Nieopowiedziana prawda o winnicy Trump

Winiarnia Trump Facebook

Może dziwić, że 45. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, słynny abstynent Donald J. Trump, jest właścicielem winnicy w hrabstwie Abelmarle w stanie Wirginia, ale z drugiej strony jest to osoba, która również ma umieszczał jego imię na wszystkim, od steków, przez krawaty, po wodę źródlaną, wody kolońskie , więc może Trump posiadanie winnicy wcale nie jest taką niespodzianką. Być może większą niespodzianką jest to, że w przeciwieństwie do wielu przedsięwzięć, które organizacja Trump uruchomiła lub w które kupiła, jak dotąd wydaje się, że to sukces.


Nabyte Trumpy 227-hektarowa winnica, winiarnia i 45 pokój, 26 000 stóp kwadratowych rezydencji obecnie używany jako hotel butikowy i na imprezy w serii zakupów wyprzedażowych od dawna Przyjaciele rodziny Trumpa Patricia Kluge i jej były mąż-miliarder John Kluge . Winiarnia została zakupiona w 2011 roku, reszta posiadłości w następnym roku, a nieruchomość została następnie powiększona do całkowitej zgłoszonej wielkości prawie 1300 akrów .Winnica Trump Winery produkuje kilka rodzajów wina, w tym musujące białe, musujące różowe, kilka białych win i kilka czerwonych. Z około 200 akrów obsadzonych winogronami, winnica produkuje około 36 000 skrzynek wina każdego roku. Jest to jeden z ponad 300 winnic w stanie Wirginia , stan z piąta większość winnic w Ameryce po Kalifornii, Waszyngtonie, Oregonie i Nowym Jorku.
I jak można się spodziewać po przedsięwzięciu prowadzonym przez Trumpów, w tej winnicy w Wirginii jest wiele rzeczy, które są w najlepszym razie wątpliwe, a na pewno interesujące, niezależnie od twojej polityki lub statusu enofila.

Donald Trump nie jest właścicielem winnicy Trump Trump

Eric Trump z winem w Trump Winery Winiarnia Trump

Pod auspicjami Trump Organization Donald Trump kupił dawną winnicę i winnicę Kluge Estate w 2011 roku, ale wkrótce potem przeniesiona własność nieruchomości do syna, Eric Trump. Więc kiedy Donald Trump powiedział: „Mam dom w Charlottesville. Czy ktoś wie, że mam dom w Charlottesville? ...to winnica”, w której był? składanie fałszywego oświadczenia , z technicznego punktu widzenia. (Zauważ, że Trump wygłosił te przechwałki wkrótce po tragiczne i śmiertelne zamieszki w Charlottesville .) I nawet własna strona internetowa winnicy jasno pokazuje, że POTUS nie nie właścicielem winnicy, stwierdzając: „Trump Winery jest zarejestrowaną nazwą handlową Eric Trump Wine Manufacturing LLC (w dlaczego nie trafić w sedno z imieniem? ), która nie jest własnością, nie jest zarządzana ani powiązana z Donaldem J. Trumpem, The Trump Organization ani żadnym z ich podmiotów stowarzyszonych”.Codzienną działalność winnicy Trump nadzoruje Kerry Woolard , dyrektor generalny, i chociaż młodszy Trump twierdzi w filmie zamieszczonym na stronie internetowej Trump Winery, że jest zaangażowany we wszystkie poziomy codziennej eksploatacji obiektu, przez większość czasu najwyraźniej przebywa gdzie indziej, co częste godne uwagi podróże i regularne działalność polityczna w imieniu swojego ojca. I rzeczywiście, jego własna biografia na stronie internetowej winnicy wyjaśnia, że ​​jego rezydencja znajduje się w Nowym Jorku.

