Prawda o przepisie na pizzę Papa Johna

papa johns znak Joe Raedle/Getty Images

Papa Johns motto pizzy brzmi „Lepsze składniki, lepsza pizza”. Były dyrektor generalny i założyciel firmy, John Schnatter, ma problem z tymi składnikami i według niego nie dają one „lepszej pizzy”. Schnatter powiedział stacji informacyjnej Kentucky , „To nie jest ten sam produkt. Po prostu nie smakuje tak dobrze.


Schnatter stracił swój tron ​​pizzy w 2017 roku po tym, jak został zmuszony do rezygnacji z firmy po niewrażliwych na rasę uwagach. Po zdarzeniu Papa John znalazł się w trudnej sytuacji na konkurencyjnym rynku pizzy.Były dyrektor generalny Papa Johna powinien znać przepis na pizzę lepiej niż ktokolwiek inny, więc dlaczego uważa, że ​​został zmieniony?
John Schnatter jadł ostatnio dużo pizzy

John Schnatter i pizza Jason Merritt/term/Getty Images

Skąd dokładnie Schnatter wie, że pizza Papy Johna nie jest już tak dobra? „Zjadłem ponad 40 pizz w ciągu ostatnich 30 dni i to nie jest ta sama pizza” – powiedział.

Schnatter nie zastanawiał się, jakiego rodzaju procesu używał do analizy tych 40 pizz, więc jedyne, co możemy zrobić, to założyć, że jadł pizzę jak wygłodniały diabeł i być może gryzmolił notatki typu: „Za dużo czosnku… za mało żucia. ... potrzebuje więcej magii papy. W każdym razie były król pizzy powiedział, że sposób, w jaki obecna firma robi pizzę, „nie ma zasadniczego znaczenia dla tego, co robi pizzę Papa Johna”.Według Schnattera Papa John's niszczy się teraz od środka (poprzez Ludzie ). Tak. Kto by pomyślał, że pizza może spowodować tyle dramatu?

Więc jaki jest przepis na pizzę Papa Johna?

papa johns pizza Joe Raedle/Getty Images

Pizza w Papa John's wielokrotnie pomogła Johnowi Schnatterowi stać się milionerem, a jedną z charakterystycznych cech pizzy jest jej lekko słodki smak. Były menedżer Papa John's zauważył na Reddicie, że oprócz łańcucha ze świeżych warzyw, sos ma słodki smak, ponieważ jest „pełne cukru”.Według Strona Papy Johna , olej słonecznikowy, sól, czosnek, przyprawy, oliwa z oliwek, kwasek cytrynowy i tak cukier są częścią tego, co tworzy sos. Ser jest częściowo odtłuszczoną mieszanką sera mozzarella sporządzoną ze zmodyfikowanej skrobi spożywczej, koncentratu białka serwatkowego, cytrynianu sodu i tak, większej ilości cukru w ​​postaci błonnika z trzciny cukrowej. Ciasto do pizzy wykorzystuje niebieloną wzbogaconą mąkę pszenną, wodę, sól, drożdże, olej sojowy i... cukier.

Żaden z tych składników nie jest zbyt niezwykły w przypadku pizzy — jednak istnieje duża szansa, że ​​jeśli tak się stanie ma to zmiana w przepisie, ma to związek z tymi przyprawami w sosie. Papa John's tylko wymienia 'przyprawy' na liście składników, więc tylko wtajemniczeni Papa Johna z dostępem do wszystkich mieliby dostęp do tych informacji.

Nowy dyrektor generalny Papy Johna zaprzecza zmianie przepisu

pudełka po pizzy Joe Raedle/Getty Images

Według Johna Schnattera wszystko, od jego usunięcia z firmy do rzekomego nowego przepisu, jest wielkim oszustwem i „nadejdzie dzień rozrachunku”. W międzyczasie obecny dyrektor generalny Papy Johna, Rob Lynch, uważa, że ​​chociaż Schnatter ma prawo do swojej opinii, ta opinia nie zawiera prawdy.

„Nie, właściwie nic się nie zmieniło” – powiedział Lynch CNN zapytany o komentarze Schnattera. Dyrektor generalny pizzy powiedział, że z biznesem nie może być lepiej. „Nigdy nie byłem częścią systemu, który byłby bardziej dumny z tego, co wchodzi w skład przygotowywanej przez nas żywności i jak ją wytwarzamy. Czujemy się świetnie z jedzeniem, które tam dajemy. Nie wprowadziliśmy żadnych zmian w sposobie, w jaki to robimy, ani w tym, co trafia do naszych produktów”.

Oprócz pizzy, Schnatter uważa również, że jego zastępca nie ma doświadczenia w pizzy i „tak naprawdę nie zna się na jakości” – przynajmniej nie takiego doświadczenia, jakie miałby facet, który zjada 40 pizz w 30 dni.

Opinia publiczna wydaje się być podzielona na ten temat

Pizza Joe Raedle/Getty Images

Jak wspomnieliśmy, Papa John's walczy od jakiegoś czasu i dopiero niedawno firma odnotowała pierwszy wzrost sprzedaży od ponad dwóch lat (poprzez Rynek pizzy ). Czy ma to coś wspólnego ze smakiem pizzy, tylko Papa John's wie na pewno. Zdania w mediach społecznościowych wydają się jednak podzielone.

'DOs zjadacz jednej pizzy Papa John's?w zeszłym roku zapewniam, że pizzanadal smakuje dokładnie tak, jak kiedyś” wyznał jedną osobę .Inni jednak uważali, że Schnatter miał rację w swojej ocenie. 'P'pizza apa Johna smakuje jak gówno, odkąd niesłusznie kopnęli PapaJohn wyszedł, powiedziała jedna osoba na Twitterze.

Chociaż może być więcej kompletnie śmieszne teorie spiskowe tam, John Schnatter z pewnością dał do myślenia miłośnikom pizzy.
Kategorie jak Aktualności Nazwy