność organizmu do wchłaniania żelaza. Katechiny mogą również wpływać na leki. Jednak ten problem jest bardziej prawdopodobny w przypadku suplementów zielonej herbaty.Picie zielonej herbaty z umiarem może być korzystne, ale jeśli wypijasz wiele filiżanek dziennie, staraj się trzymać je z dala od jedzenia, aby katechiny nie miały negatywnego wpływu na poziom żelaza lub skuteczność leków. Dobrym pomysłem jest również, aby osoby zażywające leki porozmawiały ze swoim lekarzem przed wypiciem zbyt dużej ilości zielonej herbaty. Ogólnie jednak trzymaj się nie więcej niż sześciu filiżanek dziennie.