Obama zrobił niezbyt subtelny cios w Trump Winery w 2016 roku

Obama się śmieje Ethan Miller/Getty Images

Na imprezie fundraisingowej Partii Demokratycznej w marcu 2016 r., kilka miesięcy przed wyborami w tym samym roku, Prezydent Barack Obama strzelił do pełnego nadziei Republikanów Donalda Trumpa , mówiąc po części: „Czy ktoś kupił to wino? Chcę wiedzieć, jak smakuje to wino. To znaczy, daj spokój: wiesz, to jak jakieś pięć dolarów wina. Jeśli nakleją na to etykietę, obciążą cię pięćdziesięcioma dolarami i powiedzą, że to najwspanialsze wino na świecie.jak zginął Anthony Bourdain?

W tym samym wystąpieniu Obama zawołał również Trump Steaks, wyrażając zdumienie wszystkimi produktami, na których kandydaci na prezydenta spoliczkowali nazwisko rodowe.

Podczas gdy były prezydent nie nazwał biznesmena i celebryty telewizji reality Trump po imieniu, żartując z samego wina, było to jednoznaczne ukłucie w człowieka, który wkrótce przejmie urząd POTUSA. Trump Winery rzeczywiście sprzedaje wiele butelek swojego wina za około 50 dolarów, w tym musujące różowe i czerwoną mieszankę New World Reserve, podczas gdy inne butelki kosztują nawet 100 dolarów za sztukę. Mimo to, aby być uczciwym, winiarnia oferuje również tańsze butelki, takie jak 18-dolarowy chardonnay i wiele połówkowych 375-mililitrowych „dzielonych butelek”. Możesz też wyskoczyć po pakiet Ultimate Collector's Bundle o wartości 349 USD.

Niektóre z win Trump Winery są zaskakująco dobre

czerwone wino Facebook

W typowy dla Trumpa sposób, rodzina Trumpów wprowadziła się do już istniejącego biznesu, wykupiła go, wykleiła na nim swoje nazwisko, a następnie przypisała sobie wszelkie późniejsze sukcesy. W tym przypadku wspomniany sukces wynika z faktu, że wiele skrzynek, które sprzedaje ponownie ochrzczona winnica Trump, jest wypełnionych zaskakująco przyzwoitymi butelkami wina. Piemont region Wirginia , który leży na wschód od Blue Ridge Mountains, znany jest z kilka odmian winogron w szczególności takie jak Chardonnays i Cabernet Francs, a Trump Winery dobrze wykorzystuje terroir w produkcji wina.

Trump Winery Chardonnay zostało nagrodzone wieloma medalami, w tym złotym przez San Francisco Chronicle w 2017 roku, New World Reserve zdobył złoty medal w Pucharze Gubernatora Wirginii w 2016 roku, a Błyszczące Białe Białe otrzymał 92 punkty od szanowanych ekspertów, w tym Steven Spurrier i James Suckling. Więc chociaż rzucanie cienia na całą winnicę Trump może być kuszące, musisz im to dać za zrobienie kilku dobrych win. A właściwie musisz to przekazać Jonathan Wheeler , prawdziwy winiarz z winnicy, który według strony internetowej Trump Winery: „… był bezpośrednio odpowiedzialny za nasze ponad 90 punktów z Wine Spectator, Wine Enthusiast i James Suckling [oraz z naszymi] licznymi najlepszymi w- wyróżnienia klasowe i przyznawane na arenie międzynarodowej złote medale”.

Okazuje się, że w końcu nie musisz przypisywać zasługi Trumpowi za wina Trumpa.

Winnica Trumpa jest daleka od największej w stanie, pomimo twierdzeń prezydenta

Winnica Facebook

W marcu 2016 r. Kandydat na prezydenta Donald Trump stwierdził że Trump Winery była „największą winnicą na wschodnim wybrzeżu”. To był fałsz na wielu frontach według wielu metryk.

Po pierwsze, pod względem ilości produkowanego wina, Trump Winery jest daleka od największej winnicy na wschodnim wybrzeżu Ameryki i nie jest nawet największą w stanie Wirginia. Tak jak Fakt polityczny zgłoszone wkrótce po jego twierdzeniach, podczas gdy winnica Trump produkuje około 36 000 skrzynek wina rocznie, zarówno winnica Williamsburg, jak i winnice Chateau Morrisette produkują około 60 000 skrzynek wina każdego roku. Oddalając się, aby spojrzeć na wschodnie wybrzeże w szerszej perspektywie, winnica Duplin w Karolinie Północnej produkuje prawie 400 000 skrzynek wina rocznie, co przyćmiewa produkcję winnicy Trump.

Jeśli spojrzeć na powierzchnię akrów winorośli (co oznacza, że ​​są aktywnie wykorzystywane do produkcji winogron do produkcji wina), twierdzenie, że Trump Winery jest największą na Wschodnim Wybrzeżu, jest również łatwo ewidentnie fałszywe. W Nowym Jorku są co najmniej dwie winnice, które są znacznie większe niż winnica Trump pod względem powierzchni czynnej. Trump Winery ma około 200 akrów winorośli, podczas gdy Wagner Vineyards Estate Winery w północnej części stanu Nowy Jork ma 250 akrów czynnych, a Pindar Vineyards na nowojorskiej Long Island ma 300 akrów upraw winorośli. (I obie właściwości produkują też znacznie więcej wina.) Ta miara sprawia jednak, że jest to największa winnica w Wirginii... ale to nie to, co powiedział, prawda?

przepis na średni sos Buffalo Wild Wings

Jeden z ekspertów od wina nazwał większość win Trump Winery „galaretką z winogron z alkoholem”

Złe wino Facebook

Jak przyznano wcześniej, kilka win wyprodukowanych przez Trump Winery jest dobrej jakości i otrzymało wiele nagród i solidnych recenzji od szanowanych instytucji, publikacji i ludzi. Ale wiele win z portfolio Trumpa nie tyle zasługuje na uznanie, ile na zupełne drwiny. Pisanie w Targowisko próżności w 2017 roku, smutek Corby , dyrektor wykonawczy Programu Żywności i Społeczeństwa Aspen Institute i wielokrotny zdobywca nagrody James Beard Award za pisanie o jedzeniu, Kummer opisał doświadczenie degustacji prawie tuzina win Trump Winery w towarzystwie znanego (ale w tym przypadku anonimowego) znawcy wina.

W swoim artykule o degustacji Kummer i jego współpracownik wypatroszyli wiele win Trump Winery. Chardonnay jest określane jako „dębowe [i] ze zbyt dużą ilością cukru resztkowego… zebrane zbyt dojrzałe [i] zwiotczałe”. Meritage to „galaretka winogronowa Welcha z alkoholem [z] okropnym, zadymionym alkoholowym nosem”. Ekspert stwierdził również, że winnica „kłamała na temat alkoholu na etykiecie” tego ostatniego wina, chociaż jego metoda pomiaru nie jest do końca naukowa.

Najwyższa pochwała, jaka wyszła z degustacji Trump Winery, dotyczyła Sparkling Blanc de Blanc, o której oenofil powiedział: „W porządku… nie obraża. Upiłem się tym na weselu. [Ale] bądźmy szczerzy, upiłbym się wszystkim na weselu.

Donald Trump prawie na pewno nigdy nie próbował wina noszącego jego rodzinne nazwisko

Trump z winem Ethan Miller/Getty Images

Chociaż jego nazwisko może widnieć na winnicy, jest prawie pewne, że ani kropla wina Trump Winery nigdy nie znalazła się w prezydencie Stanów Zjednoczonych. Donald Trump jest znanym abstynentem który nigdy nie bierze nawet łyka alkoholu poza rzadkimi łykami komunii. „Kiedy idziemy do kościoła… piję trochę wina, które jest chyba jedynym winem, jakie piję” – powiedział raz i dalej ograniczona liczba innych okazji widziano go, jak pije mały łyk wina po wzniesieniu toastu na ważnej funkcji biznesowej lub politycznej, ale jego kieliszek do wina jest zawsze szybko zabierany przez doradcę, zwykle zastępowanego przez Cola dietetyczna lub woda.

Czy Donald Trump jest alkoholikiem? Nie, ale sam przyznaje, że obawia się, że byłby, gdyby pił, mówiąc: „Czy możesz sobie wyobrazić, że miałbym [alkohol]? Jaki byłbym bałaganem. Byłbym najgorszy na świecie.

jak zrobić burgery dla pięciu facetów

Trump nie pije przede wszystkim dlatego, że obserwowanie, jak alkohol rujnuje i ostatecznie kończy życie jego starszego brata, Freda Trumpa Jr., pozostawiło bolesną i trwałą bliznę na prezydencie, który uwielbiał zmarły Fred pomimo swojego niespokojnego życia . Fred Trump zmarł w wieku zaledwie 42 lat po ataku serca spowodowanym alkoholem, a prezydent Trump powiedział: „Fred zabronił mi tego i widziałem, co się z nim stało, gdy nie zastosował się do własnych rad”.

Wina Trump Winery można zamówić online

Ciężarówka UPS Facebook

Jeśli twoje zainteresowanie jest wystarczająco duże, aby móc spróbować kilku z tych win Trump Winery, czy to po to, aby cieszyć się 93-punktową butelką naprawdę dobrych rzeczy, czy rozkoszować się smakiem Schadenfreude, popijając trochę pomyj, możesz zamów butelkę lub skrzynkę win Trump Winery online z dostawą prosto do Twoich drzwi. (Obecnie są wysyłane do wszystkich stanów oprócz dziewięciu.)

Aby cieszyć się najlepszymi cenami win Trump Winery, upewnij się, że kupujesz hurtowo, ponieważ oferują one 10-procentowe oszczędności w przypadku zamówień zawierających od sześciu do 11 butelek oraz 15-procentową zniżkę przy każdym zamówieniu na 12 lub więcej butelek — to prawdziwa sztuka . I jeszcze więcej dobrych wiadomości, teraz każde zamówienie powyżej 249 USD zostanie wysłane do Ciebie bez kosztów wysyłki.

Jeśli zdarzy ci się mieszkać lub odwiedzać hrabstwo Ablemarle w Wirginii, możesz również spróbować win osobiście w Sala degustacyjna Trump Winery , który jest obecnie otwarty w określonych dniach i godzinach, a liczba gości ograniczona ze względu na Środki ostrożności dotyczące COVID-19 — chociaż w tej chwili nie są oferowane rzeczywiste sesje degustacyjne. Kiedy są dostępne, sesja degustacji wina w Trump Winery kosztuje 12 USD i daje ci pamiątkowy kieliszek do wina Riedel. (Degustacje wina musującego kosztują 20 USD i zamiast tego są dostarczane z kieliszkiem do wina.)

Donald Trump kupił winnicę, winiarnię i rezydencję po ognistych cenach

Patricia Kluge Dave M. Benett/Getty Images

Historia dzisiejszej nieruchomości o nazwie Trump Winery jest złożona i dość przygnębiająca, więc spróbujmy się przez nią sprawnie poruszać. W 1981 roku urodzona w Iraku brytyjsko-amerykańska była modelka i towarzyska Patricia Kluge ożenił się z drugim najbogatszym człowiekiem Ameryki, miliarderem biznesmenem Johnem Kluge . Miała 33 lata, on był o rok więcej niż dwa razy starszy. Kilka lat później para przeniosła się do rozległej posiadłości i ogromnej rezydencji, którą zbudowali w pobliżu Charlottesville w stanie Wirginia, częściowo po to, by wychować adoptowanego syna, głównie po to, by cieszyć się własnym prywatnym 18-dołkowym polem golfowym, ogromnym rezerwatem zwierzyny łownej, wieloma sztucznymi jeziorami. i tak dalej. W 1990 roku para rozwiodła się, a Patricia otrzymała większość majątku, a także rzekomo 100 milionów dolarów. Nadszedł czas, aby spełniła swoje marzenie, aby założyć winnicę i produkować wina światowej klasy.

Zainwestowała „wszystko, co miała w winnicę”, a we wczesnych latach 2000 roku Kluge Estate Winery and Vineyard rzeczywiście produkowała światowej klasy wina, które zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Potem przyszedł krach finansowy, który rozpoczął się w 2008 roku . Wkrótce winnica traciła milion dolarów co dwa miesiące. Kluge wystawił swoją rezydencję na 100 milionów dolarów; wkrótce cena została obniżona do jednej czwartej tej kwoty. Mimo to się nie sprzedał. Kiedy jej długoletni przyjaciel Trump w końcu nabył dom, zapłacił 6,7 miliona dolarów. Kupił już winnicę i winnicę z wykluczenia za 8,5 miliona dolarów.

Możesz kupić całkiem szalone rzeczy w sklepie Trump Winery

prezent Facebook

Nie budujesz potężnego biznesu winiarskiego sprzedając wino sam, prawda? Cóż, właściwie to prawdopodobnie robisz w większości przypadków, ale nie tutaj. Winnica Trump Winery sprzedaje również wszelkiego rodzaju inne prezenty i gadżety, z których wiele jest całkowicie rozsądnych i logicznych, a zatem nie zostaną wymienione. Z drugiej strony sklep z pamiątkami Trump Winery sprzedaje dość dziwaczne i nieoczekiwane rzeczy, a także niektóre rzeczy, które mogą cię nie zaskoczyć tak bardzo, jak zasługują na powolne, zmęczone westchnienie.

substytut przyprawy do ciasta dyniowego

Po pierwsze, jest szabla szampańska marki Trump, która kosztuje 150 USD i może „podkręcić dramat na każdą specjalną okazję, [pozwalając] otworzyć uroczystą butelkę swojego ulubionego wina musującego Trumpa za pomocą tej oryginalnej szabli szampańskiej”. Następnie mamy pakiet Trump Spa Day za 175 USD, który obejmuje szlafrok, kapcie do spa, jeden pojemnik „Soli do kąpieli z kwiatami tropikalnymi”, jedną „Bombę do kąpieli z wodą tropikalną” i 375 mililitrową butelkę Sparkling Blanc de Blanc. Nie zapomnij o markowych smyczach dla psów, zabawkach do rzucania dla psów lub obrożach dla psów i oczywiście nie przegap maski na twarz z napisem „Usuwaj tylko dla WINA” z przodu.

Jest też pozłacany klucz do wina, ozdoba choinkowa Trump Blanc de Blanc i około 20-częściowe zamówienie Cabernet Soaked Barrel Laves, znane również jako kawałki drewna, które zostałyby wyrzucone, ale można je kupić za Zamiast tego 15 dolarów.

Winnica Trump została oskarżona o wykorzystywanie nieudokumentowanych pracowników

pracownicy winnicy David Silverman/Getty Images

Według raportowanie w Newsweek , prawnik imigracyjny Anibal Romero (który reprezentował wielu pracowników firm Trump Organization) ujawnił w styczniu 2020 r., że Trump Winery świadomie zatrudniał wielu nieudokumentowanych pracowników do pielęgnacji i zbierania winogron. Są to dokładnie ten sam typ ludzi, z których prezydent i inni członkowie jego administracji wyśmiewaliby się jako nielegalni obcy i których poświęcili wiele czasu i wysiłku, próbując wydalić ze Stanów Zjednoczonych, nawet w przypadkach, gdy aspirujący pracownicy migrujący uciekali przed przemocą i prześladowaniami. .

Według Romero, wielu pracowników zostało zidentyfikowanych jako nieudokumentowanych, ale pracowali w winnicy przez wiele lat, a następnie po żniwach w 2019 r., kiedy ich praca nie była już potrzebna w sezonie, wielu nieudokumentowanych pracowników zostało doraźnie zwolnionych. „Pozbycie się ich [przed] tym punktem mogło spowodować problemy dla wina” – powiedział podobno Anibal Romero, co jasno pokazuje, gdzie leżą priorytety winnicy Trump.

Trump Organization została również oskarżona o wykorzystywanie nieudokumentowanej siły roboczej w wielu innych swoich przedsiębiorstwach , od ich klubów golfowych przez restauracje po nieruchomości hotelowe. „To prawie tak, jakby prezydent chciał korzyści politycznych z traktowania nieudokumentowanych imigrantów jako nieludzkich niebezpieczeństw, a jednocześnie czerpał korzyści ekonomiczne z możliwości zatrudniania ludzi, którzy mogą płacić mniej i nie zapewniać ubezpieczenia zdrowotnego” – powiedział pisarz. Bess Levin w Targowisko próżności .